23. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jane Kaufman: Jihoafrická obžaloba Izraele u Mezinárodního trestního soudu

Při prosincovém zasedání[1] OSN požadovala převážná většina členských států, aby byla válka v Palestině ihned ukončena. 23 států se voleb nezúčastnilo a 10 z nich chtělo s genocidní válkou židovského státu Izraele proti původním obyvatelům Palestiny pokračovat. Mezi těmito deseti byla i Česká republika a Rakousko! Tabulka, ukazující výsledky voleb je na stránce.

Od kdy chtějí Češi vraždit? Kde zůstaly ty holubičí povahy?

Prohlášení těch, kteří volili pro ukončení války vyjadřovalo ‘vážné znepokojení nad katastrofální humanitární situací v Gaza a nad utrpením palestinské civilní populace‘. Zdůrazňovalo, že palestinská a israelská populace musí být chráněna tak, jak stanoví mezinárodní humanitární zákon. Rovněž požadovali propuštění všech válečných zajatců.

Možná to přimělo[2] generálního sekretáře OSN, Antonia Guterres, aby zavrhl izraelskou blokádu dovážek humanitární pomoci do Palestiny. Také varoval před rozšířením válečného konfliktu, ke čemuž už prakticky dochází a to v Rudém moři, kdy Hútijové střílejí po lodích a nedovolí proplout Suezem lodím, které mají namířeno do Izraele.

Samozřejmě, válka by měla skončit

Palestinské obyvatelstvo, které je neozbrojené, bez prostředků, nutných pro přežití, vyhnané ze svých obydlí a zanecháno na ulici, kde je neustále ohrožováno izraelskými bombami a vojskem, touto situací nesmírně trpí. K tomuto utrpení se ještě přidává žal nad zabitými dětmi, nebo rodiči, příbuznými, či známými. To všecko je určitě zhoršováno pocitem vlastní bezmocnostmi a děsivými válečnými scénami, které je provázejí ve dne v noci.

Ale válkou trpí také Izrael. Nejen že je ohrožován militanty Hezbollah, kteří prohlásili, že je budou tak dlouho napadat, jak dlouho budou Židé napadat Palestince. Proto neustále střílejí po izraelském vojenském zařízení a vybavení a hodně ho již zničili. Nejspíš i ztráty izraelského vojska na životech nejsou malé, i když jejich vedení neustále manipuluje čísla a zkresluje situaci, aby neodradilo populaci.

K tomu se ještě přidává[3] obrovská ztráta mezinárodní prestiže, kdy Židé začínají být viděni jako zcela jiní lidé, než by si přáli. Židovští rabíni vždycky strašili své lidi tím, že je zbytek světa nenávidí. Nebyla to pravda, ale tímto primitivním způsobem byli Židé udržováni pospolití. Problém je v tom, že tak, jak se dnes nelidsky chovají k původním obyvatelům Palestiny, to samo může způsobit, že bude tvrzení jejich rabínů opodstatněné.

Izraelci to dobře ví a proto se obrátili k propagandě. V současné době zaměstnávají obrovské množství lidí, kteří ve dne v noci pracují na sociálních sítích na internetu a zkoušejí přesvědčit svět, že Židé napadli Palestince v sebeobraně. Takže ty neozbrojené Palestince v sandálech, zesláblé hladem a zbídačelé nemocemi z nedostatku kvalitní potravy a hygieny, kterých už zabili více než 30 000 (z toho 10 000 dětí), vraždí v sebeobraně?

Ještě se nepochlubili ani jedním zajatým, nebo zabitým členem Hamas, nebo kterékoliv jiné, údajně ‘teroristické‘ skupiny a přitom právě ty šli na Gaza pruh hledat. Ale zato se mohou pochlubit skalpy desetitisíců obyčejných Palestinců, kteří si spolehlivě žádnou válku nepřáli, vůbec bojovat nehodlali a ani žádné zbraně nemají.

Cílem těchto pilných včeliček, které rozšiřují izraelskou propagandu po internetu je vnutit světu izraelskou verzi konfliktu. K tomu účelu byli všichni mezinárodní novináři z Gaza vypovězeni a ti, co tam zůstali, jsou vyhledáváni a vražděni, někdy i s jejich rodinami. Už jich bylo zabito více než 100.

V tomto směru má ale židovský stát Izrael jeden velký problém: vždycky lhali a tím pádem jim nikdo nevěří. A nikdo jim nevěří ani dnes.

Ty historky o dětech s useknutými hlavami nebyly nikdy potvrzeny. Úmrtí 260 izraelských občanů na ‘Nova hudebním festivalu‘, které bylo sváděno na palestinskou vojenskou skupinu Hamas (Hamas v Gaza vládli, takže je to státní armáda), bylo provedeno Izraelci samotnými. Tito zřejmě neváhají vraždit ani své vlastní. Vyšetřování izraelské státní policie potvrdilo, že se jednalo o izraelskou helikoptéru, která nad celým davem hudebních nadšenců létala a z ní bylo po nich stříleno.

Izrael se definitivně zkompromitoval. Všichni kdo ještě umí používat mozek už ví, že v Palestině jsou vražděni nevinní občané, že je to obyčejná a sprostá genocida, zaměřená na vyhubení všech Palestinců a ukradení jejich majetků, území a přírodního bohatství.

Židé ohroženi celosvětově

Ta krutost[4], se kterou Židé likvidují palestinský lid a ničí všecko, co měli, jim dělá velice špatnou reklamu po celém světě. Mohou se pak ohánět antisemitismem jak moc chtějí, což je jejich oblíbená zbraň, nic jim to nepomůže, světové mínění tím nezmění. Nemluvě o tom, že svými činy mohou skutečný antisemitismus vyvolat.

Židé po celém světě si dnes uvědomují toto nebezpečí a přestávají nosit na veřejnosti ‘jarmulku‘, což jsou ty malé čepičky a zkoušejí být co nejvíc nenápadní. Už to, že mnohé státy odvolaly své diplomatické zástupce z Izraele, na znamení protestu proti jednostranné válce armády proti neozbrojeným civilistům, nesvědčí na nic dobrého.

Izraelci stále prohlašují, že se jedná o obrannou válku proti nepříteli, který je napadl, čímž myslí Hamas. Jenže dnes už většina z nás ví, že Hamas byli k útoku vyprovokováni, dokonce vyzváni a bylo jim z izraelské strany pomoženo, aby to vůbec zvládli. Armáda měla přikázáno nic nedělat, rozvědka byla nefunkční, špionážní ochranné zařízení vypnuto, díry v plotě, který dělil Gaza od Izraele vyrobeny předem – co víc zde bylo potřeba? Izraelci na ně dokonce čekali a pomáhali jim přes překážky.

Jenže zde je ještě jeden značný problém: ve skutečnosti, Izraelci nemají nárok se bránit. Žádná okupační armáda nemá – podle mezinárodního zákona – právo bránit se útokům populace země, kterou okupují.

A nejen to, Izraelci dnes páchají obrovské protilidské zločiny, kdy ztráty na životech Palestinců jsou neúměrné. Dále jsou to zločiny používání chemických zbraní, jako je bílý fosfor a chemikálie, proti civilní populaci. Dokonce se vyskytly zprávy, že v Gaza použili i nějaké jaderné zbraně, ale zatím to není potvrzeno. Zločin společného trestu je další přestupek, protože trestají palestinské obyvatelstvo za přečiny vojenské složky Hamas, odepírají jim potravu, pitnou vodu, sanitární prostředky a všecko jiné, co je potřeba k životu. Další zločin je nucené a násilné vystěhování populace a zničení jejich obydlí. Je toho mnohem víc, ale tyto jsou ty hlavní zločiny, které páchá Izrael proti Palestincům. Něco takového mu chválu žádného národa na světě nevynese.

Ze všech zemí na světě – Jižní Afrika!

Jižní Afrika nevydržela[5] nátlak a rozhodla se podat stížnost na Izrael u ‘Mezinárodního trestního soudu‘ v Haagu. Nejspíš si nikdo nemyslel, že se s tím někam dostanou, protože za celá dlouhá léta bezpráví a útisku židovskou částí Palestiny, se Palestinci ještě nikdy nedovolali jejich pomoci. To se ví, ne všichni na světě mají dnes stejná práva, obzvlášť když jsou v situaci zamíchání Židé. Stejně tak i tentokrát, skoro nikdo nedoufal, že tím Jižní Afrika něco docílí, ale přesto si mnozí říkali – co kdyby?!

A tak začátkem ledna podali Jihoafričané stížnost na genocidu v Palestině a požadovali vyšetření Mezinárodním trestním soudem. Jejich podací dokument je zde[6]. Samozřejmě, soud může a nemusí celou záležitost vyšetřovat. Může se vymluvit na cokoliv a snad ta nejhorší výmluva je, že předložený případ ‘není dost přesvědčivý‘. Na něco takového je těžké najít dostatečně přesvědčivou odpověď, nebo vysvětlení.

Jihoafričané to vyřešili chytře. Jako důkaz použili palestinskou databázi, která obsahuje asi 500 hanlivých výroků předních izraelských osobností, namířených proti Palestincům. Poctivě tyto útoky celá dlouhá léta sbírali z televize, z radia, z tisku a z jiných veřejných projevů a uschovávali pro případné použití. Mezi tím jsou také výhrůžky násilím a genocidními záměry a to všecko je seřazeno podle zdroje, ze kterého tyto urážky vyšly. Celý seznam je možno shlédnout zde[7]. Projev Jihoafrického právníka, Tembeka Ngcukaitobi před soudním shromážděním je možno shlédnout zde[8].

Soud tím pádem nemohl uhnout, protože důkazy byly více než přesvědčivé a musel případ vyšetřovat. Jižní Afrika požadovala, aby Izrael ihned přestal s válkou proti Palestincům a aby byly dodržovány zákony, které nedovolují genocidu. Také chtěli aby Izraelští politikové předali hlášení o dodržování těchto podmínek samotnému soudu.

Vyskytly se právoplatné obavy, že Izrael nedodrží většinu z toho, co mu bude přikázáno, ale kdyby přistoupil aspoň na některé části, i to by byla pomoc. Vypadalo to slibně, protože den před soudním procesem prohlásil Netanjahu, že „Izrael nemá v úmyslu trvale okupovat Gaza, anebo vyhnat odtud civilní populaci.“ Byla to zjevná lež, ale všichni přesto dál doufali.

K Jižní Africe se přidala celá řada zemí, Bangladéš, Bolívie, Jordán, Malajsko, Maledivy, Namibie, Nikaragua, Pákistán, Palestina, Turecko a Venezuela. Dokonce i Belgie se zkoušela připojit a Británie přiznala, že Izrael pravděpodobně páchá válečné zločiny.

Ta záležitost ale není tak jednoduchá. Izrael, stejně jako Spojené státy a mnoho jiných zemí, jsou účastníci ‘Dohody o prevenci a trestání zločinu genocidy‘. Podle těchto směrnic by soudní prohlášení genocidy vyžadovalo, aby členské státy samy postupovaly přímo proti provinilému státu a jeho vedení. Je možné, že i vojenský zásah by zde byl na místě.

Soudní prohlášení genocidy může mít ještě další následky, jako na příklad přerušení obchodních styků s provinilou zemí, zhoršení jejích vztahů s jinými zeměmi, nebo bojkot provinilé země a sankce, na ni uvalené. A dokonce to může ohrozit tak zvanou ‘Abrahamovu dohodu‘, což je dokument, potvrzující že Spojené arabské emiráty a Bahrajn uznaly Izrael za samostatný stát a ustanovili s ním plné diplomatické styky.

Něco takového rovněž dá Palestincům a jejich podporovatelům možnost postupovat proti Izraeli soudně, skrze veřejnou žalobu, což může být pomocné.

Samozřejmě, že se Spojené státy mohou postavit proti tomu všemu a podporovat Izrael v jeho odporu i proti soudnímu rozhodnutí Mezinárodního trestního soudu. V tom případě budou ovšem formálně vinni z veškerých zločinů, které Izrael páchá. Stanou se tím spolupachatelé.

Výsledky a následky záleží z velké části na tom, jak se zachová palestinské vedení a aktivisté. Něco takového je těžké odhadnout, když ve skutečnosti žádné vedení není, jejich státní budovy jsou zdemolovány, dokumenty zničeny a mnozí lidé pozabíjeni.

Politický aktivismus je zde nutný, protože to, že by samozvaný ‘Stát Izrael‘ byl vinen genocidou Palestinců poté, když celá desetiletí využíval ať už skutečnou, nebo smyšlenou genocidu židovského národa ve 2. válce jako krytí pro své vlastní zločiny, může být velice ponižující, pokud by to bylo správně zpracováno. Něco takového by dokázalo zcela změnit postavení Izraele ve světě a taky by to ovlivnilo názory těch, kteří je doposud podporovali.

Jak zareagoval Izrael

Mohli jsme s jistotou očekávat[9], že Izrael zareaguje na Jihoafrickou obžalobu u Mezinárodního trestního soudu hlasitým křikem o ‘antisemitismu‘, i když v sobě nemají ani kapku semitské krve. Semité jsou v tomto případě pouze Palestinci! Jenže to je veškerá obrana, kterou mají Židé k dispozici a kterou využívají víc než hojně. Málem všecko, co se jim nehodí, dostane okamžitě štítek ‘antisemitismu‘.

Když zde byla naděje, že jejich agent Zelenský válku proti Rusku na Ukrajině vyhraje, tak se na chvíli přestali k židovství hlásit a namísto toho se seskupili se pod název ‘Chazaři‘, protože měli v plánu zabrat Ukrajinu pro sebe. Proto Zelenský zkouší tuto část světa zbavit původních obyvatel, což je další genocida, aby ji mohli Židé převzít a okupovat.

Chazaři totiž pocházejí ze stepí podél čínských hranic, odkud byli Číňany vypuzeni až k Azovskému moři kvůli jejich nesnášenlivosti. Od Azovského moře byli později vyhnáni carským vojskem, někdy kolem r. 1000 a to ze stejných důvodů. Proto ta nenávist vůči Rusům, i když se v Rusku měli vždycky dobře, stejně jako v Německu.

Izraelci a jejich podporovatelé dnes tvrdí, že v Palestině se nic neděje a že je to všecko výsledek šílené nenávisti nás všech vůči židovskému lidu. To je ale naprostý nesmysl. Dnešní člověk nemá k Židům vůbec žádnou nenávist. Ve skutečnosti, Židé jsou dnes bráni stejně jako všichni ostatní lidé. Jenže svět nechce dovolit, aby pokračovalo vraždění nevinných obyvatel a hlavně dětí v Palestině, na Ukrajině a nikde jinde. Toť vše!

Jak píše Caitlin Johnstone, kdyby viděla někoho vraždit dítě, pak by bylo mnoho toho, co by mohla říct a udělat. Ale to poslední, co by se zločince ptala by bylo jakého je náboženství. Takže ty všecky židovské výmluvy na antisemitismus jsou nesmyslné.

Tentokrát se ale[10] izraelské vedení nespokojilo s pouhým křikem a nářkem. Když zjistili, že Jihoafričané je skutečně u Mezinárodního soudu obžalovali, tak zkoušeli skrze své ambasády, diplomaty a media uplatňovat nátlak na jednotlivé vlády, aby vydaly prohlášení proti Jižní Africe a donutili je obžalobu stáhnout.

Zkoušeli též zajistit, aby soud případ neprojednával a tím nedošlo k rozsudku v jejich neprospěch. Vydávají činnost izraelského vojska v Gaza za humanitární pomoci tamějším obyvatelům, která je v souladu s mezinárodními zákony. Z toho důvodu také manipulují počty mrtvých civilistů.

Vedoucí jednotlivých států světa též obdrželi dopis od izraelského premiéra Netanjahu, kde po nich požadoval v podstatě to stejné. A Bidenova administrace v Americe se k nim přidala a veřejně zavrhla stížnost Jižní Afriky. Takže se stali spoluviníky!

Přitom rabín sám říká …

Ortodoxní[11] židovský rabín, Haim Sofer, který žije v Londýně říká, že izraelská vláda by měla být souzena v Haagu a vězněna za zločiny, které páchají v Gaza. Měli by být po právu potrestáni, což zasluhují. Tady mluvíme o 30 000 mužích, ženách a dětech, kteří byli jimi zabiti. Většina z nich byli nevinní lidé, říká rabín.

A to ničení Gaza je neuvěřitelné. Připomíná to ničení německých měst za 2. světové války. 75% všech budov v Gaza již byly zasaženy bombami, nebo naprosto zničeny a židovská vláda slibuje, že je zničí všecky, aby docílila vyhubení 2,5 milionů palestinských obyvatel.

„Toto je má výzva všem světovým národům,“ říká rabín Sofer, „nedovolte tyto válečné zločiny. Sionisté jsou váleční zločinci. Genocida v Gaza je vedena všemi členy sionistické vlády, ne žádným jednotlivcem … ti všichni nesou zodpovědnost za válečné zločiny, které páchají. Proto je velmi důležité zavřít je do vězení, všechny tyto válečné zločince, protože zde musí být spravedlnost.“

Rabín přiznává, že žil celý život s přesvědčením, že území, zabrané Izraelem bylo Palestincům protizákonně ukradeno, protože podle židovského zákona, Židé byli z Palestiny před 2000 lety vyhnáni! Proto tam mohou žít pouze jako hosté, anebo jako část palestinského lidu. A Palestinci by měli dostat náhradu za všecko, co od Sionistů vytrpěli.

Dříve říkali všichni palestinští vedoucí a různé skupiny, že nemají nic proti Židům, se kterými žili v přátelském vztahu tisíce let. A Židé též, ti zažili mezi Muslimy ty nejlepší časy jak spirituálně, ekonomicky a politicky. Za Muslimské vlády ve Španělsku, to byly zlaté časy pro Židy, kteří tam měli plná práva.

Když pak křesťané převzali zpátky Španělsko, tak vyhnali 300 000 Židů, kteří odmítli přestoupit na křesťanství. A skoro všichni tito Židé se přesídlili právě do Palestiny a do Turecka. Turecký sultán vydal příkaz, podle kterého měli Židé stejná politická a ekonomická práva jako ostatní a neměli nejmenší problémy s vyznáváním své víry. Stejně tak ve 2. světové válce, Muslimské země chránily Židy před nacisty. Když bylo zapotřebí, ubytovali je v mešitách, a tím pádem tam za války nezahynul ani jeden Žid.

Palestina jako samostatný, samosprávní stát

Palestinské[12] Ministerstvo zahraničí vyzvalo Evropskou unii, aby uznala Palestinu za samostatný stát. Dále požadují, aby byl premiér Netanjahu souzen za to, že sabotuje veškerou snahu o mír.

Uznání Palestiny za samostatný stát by dalo Palestincům možnost požádat o vojenskou pomoc jinou zemi, vojensky mocnou, která by jim pak mohla, podle mezinárodního práva, tuto pomoc poskytnout. To využil president Vladimír Putin na Ukrajině, když uznal Doněck a Lugansk za samostatné, samosprávní republiky a na základě toho jim mohl poskytnout vojenskou pomoc, když byl o to požádán. Ano, mezinárodní zákony OSN toto dovolují a je to právoplatná pomoc v mezích zákona. Je těžké pochopit proč všichni předstírají, že Rusko vtáhlo na Ukrajinu nezákonně.

Ministr zahraničí[13] Velké Británie, David Cameron se též vyjádřil, že Británie je připravena Palestinu za samostatný a samosprávní stát formálně uznat. Je to snaha o mírové řešení sporů v této oblasti vzniklých, řekl. Podle něho, Británie je zodpovědná něco takového učinit a proto je nutné zjistit jak takový palestinský stát bude vypadat, z čeho se bude skládat a jak bude fungovat. Že by se Britové cítili vinni, že Palestinu, kde tehdy neopodstatněně vládli, předali sionistickým Židům?

Cameron také kritizoval Izrael, že není schopen zajistit dostatečnou bezpečnost pro své vlastní lidi, i když podepsali již před 30 lety smlouvu v Oslo, která měla mír v této oblasti zaručovat.

A pak soud uznal genocidu

K nemalému překvapení[14] všech, Mezinárodní trestní soud v Haagu přiznal, že Izrael je vinen vším tím, co se děje v Gaza a že to je genocida. To, že izraelská vláda vydává svoji vojenskou činnost za sebeobranu, prohlásil za nemyslitelné.

Soud také zavrhl možnost sebeobrany pro Izrael, protože území, zvané běžně ‘Izrael‘ patří ve skutečnosti Palestincům, kteří jsou jeho původní obyvatelé. Izrael se tam nachází ve stavu okupační jednotky a podle mezinárodních zákonů nemají okupanti právo na sebeobranu proti původním občanům státu.

Podle soudního rozhodnutí má být zváženo právní postavení ‘okupovaného území Palestiny‘, protože zde hrozí nebezpečí, že Izrael zkouší vyhubit všecky Palestince a nejen Hamas.

Jane Kaufman, 19. února 2024

[1] https://www.arabnews.com/node/2424336/middle-east

[2] https://english.almayadeen.net/news/politics/un-chief-condemns–israel-s–blockade–hindering-gaza-aid-op

[3] https://www.middleeastmonitor.com/20231221-how-israel-turned-world-opinion-against-itself/

[4] https://english.pravda.ru/opinion/158505-israel_palestine_brutality/

[5] https://mondoweiss.net/2024/01/south-africas-icj-case-could-be-a-game-changer/

[6] https://www.icj-cij.org/sites/default/files/case-related/192/192-20231228-app-01-00-en.pdf

[7] https://law4palestine.org/law-for-palestine-releases-database-with-500-instances-of-israeli-incitement-to-genocide-continuously-updated/

[8] https://scheerpost.com/2024/01/11/watch-22-minute-speech-details-israeli-officials-genocidal-statements-at-icj/

[9] https://consortiumnews.com/2023/12/30/israel-sa-is-anti-semitic-to-invoke-genocide-convention/

[10] https://www.axios.com/2024/01/05/south-africa-gaza-genocide-icj-israel-plan

[11] https://www.aa.com.tr/en/middle-east/israeli-officials-should-be-judged-and-jailed-in-the-hague-for-gaza-crimes-jewish-rabbi/3104253

[12] https://www-anti–spiegel-ru.translate.goog/2024/das-palaestinensische-aussenministerium-forderte-die-eu-auf-den-staat-palaestina-unverzueglich-anzuerkennen/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

[13] https://www.middleeastmonitor.com/20240130-uk-ready-to-formally-recognise-irreversible-palestine-statehood-foreign-secretary-cameron-says/

[14] https://www.naturalnews.com/2024-01-30-icj-genocide-case-israel-gaza-not-self-defense.html

 

Sdílet: