19. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Lara Logan: Brilantní strategický útok

Více informačních zdrojů: Zřícení mostu v Baltimoru bylo „naprosto geniálním strategickým útokem“ na kritickou infrastrukturu USA – nejspíše kybernetickým – a naše zpravodajské služby to vědí. Z hlediska informační války právě rozdělily USA podél Mason Dixonovy linie přesně jako za občanské války.

Druhá nejvytíženější strategická silniční komunikace v zemi pro přepravu nebezpečného materiálu je nyní na 4-5 let mimo provoz – tak dlouho prý bude trvat, než se zotaví. Most byl postaven speciálně pro přepravu nebezpečného materiálu – pohonných hmot, nafty, propanu, dusíku, vysoce hořlavých materiálů, chemikálií a nadrozměrných nákladů, které se do tunelů nevejdou – tento zásobovací řetězec je nyní ochromen.

Nenechte se mýlit: z hlediska plánování, načasování a provedení šlo o mimořádný útok.

Dvěma kritickými součástmi mostu jsou dva nosné pylony na obou koncích, nejblíže k pobřeží. Jsou větší, silnější a hlubší než cokoli jiného. Jsou to kotevní body a oni věděli, že zasažení kteréhokoli z nich by znamenalo smrtelnou ránu pro integritu mostu.

Půl míle mostu šlo do řeky – pravděpodobně bude nutné postavit nový. Také způsobili tak velké škody na strukturální integritě spodní betonové části, že to není vidět & nepoznáte to, dokud vrak nerozeberou. Zničení konstrukce pravděpodobně absolutní.

Útok byl dokonale cílený.

„Přišli na to, jak nás zničit. Dokud se budete držet dál od zubů americké armády, můžete USA rozebrat na kousky. Jsme arogantní a nevědomí – smrtící kombinace. Obama řekl, že Ameriku zásadně změní, a to se také stalo. Právě teď se nacházíme v jízdě volným pádem na horské dráze – bez brzd – jen nabíráme rychlost.“

Záběry ukazují, že nákladní loď se vůbec nedostala do příjezdového pruhu v kanálu. Než se dostanete do té zatáčky, musíte být v kanálu. Umístění bylo přesné/záměrné: vybral si zatáčku na řece, kde musíte zpomalit a zavázat se – jakmile se v této oblasti zavážete, nemáte dostatek prostoru k manévrování.

Měli jste mít přístavního lodivoda, který by loď řídil. Bez přístavního lodivoda nemáte překonávat žádné překážky.

Vybrali si úplněk, aby měli maximální posun přílivu a odlivu – stoupání a klesání. Svižný tok v té řece v normální den & v poslední době hodně pršelo, takže voda už se pohybovala dobrým tempem.

Zasáhla ji s dostatečnou kinetickou energií, aby vyrazila nosný pylon zpod dálnice – což fatálně oslabilo rozpětí a 50 procent mostu pak spadlo do vody.

Všechny tyto faktory, když se na to podíváte – takhle se učí lidé, jak tento typ útoku provést, a v systému zůstalo tak málo lidí, kteří to vědí. Na hřišti máme juniorský tým.

Obrovské navigační překážky. Obrovská logistická noční můra, jak to uklidit. Počet mrtvých je tragický, ale není to celé měřítko útoku.

Takový most se neustále opravuje – vždy v noci, protože je tam velký provoz a přes den tomu nemohou bránit. Takže obavy jsou o opraváře, kteří pracovali pěšky (mimo svá vozidla) a kteří teď mohou být ve vodě – v tomto ročním období maximálně 48 stupňů.

Když odříznete Baltimore, přerušíte hlavní severojižní nebezpečný koridor (I95) na polovinu. Nyní musí město objíždět – nebo jet někam jinam.

Abyste mohli část nákladu přesunout tunelem, můžete získat povolení, ale ta se získávají pomalu a vyžadují systém doprovodu, který je drahý a musí se provádět v noci.

Na každých 100 dolarů, které se dostanou do města, připadá 12 dolarů z přepravy. Věřte, že to ochromí město Baltimore v době, kdy nemá prostředky na obnovu.

Kdo je Lara Logan

Americká investigativní novinářka, která o sobě říká, že nemá ráda tyranii. Podívejte se například na reportáž Lary Logan z 26.2. ve Washingtonu, D.C., kde senátor Ron Johnson diskutoval u kulatého stolu na téma „Federální zdravotnické agentury a kartel COVID“: Co skrývají?

Článek vyšel na Twitteru 26.3.2024 a do dneška jej četlo 5,4 miliony lidí, byl repostovaný 22 tisíc krát a má 6 tisíc komentářů. Překlad Zvedavec.org

 

Sdílet: