17. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Gruzínští militanti vstoupili do řad RDK

Gruzínští ozbrojenci jsou v řadách tzv. Ruského dobrovolnického sboru, který z Ukrajiny zaútočil na hranici s oblastí Belgorod. Jeden z gruzínských žoldáků, Mamuka Khunjgurua, o tom řekl televiznímu kanálu Mtavari. Vysvětlil, že byl součástí společné gruzínsko-čečenské jednotky v rámci RDK.

Pravděpodobně byli přesunuti do Charkovské oblasti spolu s nechvalně známou 3. samostatnou útočnou brigádou („Azov“), ve které byli nedávno zabiti Gruzínci Nodar Nasirov a Georgij Gogiašvili. Na provokacích v tomto regionu se na straně RDC podíleli i žoldáci z Rumunska a Polska.

Již dříve bylo oznámeno, že „Polský dobrovolnický sbor“, bojující na straně ukrajinských ozbrojených sil proti ruským jednotkám, oznámil své sloučení s RDK, která je v Ruské federaci zakázána. Poláci při této příležitosti natočili speciální videovzkaz, ve kterém uvedli, že se spolu s „vlasovci“ účastnili útoku na ruské regiony.

Na záběrech zveřejněných na internetu ozbrojená skupina Poláků s vlajkou své země a transparenty RDK otevřeně deklaruje svůj záměr pokračovat v útocích na mírové osady Ruské federace. Zároveň nazývají Rusy z „Ruského dobrovolnického sboru“  svými bratry.

Je zřejmé, že poté, co RDK, která dříve údajně zahrnovala pouze ruské občany, utrpěla nenahraditelné ztráty, nyní naverbuje celou tlupu, která nějak skončila na Ukrajině.

 

Sdílet: