19. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ron Paul: Po dvou letech neokonzervativci zoufale hledají další válku na Ukrajině

V nedávném rozhovoru pro CNN zněla normálně sebevědomá náměstkyně ministra zahraničí Victoria Nulandová trochu utrápeně. Snažila se přimět Kongres, aby schválil dalších 61 miliard dolarů na projekt zástupné války neoconů na Ukrajině, a házela kolem sebe stará hesla, která neoconi používají, když chtějí financování své poslední války.

Na dotaz CNN, zda věří, že Kongres zákon nakonec schválí, Nulandová řekla, že je přesvědčena, že „uděláme to, co jsme vždy dělali, tedy bránit demokracii a svobodu po celém světě…“

Nulandová se zde snaží dělat to, co neokonzervativci vždy dělají. Snaží se zabalit svou hroznou politiku do americké vlajky a prodat ji americkému lidu jako něco, co odráží „naše“ hodnoty. Každý, kdo vystupuje proti další válce neokonzervativců, je podle jejich triku nevlastenecký.

Ale Američané se probouzejí a stále více si uvědomují, že neexistuje žádné „my“, když se neoconi snaží prodat další válku. To jsou „oni“. „My“ v rovnici jsou lidé, kteří jsou okrádáni, aby zaplatili za to, co bude nevyhnutelně dalším selháním neokonzervativců.

Věří ještě nějaký Američan, že Washington bránil „demokracii a svobodu“, když nás přivedl se smečkou lží do Iráku, kde byla zničena země a zabito snad milion lidí? Co kdyby se nám po 20 letech v Afghánistánu podařilo nahradit Taliban… Talibanem? A Sýrie a Libye a všechny ostatní intervence?

„Bránil Washington demokracii“, když Nulandová a zbytek neokonzervativců úspěšně svrhli demokraticky zvolenou vládu na Ukrajině v roce 2014?

Pro americký lid je čím dál těžší spolknout válečné lži neoconů. To je něco, co by nás mělo přimět optimisty. Ve stejném rozhovoru Nulandová řekla, že je přesvědčena, že až se sněmovní demokraté příští týden vrátí na zasedání „poté, co budou ve svých obvodech a vyslechnou si americký lid“, budou hlasovat pro 61 miliard dolarů pro Ukrajinu, bude správných.

Když se však podíváte na průzkumy veřejného mínění, je mnohem pravděpodobnější, že na schůzce poslance se svými voliči o přestávce uslyší opak. Pravděpodobně vyslyší požadavky, aby neutratili další korunu za brutální, nesmyslnou a katastrofální válku na Ukrajině. Podle průzkumu Harris Poll provedeného začátkem tohoto měsíce chce 70 procent Američanů rozhovory o ukončení války na Ukrajině!

Američané už nepodporují neokonzervativní válečný projekt na Ukrajině. To je důvod k oslavě.

Možná, že v posledním návalu zoufalství Victoria Nulandová předložila další argument, jak udržet válečné peníze na Ukrajině. Řekla: „Nesmíme zapomínat, že většina těchto peněz jde přímo zpět do ekonomiky na výrobu těchto zbraní…“

To má být atraktivní pro americký lid? Střední třída a chudí jsou ničeni inflací a vytlačováni devalvovanou měnou, aby bohatí, politicky propojení výrobci zbraní mohli ještě zbohatnout? Místo utrácení peněz na obnovu této země a ochranu jejích hranic by měli být Američané nadšeni, když jejich tvrdá práce na Ukrajině doslova přejde do dýmu?

ZDROJ

 

Sdílet: