19. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Caitlin Johnstone: Najděte někoho, kdo vás miluje tak, jako Izrael miluje útoky na palestinské nemocnice

Neustálá fixace Izraele na útoky na zdravotnická zařízení nedává smysl z hlediska vojenské strategie, ale dává velký smysl z hlediska genocidy.

Světová zdravotnická organizace vydala prohlášení, že od 7. října zaznamenala 410 izraelských útoků na zdravotnická zařízení v pásmu Gazy, což mělo za následek 685 úmrtí, 902 zranění a poškození 99 zdravotnických zařízení.

V době psaní tohoto článku stále probíhá útok izraelských obranných sil na nemocnici Al-Shifa, který podle Izraele vedl k četným palestinským úmrtím a zajetí stovek vězňů. Je to počtvrté, co Izrael zaútočil na tuto nemocnici, která je shodou okolností největší nemocnicí v Gaze.

Ti, kteří útok přežili, řekli Euro-Med Human Rights Monitor, že opakovaně viděli skupiny vězňů odvážených do nemocniční márnice jednotkami IDF, pak slyšeli střelbu a viděli, jak jednotky IDF odcházejí, aniž by se vězňové vrátili. Pravděpodobně přesně tak by to vypadalo a znělo, kdyby IDF provedly souhrnnou hromadnou střelbu v nemocnici Al-Shifa.

V článku pro Washington Post nazvaném „Jak se Biden zapletl do konfliktu v Gaze bez konce v dohledu“ – západní tisk má dlouhou historii, pokud jde o zobrazování americké vojenské agrese jako pasivního zapletení, které globální supervelmoc nevinně a Yasmeen Abutaleb a John Hudson, kteří náhodně narazili, hlásí, že jejich zdroje říkají, že Bidenův Bílý dům používá zpravodajské informace, aby ospravedlnil první útok Al-Shifa v listopadu.

Senátor Chris Van Hollen, demokrat, řekl listu The Washington Post, že existuje jasný rozpor mezi tím, co představitelé Bílého domu veřejně řekli o Al-Shifovi, a tím, co ve skutečnosti řekly zpravodajské služby, které viděli:

Van Hollen, který obdržel tajnou informaci o zpravodajské zprávě USA o al-Shifa, uvedl, že mezi tím, co Bidenovi úředníci veřejně řekli, a tím, co zpravodajské služby skutečně ukázaly, existují „důležité a jemné rozdíly“. „Zjistil jsem, že existuje určitý rozpor mezi veřejnými prohlášeními administrativy a utajovanými zjištěními ,“ řekl senátor.

V prosinci, dlouho poté, co bylo po všem, zveřejnil Washington Post zprávu, v níž se uvádí, že „důkazy poskytnuté izraelskou vládou nejsou dostatečné k tomu, aby prokázaly, že Hamás používal nemocnici jako velitelské a řídicí centrum“. Bylo zřejmé, že Izrael lhal o Al-Shifa už v listopadu. Psyops jako neexistující kalendář Hamásu „objevený“ v nemocnici a falešné video, které mělo zachycovat zdravotní sestru Al-Shifa, která říká, že nemocnici obsadili militantní Hamás, byly odhaleny tak rychle, jak je bylo možné vyrobit.

Důkazy ospravedlňující tento nálet se nezdají být o nic silnější, protože IDF zveřejnilo vysoce pochybné záběry toho, co tvrdí, že jsou „teroristické fondy Hamasu nalezené v nemocnici Shifa“, spolu s průvodními dopisy, v nichž je Hamás jmenován za jejich „dobrou práci“ .

Jo, dobře, jistě, lidé nějakým způsobem posílali militantní skupině dopisy „Drahý Hamás“ s připojenými balíky peněz a Hamas si peníze i dopisy nechal v nemocnici Al-Shifa, kde je laskavě uložil pro příchozí IDF. nájezd objevit. Zní to legitimně. Rozhodně to není něco, o čem byl Izrael často přistižen při lži.

Neustálá fixace Izraele na útoky na zdravotnická zařízení nedává smysl z hlediska vojenské strategie, ale z hlediska genocidy to dává velký smysl. Nemocnice jsou místa, kam jsou lidé odváženi, aby si zachránili život, když jsou vážně zraněni, akutně podvyživení nebo nemocní, a civilisté obvykle hledají úkryt, když nikde jinde není v bezpečí.

Ještě v prosinci bylo oznámeno, že zdravotní systém Gazy byl prakticky zničen neustálými útoky na zdravotnická zařízení a obléhací válkou, která odřízla enklávu od tolik potřebné lékařské péče. Nyní vidíme, jak Izrael opakovaně útočí na stejná zařízení a zajišťuje, že nebudou fungovat, přestože se obyvatelé Gazy snaží zůstat naživu.

Přesně takhle to vypadá. Narativní manažeři Izraele a Západu se budou snažit překroutit a překroutit informace, které vidíte přímo před vašima očima, abyste si mysleli, že vidíte něco jiného, ​​než co vidíte, ale pravda nemůže být zjevnější. Tohle je genocida. Pokud by tomu tak nebylo, Izrael by metodicky neničil nemocnice a přitom bombardoval a hladověl obyvatelstvo, které po generace utlačoval.

ZDROJ

 

Sdílet: