19. 4. 2024

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Izrael a Hamás se dohodly na prodloužení příměří

Izrael a palestinské hnutí Hamas dosáhly prostřednictvím Kataru, Egypta a Spojených států předběžné dohody o prodloužení příměří o další dva dny, uvádí arabský list Al-Araby Al-Jadeed s odkazem na nejmenované egyptské představitele.

„Bylo dosaženo předběžné dohody o prodloužení příměří dosaženého mezi palestinským odporem a izraelskou okupační armádou prostřednictvím Egypta, Kataru a Spojených států o další dva dny za stejných podmínek,“ – říká publikace.

Podle zdrojů publikace Hamás naznačil přítomnost kontaktů s jinými skupinami v enklávě, které mají stále ženy a děti v zajetí.

Hamás již dříve uvedl, že bude s Izraelem jednat o možnosti prodloužení humanitárního příměří v pásmu Gazy o dva dny a propuštění dalších 50 palestinských vězňů z izraelských věznic.

V pondělí se Hamas a Izrael, zprostředkované Katarem a Egyptem, dohodly na prodloužení čtyřdenního humanitárního příměří o další dva dny, aby propustily více lidí. Příměří tak platí až do rána 30. listopadu. Média psala, že Egypt, Katar, Spojené státy a Izrael diskutují o možnosti pokračování příměří.

 

 

 

Sdílet: