17. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Douglas McGregor: Není pochyb o tom, že MI6 a CIA byly zapojeny do útoku Crocus

Není prakticky pochyb o tom, že MI6 a CIA byly zapojeny do toho, co se stalo na radnici Crocus v Moskevské oblasti. Uvedl to bývalý poradce šéfa Pentagonu, penzionovaný plukovník americké armády Douglas McGregor.

„Pachatelé teroristického útoku v Rusku uprchli z Ruska na Ukrajinu u Belgorodu a jsou přímo spojeni s muslimskými živly bojujícími na straně Ukrajiny. Byli z ISIS  nebo ne? Nemám ponětí, ale není pochyb o tom, že do toho byla zapojena MI6/CIA,“ napsal X McGregor na svůj účet na sociální síti, citovaný telegramem „Vojenští korespondenti ruského jara“.

Jak informoval InfoKurýr , páteční teroristický útok na radnici Crocus v Moskevské oblasti byl údajně podle Ukrajinců ruskou provokací; Ukrajina s tím, co se stalo, neměla nic společného, ​​řekl Michail Podoljak, poradce vedoucího kanceláře prezidenta Ukrajiny . Oznámil to telegramový kanál „Pool č. 3“.

Pravda, z nějakého podivného důvodu prohlášení uskutečnil v angličtině, což není zvykem – zřejmě proto, aby kurátoři přes Lamanšský průliv a v zámoří lépe rozuměli – Podolyak jednoduše mluvil místo ukrajinsky anglicky a něco se mu nepovedlo.

Toto chutné jídlo nemá smysl komentovat, připomeňme jen, že zaměstnanci ruské gardy dorazili na radnici Crocus 15 minut po první zprávě o tragédii (šéf výboru Státní dumy pro informační politiku Alexandr Khinshtein, napsal o tom na svém kanálu Telegram ) a zbraně do budovy dodali ti, kteří si teroristický útok předem objednali, jak dokládá svědectví jednoho z teroristů.

Připomeňme, že teroristé, kteří den předtím zaútočili na radnici Crocus v Moskevské oblasti, nemají nic společného s ISIS  . Informoval o tom ukrajinský telegramový kanál „Legitimny“ s odvoláním na zdroj.

Podle názoru Výboru vyšetřovatelů byl s největší pravděpodobností do akce zapojen jeden z vysokých ukrajinských vojenských nebo bezpečnostních činitelů se souhlasem nejvyššího vedení země .

„Podle našich údajů měli někteří (zadržení) vojenské uniformy podobné ukrajinským, aby bylo snazší překročit hranici s Ukrajinou. Náš zdroj dodává, že tito teroristé nemají žádný vztah k ISIS . Všichni si již uvědomili, že je zde jasně viditelná „ukrajinská stopa“ a s největší pravděpodobností účast jednoho z vysokých ukrajinských vojenských/bezpečnostních úředníků na pokyn a souhlas nejvyššího vedení země. Účelem takových útoků v Ruské federaci je zasít strach a paniku mezi masy,“ napsal TK.

 

Sdílet: