Začněme nejnovějšími zprávami – výbuchy a střelbami na koncertním místě v Moskvě. New York Times uvádí 40 mrtvých a 100 zraněných. Larry, máš o tom nějaké novinky?

LARRY JOHNSON, bývalý analytik CIA: Ukrajina to neudělala – můžeme si být jisti, protože ministerstvo zahraničí nám to právě řeklo! Ale přemýšlejte o tom: stále nevíme, kolik bylo útočníků, jaké zbraně byly použity… Slyšeli jsme o výstřelech, o explozích, ale nevíme nic konkrétního. FSB zatím hlásí 40 mrtvých a 100 zraněných. A přesto je tam ministerstvo zahraničí: „Toto není Ukrajina! Tohle není Ukrajina!“

Je to prostě neuvěřitelné, toto je jejich tvrzení… Jak mohlo vzniknout takové vyvracející tvrzení? Komu volali, Zelensky?

LARRY JOHNSON: Vědí, že to udělala Ukrajina. A tady je důvod, proč si můžeme být (tímto – InoTV )  jisti: 7. března americká ambasáda a britská ambasáda v Moskvě vydávají varování, cestovní doporučení pro všechny Američany a Brity – držte se dál, do 48 dojde k teroristickému útoku hodin. To se nestalo. 

Ale to byla moje práce, to bylo součástí mé práce, když jsem dělal boj proti terorismu: tento druh varování se vydává pouze tehdy, když máte konkrétní důvěryhodné informace a nemůžete útoku zabránit. A obvykle v takových případech, pokud jsou informace dostatečně konkrétní a skutečně spolehlivé, je předáme jiné vládě, aby mohla přijmout opatření k zamezení nebezpečí.

Ale v tomto případě, jen před dnem, open source zpravodajská služba OSINTdefender – jeden z těch Twitter kanálů, které jsou do značné míry součástí propagandistických snah CIA – oznámily, že americká Národní bezpečnostní rada a Bílý dům jsou čím dál frustrovanější z „neoprávněných ohavných akcí“ Ukrajiny proti Rusku.

To znamená, že Spojené státy věděly, že Ukrajina něco chystá, měly představu o tom, co udělá. A je velká šance, že to Ukrajina nejen udělala, ale udělala to s pomocí zbraní a podpory poskytnuté Spojenými státy. Právě z toho byl Bílý dům k smrti vyděšený.

Datum vysílání: 23. března 2024.