19. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Paul Craig Roberts: Smrt spravedlnosti v západním světě

Britské soudy léta spolupracovaly s washingtonským policejním státem tím, že držely Juliana Assange v zajetí a přitom předstíraly, že mu v případu vydání poskytují všechny výhody. Zákon samozřejmě jasně říká, že by neměl být vydán pomstychtivému Washingtonu, ale Británie není nezávislá na Washingtonu, a proto zajišťuje, že Assange zůstane v zajetí.

Zdá se jasné, že Washington a Londýn konspirují, aby zlomili ducha těch Američanů a Britů, kteří stále doufají, že jejich vlády jsou schopny zajistit spravedlnost. Demoralizovaný lid je snazší donutit k tyranii, ke které směřuje celý západní svět.

Tolik už bylo ztraceno. Člověk by si myslel, že americká a britská média by Assange vehementně bránila, i když jen proto, aby ochránila svou moc, pohnala vládu k odpovědnosti a ochránila se. A konečně, New York Times, Guardian a další zpravodajské organizace zveřejnily dokumenty zveřejněné Wikileaks, kvůli kterým je Assange ve vězení.

Ale až do nedávné doby, kdy New York Times, Guardian a několik dalších zpravodajských organizací vznesly chabý požadavek na zastavení extradičního případu proti Assangeovi, byla americká a britská média loajální k oficiálnímu narativu, že Assange byl násilník, ruský špión a hackerem tajemství národní bezpečnosti USA, jako jsou skryté válečné zločiny Washingtonu a zrada jeho spojenců.

Washington nejde jen po Assangovi z pomsty. Chtějí dát novinářům lekci, že už nesmějí volat vládu k odpovědnosti, když páchá zločiny. Jinými slovy, kriminalizace vlády se stává zločinem. Přesně o tom je Assangeův případ. Spravedlnost a pravda se v západním světě ruší.

ZDROJ

 

Sdílet: