19. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Mezi mladými dospělými roste výskyt rakoviny tlustého střeva. Příčinou jsou GMO potraviny, vakcíny a syntetická kyselina listová

Od 90. let 20. století míra rakoviny tlustého střeva mezi mladými lidmi do 50 let prudce vzrostla a establišment se tváří, že neví proč.

Rakovina tlustého střeva se začala stávat vážným problémem iu mladých lidí ve stejnou dobu, kdy byly poprvé zavedeny právě geneticky modifikované organismy (GMO). Další stravovací faktory spojené s rakovinou tlustého střeva zahrnují zpracované vysoce zánětlivé potraviny a alkohol.

Americká rakovinová společnost (ACS) nedávno zveřejnila zprávu o tomto fenoménu, který je dále vysvětlen studií publikovanou v časopise Cancer Research Communications , která opět poukazuje na stravovací faktory, a to zejména na konzumaci syntetické kyseliny listové.

Zatímco většina zemí nepřidává syntetickou kyselinu listovou do chleba a výrobků na bázi mouky, Spojené státy americké a Kanada ano. To částečně vysvětluje, proč mladí lidé umírají na rakovinu tlustého střeva v míře, jakou jsme v historii lidstva ještě neviděli.

V roce 1996 vydal americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dekret, který nařizuje, aby všechny obilné produkty byly do roku 1998 „obohaceny“ kyselinou listovou, přičemž se tvrdí, že tato syntetická látka podobná folátům zabraňuje vrozeným defektům.

Téměř okamžitě po tomto datu začala v mladší populaci Severní Ameriky stoupat míra rakoviny tlustého střeva.

„Folát a kyselina listová se často používají jako synonyma, ale je mezi nimi výrazný rozdíl,“ vysvětluje Jennifer Sweenieová, která píše pro portál The Epoch Times.

„Folát je vitamín B9, který se přirozeně nachází v určitých potravinách, včetně ovoce, zeleniny a luštěnin. Během trávicího procesu vaše tělo přeměňuje folát na jeho aktivní formu ještě předtím, než se dostane do krve.“

Jennifer Sweenieová pokračuje:

„Na druhé straně, kyselina listová je jednoduše syntetická forma folátu používaná v obohacených potravinových produktech (a také v mnoha vitamínových doplňcích). Vaše tělo není schopno metabolizovat kyselinu listovou tak snadno jako přirozeně se vyskytující folát.

Proces přeměny kyseliny listové na aktivní formu trvá déle než v případě folátu. To může vést k hromadění kyseliny listové v krvi, přičemž konzumace obohacených potravinových produktů přispívá k tomuto přebytku.“

Kyselina listová a nádory

Vědci z Baylorovy fakulty medicíny (Baylor College of Medicine) zjistili, že konzumace kyseliny listové je ve skutečnosti spojena s růstem nádorů. U myší krmených stravou doplněnou o kyselinu listovou se vyvinuly nádory v tlustém střevě.

Pokud žijete v Severní Americe, můžete se vyhnout „obohaceným“ výrobkům na bázi obilí s obsahem kyseliny listové tak, že zůstanete buď u zahraničních výrobků z Evropy nebo Anglie, případně si zakoupíte certifikované bio produkty – jen si dávejte pozor, že i do některých certifikovaných bio produktů nyní potichu přidávají kyselinu listovou, proto pečlivě čtěte etiketu.

Pokud žijete v Evropě, tento problém byste mít neměli. Avšak případě, že užíváte vitamínové doplňky stravy, pak se ujistěte, že obsahují přírodní folát a ne syntetickou kyselinu listovou.

Dalším faktorem prudkého nárůstu výskytu rakoviny tlustého střeva u mladých lidí je neustále se rozšiřující seznam očkování od amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Na Slovensku vyhlášky k očkování vydává Úřad veřejného zdravotnictví.

Vysoce problematické jsou i „vakcíny“ proti Covidu-19, které jsou spojeny s akutní divertikulitidou a mikroperforací tlustého střeva, nemluvě o turbo-rakovinách , které způsobují.

„Řízení se oficiálními pokyny o potravinách je rychlá cesta ke špatnému zdraví,“ napsal jeden z komentujících o tom, jak takzvaná „potravinová pyramida“ propagovaná státními úřady určitě přispívá k nárůstu výskytu rakoviny tlustého střeva.

„Je to i konzumace jedovatých omega-6 mastných kyselin (poznámka: které se nacházejí v rostlinných olejích jako řepkový, sójový či slunečnicový),“  naznačil další diskutující s tím, že ještě v 50. letech byly tyto oleje považovány za toxický odpad.

„Řiďte se doporučeními vlády a brzy budete morbidně obézní s rakovinou, srdečními chorobami a mrtvicí. Před rokem 1850 byla celková spotřeba omega-6 mastných kyselin pod 3 gramy – dnes je to 30 až 100 gramů denně.“

Závěr

Pokud se věci budou vyvíjet tak jako dosud, zanedlouho bude mít každý druhý člověk rakovinu.

Zjistěte více o přírodních řešeních rakoviny na naší stránce v kategorii článků Rakovina nebo na stránce CancerSolutions.news .

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com

 

Sdílet: