19. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Michael Snyder: Američtí vojáci jsou1,5 kilometru od čínských hranic

USA si nemohou dovolit válku s Čínou. Velikost naší armády se zmenšila a naše zdroje jsou příliš napnuté. Dnes mají Spojené státy vojenské základny v 80 různých zemích a vojenské jednotky rozmístěné ve 178 různých zemích . To je šílené. Žádná říše v celé lidské historii nerozprostřela své síly tak široce po planetě. Naše zásoby munice jsou extrémně nízké kvůli velkým konfliktům na Blízkém východě a na Ukrajině a každá válečná hra, kterou naši vůdci vedli, ukázala, že jsme prohráli válku na ochranu Tchaj-wanu. Měli bychom se tedy vyhnout rozpoutání války s Čínou, protože vedeme prohranou bitvu.

Ale zdá se, že naši politici jsou odhodlaní ho stejně vyprovokovat. Uvádí se, že představitelé na Tchaj-wanu potvrdili, že americké síly jsou nyní trvale umístěny „ na ostrovech v Tchajwanském průlivu “…

Tchaj-wan oficiálně potvrdil trvalé rozmístění amerických jednotek na svých ostrovech v Tchajwanském průlivu, což je vývoj, který by mohl dále zhoršit rostoucí napětí s Čínou.

Zákon o povolení k národní obraně (NDAA), schválený v roce 2023, umožnil vyslat tyto jednotky k provádění výcvikových programů v první linii pro tchajwanské ozbrojené síly.

To čínské úřady nesmírně rozzlobí.

Bylo by dost špatné, kdybychom právě umístili vojáky na hlavní ostrov Tchaj-wanu.

Ale nenechali jsme to jen tak.

Bylo nám řečeno, že americké jednotky byly také rozmístěny na ostrovy Penghu a Kinmen …

Podle zpráv tchajwanského United Daily News (UDN) jsou nyní Zelené barety 1. skupiny speciálních sil americké armády trvale umístěny na základnách 101. obojživelného průzkumného praporu, jednotky speciálních sil tchajwanské armády, ve vzdálených ostrovních distriktech. z Penghu a Kinmen. Kinmen je jen něco málo přes míli od čínského pobřeží.

Existují také zprávy o americké vojenské přítomnosti v severovýchodním městě Taoyuan na hlavním tchajwanském ostrově, kde členové tchajwanské elitní Airborne Special Service Company provádějí specializovaný výcvik dronů.

Jak bychom se cítili, kdyby čínské jednotky byly míli od hranic s USA?

Hlavní ostrov Tchaj-wanu je asi 100 mil (asi 161 km) od Číny, ale na některých místech jsou ostrovy Kinmen a Čína od sebe „sotva více než míle “…

Ostrov Tchaj-wan, spravovaný Čínskou republikou (ROC), se nachází přibližně 100 mil (161 km) východně od pevninské Číny přes Tchajwanský průliv. Taiwan také spravuje řadu menších ostrovů známých jako Kinmenské souostroví nebo Kinmen County. Ostrov Kinmen a jeho sousední ostrovy leží na druhé straně průlivu v přístavu východně od přístavního města Xiamen a jsou prakticky obklopeny Čínskou lidovou republikou – na některých místech od sebe sotva více než míli.

Co si myslí naši lídři?

To nečiní válku méně pravděpodobnou.

To zvyšuje pravděpodobnost války.

Čína ve středu vyslala na Tchaj-wan 32 stíhaček za 24 hodin …

Za pouhých 24 hodin bylo nad Tchaj-wanem spatřeno 32 čínských válečných letadel, uvedlo tamní ministerstvo obrany.

Za 24 hodin mezi středeční 6:00 a čtvrteční 6:00 místního času obletěl ostrovní stát druhý nejvyšší počet čínských letadel v letošním roce, doprovázený pěti námořními plavidly kolem Tchaj-wanu.

Dvacet letadel „překročilo střední linii Tchajwanského průlivu“, uvedlo ve čtvrtečním prohlášení ministerstvo obrany. Letadla byla objevena po setmění. Podle ministerstva šlo o stíhačky, bezpilotní drony a transportní letouny středního doletu.

Číňané dělají takové věci, když jsou naštvaní.

A právě teď jsou velmi, velmi naštvaní.

A Čína se horečně připravuje na nadcházející válku 

Čína buduje svůj vojenský a jaderný arzenál v měřítku, jaké nebylo od druhé světové války vidět, a vše nasvědčuje tomu, že se drží svých ambicí napadnout Tchaj-wan do roku 2027, uvedl vysoký americký úředník. Admirál svědčil.

Navzdory ekonomickým výzvám Pekingu se oficiální obranný rozpočet země v posledních letech zvýšil o 16 % na více než 223 miliard dolarů, řekl ve středu Americkému výboru pro ozbrojené síly admirál John Aquilino, šéf indicko-pacifického velitelství. Sněmovna reprezentantů v připraveném prohlášení.

Za tři roky, co se ujal velení, získala Lidová osvobozenecká armáda (PLA) více než 400 bojových letadel a více než 20 velkých válečných lodí. Od roku 2020 také zdvojnásobila své zásoby balistických a řízených střel, řekl

Budeme schopni vést válku s Čínou, pokud nakonec vypukne?

Ne, samozřejmě že ne.

Naše vojenské síly jsou rozptýleny po celé planetě, a tak mnoho našich zdrojů již šlo do války na Ukrajině.

Ačkoli existují snahy o zvýšení výroby munice ve Spojených státech, uvádí se , že „Rusko vyrábí téměř třikrát více dělostřelecké munice než Spojené státy a Evropa dohromady“…

Ruský ministr obrany ve čtvrtek uvedl, že produkce dělostřeleckých granátů loni vzrostla téměř 2,5krát a výroba komponentů dělostřelectva vzrostla 22krát, protože Moskva se snažila přezbrojit rychleji, než mohl Západ zásobovat Ukrajinu.

Současná dominance Ruska v dělostřelecké výrobě je faktorem, který by mohl rozhodnout o průběhu ukrajinské války – bojované převážně dělostřelectvem a bezpilotními letouny – v době, kdy se Západ obává, že Rusko usiluje o další vítězství na bojišti.

CNN začátkem tohoto měsíce uvedla s odkazem na neidentifikované západní zpravodajské zdroje, že Rusko vyrábí téměř třikrát více dělostřelecké munice než Spojené státy a Evropa dohromady.

Bez ohledu na to, jak se cítíte ve válce, je to prostě trapné.

Jedním z důvodů, proč jsme vyhráli druhou světovou válku, bylo to, že USA mohly snadno překonat všechny ostatní.

Ale teď vypadáme pateticky.

Francouzský prezident Emmanuel Macron a další západní vůdci navrhli poslat na Ukrajinu vojáky NATO, pokud to bude nutné, aby zabránili Rusům ve vítězství.

Pokud se tak skutečně stane, američtí chlapci a dívky budou muset zemřít také v zákopech východní Ukrajiny.

V očekávání velké války provádějí Rusové další kolo mobilizace.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu právě oznámil „vytvoření 2 nových pozemních armád s 16 novými brigádami a 14 novými divizemi“ .

Mezitím izraelští představitelé nadále trvají na tom , že v Rafahu proběhne velká pozemní operace, bez ohledu na to, co si o takovém kroku myslí Bidenova administrativa…

Ve čtvrtek Izrael odpověděl svou dosud nejvzdorovitější odpovědí na naléhání Washingtonu, aby opustil své plány na pozemní invazi do Rafahu, protože se obával další humanitární katastrofy s mnoha civilními oběťmi vzhledem k vysokému počtu uprchlíků v jižní části města Gaza.

Vysoký izraelský úředník citoval Bloomberg, že armáda vstoupí do Rafahu a porazí Hamás, „ i když se celý svět obrátí proti Izraeli, včetně Spojených států “. V podcastovém rozhovoru to řekl izraelský ministr pro strategické záležitosti Ron Dermer.

„Napochodujeme a dokončíme tuto práci a každý, kdo tomu nerozumí, nechápe, že teroristický útok ze 7. října zasáhl existenciální nervy Židů ,“ řekl.

Pokud IDF vstoupí do Rafahu, mohlo by to vést k propuknutí epidemie v celém regionu.

A tak mohly být americké ozbrojené síly požádány o intervenci na Blízkém východě.

Přílišné rozložení zdrojů je jistý způsob, jak ztratit.

Naši politici to bohužel zřejmě nechápou a jejich velmi pošetilá rozhodnutí povedou brzy k naprosto katastrofickým následkům.

ZDROJ

 

Sdílet: