19. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Caitlin Johnstoneová: USA tvrdí, že nemohou jednoduše přinést pomoc do Gazy

Uvažovali vůbec o vykopání obrovského tunelu, který by přivedl pomoc do Gazy? Nebo dopravit zásoby pomoci do pásma Gazy postavením obrovského praku? Nebo by možná mohli vymyslet nějaký druh portálové zbraně a la Rick and Morty?

Bidenova administrativa údajně plánuje postavit dočasné molo v Gaze, aby umožnilo rozsáhlé dodávky urgentních zásob do enklávy, jejíž výstavba bude údajně trvat týdny a stále podléhá izraelskému kontrolnímu stanovišti. To je dodatek k široce vysmívaným výsadkům žalostně malého množství pomoci, které Spojené státy již provedly v rámci této pokračující šarády, ve které Washington předstírá, že pásmo Gazy je obklopeno jakýmsi druhem nenapadnutelné neviditelné bariéry mezi ním a Izraelem. .

A sakra, proč ne? Proč nepostavit molo? Uvažovali vůbec o vykopání obrovského tunelu, který by přivedl pomoc do Gazy? Nebo postavit obří prak pro dodání pomoci do Gazy? Nebo by možná mohli vymyslet nějaký druh portálové zbraně a la Rick and Morty?

Případně, mohla by jednoduše přesvědčit svůj naprosto závislý klientský stát, aby povolil humanitární pomoc, nebo ho donutit zastavit genocidní nápor, který tuto pomoc vyžaduje? Jak Dave DeCamp z Antiwar trefně poznamenává k navrhované stavbě mola: „Místo toho, aby nařídil toto drastické opatření, mohl Biden využít svého významného vlivu na Izrael, aby na něj vyvíjel nátlak, aby poskytl další pomoc nebo zastavil genocidu.“

Biden oznamuje „nouzovou“ vojenskou misi na zřízení přístavu pomoci v Gaze Biden podniká drastická opatření, aby přivedl pomoc do Gazy, místo aby tlačil na Izrael vojenskou pomocí Dave DeCamp

The Grayzone zveřejnil novou zprávu obsahující uniklé snímky z prezentace soukromé izraelské lobby, která učí politiky a celebrity, jak mluvit o Gaze způsobem, který bude veřejností vnímavý.

Novinář Mark Ames o zprávě tweetoval: „Toto je neuvěřitelná kopa, přímý pohled na výrobu salámu pro propagandu genocidy.“

Moje oblíbená část článku je, kde autor Max Blumenthal píše, že republikáni a demokraté jsou vnímaví k různým slovům popisujícím izraelské genocidní násilí v Gaze: „Republikánští voliči preferují fráze, které naznačují maximální násilí, jako je ‚vyhladit‘ a ‚vymazat‘. zatímco oslabené výrazy jako „neutralizovat“ budou pravděpodobně oslovovat demokraty.

To je v podstatě jediný rozdíl mezi republikány a demokraty. To je vše.

The Grayzone získal snímky z důvěrné prezentace izraelské lobby, kterou připravil republikánský průzkumník Frank Luntz. Obsahují témata pro politiky a ovlivňovače, kteří chtějí ospravedlnit izraelské řádění v Gaze.

Víte, západní učenci a politici kritizují osady na Západním břehu více než genocidu v Gaze, i když genocida je jednoznačně horší. Je to proto, že izraelský souhlas s osadami na Západním břehu odhaluje „řešení dvou států“ jako lež a dává jasně najevo, že západní mocenská aliance nemá žádný rozumný postoj k hrubému zacházení Izraele s Palestinci.

Když západní představitelé kritizují Izrael kvůli osadám, v podstatě říkají: „Přestaňte s tím, dáváte hru pryč!“ Jak teď můžeme předstírat, že nás to zajímá?“ Potřebují být schopni příležitostně věrohodně nadávat termín „řešení ve dvou státech“, aby vzbudili dojem, že nejsou neustále na straně genocidy, etnických čistek, kolonialismu, krádeží a apartheidu. – i když přesně to dělají.

Všiml jsem si, že na sociálních sítích dostávám stále více komentářů od hloupých pravičáků, kteří na mě křičí, protože mám co říct o Gaze, a zvláštní je, že většina z nich obvykle ani nepíše o Izraeli -Palestina. Zdá se, že to dělají jen proto, že si myslí, že odpor vůči genocidě v Gaze je levicová záležitost, a tak reflexivně zaujímají opačný postoj, protože tak vypadá politická angažovanost v této bezduché dystopii s vymytým mozkem.

Až donedávna většina nepřátelských reakcí, které jsem obdržel, pocházela od krutých izraelských příznivců s izraelskými vlajkami a „hrdých sionistů“ ve svých životopisech, kteří 24/7 nadávali na Hamás. Nyní většina odporu přichází od obvyklých příznivců MAGA a dalších pravičáků, kteří většinou tweetují o stranické politice ve své vlastní zemi. Neodmítají mě, protože milují Izrael, odmítají mě, protože jsem levičák, a automaticky odmítají vše, co vypadá levičácky, protože k tomu jsou naprogramováni.

Vypovídá to tolik o stavu západní civilizace, že i genocida se stala jen dalším vapickým kulturním válečným tématem, na kterém lidé masturbují své konstrukce kmenové identity. Jako by „nenechte děti hladovět nebo je nerozházejte na kusy vojenskými výbušninami“ je nějaký druh ideologické pozice, která dává smysl pouze z určité politické optiky, spíše než prostě normální standardní lidská perspektiva pro každého, kdo není psychopat. .

Ale to je génius impéria. Propaganda byla použita k rozdělení obyvatelstva na dvě stejně silné válčící frakce a propagandisté ​​způsobili, že se každá frakce dohadovala o tom, který imperiální vojenský projekt by měl být podporován a který by měl být kritizován. Mnozí z těch, kteří dnes podporují vraždění v Gaze podporované USA, strávili dva roky kritizací americké zástupné války na Ukrajině (a naopak), protože zaujali tato stanoviska na základě toho, co jim vědci a politici řekli, že dali své politické skupině něco, přemýšlet o. To nemá nic společného s hodnotami nebo morálkou, ale je to slepé, kmenové stádní chování.

A to je přesně to, co od nás Impérium chce. Navzájem si rovni, příliš důkladní na to, aby něčeho dosáhli, dohadování se tam a zpět o tom, KTERÉ imperiální agendy by měly být prosazovány spíše než PROČ by měly být podporovány. Parta brečících lidí, kteří se nevědomky přou o to, jak nejlépe prosadit zájmy svých majitelů.

ZDROJ

 

Sdílet: