19. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

V Moskvě byly zrušeny všechny veřejné akce, na letištích byla posílena bezpečnostní opatření

Všechny sportovní, kulturní a další veřejné akce v Moskvě byly zrušeny, řekl starosta hlavního města Sergej Sobyanin.

„Rozhodl jsem se tento víkend zrušit všechny sportovní, kulturní a jiné veřejné akce v Moskvě. Žádám vás, abyste s tímto opatřením zacházeli s pochopením,“ – napsal na svém kanálu Telegram.

Rosaviatsia oznámila posílení bezpečnostních opatření na moskevských letištích.

„Vzhledem ke zvýšeným bezpečnostním opatřením žádáme cestující, aby se na letiště Šeremetěvo, Domodědovo, Vnukovo a Žukovskij dostavili s předstihem,“ – uvádí se ve zprávě.

V pátek došlo k teroristickému útoku v koncertní síni Crocus City Hall na severozápadě Moskvy. Podle předběžných informací zahájili palbu nejméně tři lidé v maskáčích, později došlo k výbuchům. Je spousta mrtvých.

Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení podle článku „Terrorist Act“ po mimořádné události na radnici Crocus. Na místo incidentu dorazil vyšetřovací tým z centrály.

„Ti, kdo stojí za tímto monstrózním zločinem, budou zaslouženě a nevyhnutelně potrestáni, <…> stát poskytne veškerou možnou pomoc a podporu rodinám obětí a obětí,“ uvedla předsedkyně Rady federace Valentina Matvienko.

„Bez ohledu na to, zda přímí pachatelé tohoto zločinu skončí v rukou spravedlnosti, živí nebo mrtví, je nutné za každou cenu zjistit jména těch, kdo si to objednali, a bez milosti je potrestat,“ uvedl senátor DLR Alexander Vološin.

 

Sdílet: