19. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ondřej Prokop: Léky zdražují nejvíc v EU. Češi chudnou. Vláda se dál snaží zbavit důchodců

Ceny léků v Česku zdražují nejvíc v celé Evropě. Podle ministra Válka a jeho expertů jsou prý naopak příliš levné. Češi mezitím stále chudnou od chvíle, kdy se kormidla chopila Pětikoalice.

👉 Ačkoliv mzdy v posledních dvou letech trochu rostly, inflace a Fialova drahota je raketově překonala. Tudíž si za vydělané peníze koupíte méně. Novinky.cz dokonce spočítaly, že Češi celkově zchudli o nějakých 11 %.

👉 Vláda už neví, jak se ještě víc může „zbavit“ důchodců. Teď Jurečka vymyslel plán, jak penzisty udržet déle v práci. Místo, aby Fialova vláda hledala způsoby, jak konstruktivně zlepšit české finance, šikanuje ty nejzranitelnější.

👉 Ministři utrácí 145 milionů Kč za své poradce. Takže na seniorech se šetří, na školství a zdravotnictví peníze nejsou, ale hlavně, že má Pětikoalice teplé místo pro každého věrného služebníka.

👉 Česká republika je za rok 2024 už 102 miliard Kč v dluhu. Jedná se o druhý nejhorší únor, horší byl pouze v loňském roce. Tady vidíte, jak Fialova vláda rozumí financím.

👉 Pražská pětikoalice chce zdražit MHD. Až na sedm tisíc Kč! Průměrné rodině s dětmi to udělá velkou díru do rozpočtu. Ještě před necelým rokem Hřib tvrdil, že zdražovat nebudou.

👉 Praha má nejhůře dostupné bydlení z metropolí v EU, přesto hlavní město potopilo projekt družstevního bydlení. Osobně mě to mrzí, protože je to jedno z možných řešení této krize. Budu se na to dále ptát na zastupitelstvu.

👉 Rok pražské koalice máme za sebou a nejlépe ho asi vystihl časopis Reflex, který na titulní straně zobrazil Hřiba jako loutkovodiče a Svobodu jako jeho malou loutku. Bohužel, taková je realita.

To vše a mnohem víc se dozvíte v 73. dílu mého politického podcastu. Děkuji vám předem za zhlédnutí a prosím o další sdílení, ať se pravdu dozví co nejvíc lidí! Těším se na dotazy i komentáře!

Ing. Ondřej Prokop, předseda hnutí ANO v Praze

 

Sdílet: