19. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Eskalace za každou cenu: Izraelská vláda šíří teror po celém Blízkém východě

Izrael vede v Gaze vyhlazovací válku, umožňuje teror na Západním břehu, bombarduje domy v Sýrii a provádí teroristické útoky v Íránu. Jak dlouho chce Západ chránit a podporovat režim v Izraeli?

V tomto tématu je třeba si vždy ujasnit: nekritizuji „Židy“, moje kritika směřuje proti současné izraelské vládě, která se zcela vymkla kontrole a je chráněna kolektivním Západem.

Genocida Palestinců

Vyhlazovací válku v pásmu Gazy, kterou Izrael odpověděl na teroristický útok Hamasu, podporuje Západ. Celé pásmo Gazy je nyní v troskách a izraelské bomby zabily téměř 30 000 civilistů, z nichž většinu tvoří ženy a děti. Nikdo neví, kolik obětí leží pod troskami. Kromě toho bylo zraněno asi 100 000 civilistů, kteří však ve skutečnosti nemohou dostat lékařskou péči, protože izraelské bombové útoky zničily téměř všechny nemocnice v Gaze.

Podle posledních zpráv hrozí v Gaze hladomor 700 000 lidí, protože Izrael blokuje dodávky humanitární pomoci a kromě léků je nedostatek i jídla a vody. Ani fakt, že Izrael chce zaútočit na Rafah, kde žije téměř 1,5 milionu uprchlíků v hustě zaplněných oblastech, není na Západě vážně kritizován.

Izrael navíc začal vytvářet fakta na Západním břehu a podnikat kroky proti Palestincům, kteří tam žijí. Počet zabitých civilistů se tam pohybuje ve stovkách.

Srovnání holocaustu brazilského prezidenta je (stále) přehnané, ale rozhodně lze říci, že izraelská vláda z definice páchá genocidu na Palestincích přímo před očima světa, protože definice genocidy zahrnuje: etnická skupina je zbavena jeho živobytí. A to se nepochybně děje v Gaze a na Západním břehu Jordánu.

Bombardování Sýrie v rozporu s mezinárodním právem

Ale to není vše, protože Izrael léta bombarduje Sýrii v naprostém rozporu s mezinárodním právem. Sýrie je suverénní stát, ale to nikoho na Západě nezajímá. Představte si, že by Sýrie každých pár dní prováděla bombové nálety na izraelské území. Že by o tom Západ stejně mlčel?

21. února Izrael vybombardoval obytnou čtvrť v syrském městě Damašek a zanechal několik mrtvých . Der Spiegel o tom informoval , jako by to bylo úplně normální:

„Od vypuknutí syrské občanské války v roce 2011 provedl Izrael stovky náletů na svého severního souseda, zaměřených především na pozice syrské armády a síly podporované Íránem.

Jak by Der Spiegel informoval, kdyby Sýrie bombardovala Izrael a pozice izraelské armády od roku 2011? Mimochodem, Sýrie by na to dokonce měla jisté právo, protože Izrael okupuje syrské Golanské výšiny v rozporu s mezinárodním právem už přes 50 let.

Teroristický útok v Íránu

A jako by Blízký východ nebyl dostatečně výbušný, izraelská vláda také minulý týden provedla teroristický útok v Íránu. 14. února došlo v Íránu k výbuchům na plynovodech a Írán okamžitě hovořil o teroristických útocích.

Nebylo těžké uhodnout, že za tím stojí Izrael, protože teprve v lednu izraelský premiér Benjamin Netanjahu potvrdil, že Izrael již provádí přímé útoky na Írán. Když se ho reportér zeptal, proč Izrael podniká útoky na „íránské proxy“ místo přímého útoku na Írán, Netanjahu odpověděl :

„Každý, kdo říká, že nezaútočíme na Írán, zaútočí na něj.“

O dva dny později to potvrdily noviny The New York Times, které pod titulkem „ Izrael stojí za útoky na klíčové íránské plynovody, říkají úředníci “, řekli deníku dva představitelé západní vlády a vojenský stratég napojený na Íránské revoluční gardy. útoky vyžadovaly rozsáhlé znalosti íránské infrastruktury. Podle jednoho z vládních představitelů šlo o „symbolický útok“, který způsobil relativně malé škody civilnímu obyvatelstvu, ale dal by se chápat jako jasné varování Izraele vzhledem k napjaté situaci v regionu.

Írán pouze 21. února potvrdil, že za teroristickým útokem stojí Izrael.

Kdo zastaví izraelskou vládu?

Je neuvěřitelné, že Západ nejenže umožňuje izraelské vládě, aby se z toho všeho dostala, ale navíc je v této činnosti podporuje. Neexistují žádná jasná slova kritiky, místo toho německá vláda pouze vyjadřuje solidaritu s Izraelem.

Co ještě musí pravicově radikální Netanjahuův režim udělat, aby západní politici a média konečně zareagovali? Opravdu musí 700 000 nebo dokonce milion Palestinců zemřít na bomby a hlad?

Thomas Röper

 

Sdílet: