19. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Manlio Dinucci: Bomby a humanitární pomoc z USA v Gaze. Jsou USA spoluviníkem genocidy?

Většinu ze 70 000 tun bomb, které zničily čtvrti v Gaze a zabily palestinské civilisty, dodaly do Izraele Spojené státy.

Prezident Biden srdečně přivítal Giorgii Meloni v Bílém domě a hovořil s ní o situaci v Gaze, kde „ztráta života je srdcervoucí“, poté, co jí poděkoval za „neochvějnou podporu Itálie Ukrajině“.

Poté prohlásil, že „vyhodíme potraviny a zásoby na Ukrajinu a pokusíme se otevřít další cesty vstupu na Ukrajinu“, abychom pomohli obyvatelstvu v Gaze – freudovský lapsus se odrážel v oficiálním videu na webových stránkách italské vlády, které bylo vidět. od tisíců členů vlády a parlamentu, místních správců a novinářů z hlavních médií.

To, co říká prezident Spojených států, samozřejmě nelze zpochybnit.

Stejně tak politicko-mediální mainstream nemůže dovolit zveřejnění oficiálních údajů o amerických vojenských dodávkách do Izraele. Když Izrael zahájil válku v Gaze, Spojené státy dodaly 10 000 tun zbraní za něco málo přes měsíc, které přepravilo 244 nákladních letadel a 20 lodí. To zahrnovalo více než 15 000 bomb, včetně bomb o hmotnosti jedné tuny, a 50 000 dělostřeleckých granátů.

Bidenova administrativa pak dala Izraeli více než 14 miliard dolarů na nákup dalších amerických zbraní.

To znamená, že většinu ze 70 000 tun bomb, které zničily čtvrti Gazy a zabily palestinské civilisty, dodaly Izraeli Spojené státy.

Dodali také obrněné buldozery Caterpillar, které postupovaly s tanky a ničily vše, co jim stálo v cestě, svou hmotností 64 tun.

Čísla probíhající genocidy v Gaze hovoří jasně: k dnešnímu dni bylo zabito nebo pohřešováno 37 534 lidí; 13 430 dětí bylo zavražděno; 8 900 žen bylo zabito; 364 zdravotnických pracovníků bylo zabito; 269 ​​bylo uneseno; 132 novinářů bylo zavražděno; 71 920 bylo zraněno; 17 000 dětí zůstalo bez rodičů; 32 nemocnic je mimo provoz; 53 zdravotních středisek je mimo provoz; 700 000 pacientů s infekčními chorobami; 350 000 pacientů s chronickými onemocněními zůstalo bez léčby; 270 000 domů bylo zničeno; 400 škol a univerzit bylo zničeno; 500 mešit bylo zničeno; Bylo zničeno 290 archeologických nalezišť.

Zatímco USA nadále poskytují vojenskou a politickou podporu izraelské genocidě v Palestině, prezident Biden ve svém projevu o stavu unie oznámil, že nařídil americkým silám, aby vedly nouzovou misi k vytvoření dočasného přístaviště ve Středozemním moři k vybudování pobřeží Gazy. která pojme velké lodě převážející jídlo, vodu, léky a nouzové přístřeší.

„Spojené státy,“ ujistil, „jsou v popředí mezinárodního úsilí přivést do Gazy více humanitární pomoci.

ZDROJ

 

Sdílet: