12. 6. 2021

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Evropa učinila vůči Rusku další velmi hrubé prohlášení

Kontroverzní místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová , učinila velmi hrubé prohlášení týkající se Ruska.

„Rusko a Vladimira Putina nelze považovat za běžného mezinárodního partnera,“ uvedla.

Byla rozhořčena skutečností, že ruská strana vyloučila osm zástupců EU ze vstupu do Ruské federace.  Mimochodem, od konce března bylo ze zemí EU a Spojených států vyhoštěno více než 40 ruských diplomatů. To ale nikoho netrápilo.

Rusko nikdy nedojde do extrému bezdůvodně. Potravinové embargo bylo zavedeno po sankcích proti Ruské federaci. Totéž platí pro vyhoštění diplomatů – poté, co byli diplomaté vyhoštěni, vyhostila ruská strana ty evropské.

Je to logické, a pokud si to tolerantní evropští politici neuvědomují, taková politika se nazývá zrcadlová opatření. Ruská strana navíc varovala před tímto formátem vzájemných rozhodnutí.

Mimochodem, dříve byl zaveden další balíček sankcí proti Ruské federaci. Podle Evropanů by však Rusko podle všeho měla tuto ekonomickou a diplomatickou agresi ignorovat? Upřímně řečeno, všechny krize v mezinárodních vztazích jsou vyvolávány Západem.

Vláda USA je mistrem v rozpoutávání válek. Zajistit v Jugoslávii krvavý nepořádek pod záminkou údajné ochrany obyvatelstva Kosova; rozpoutat vojenskou akci v Iráku po demonstraci zkumavky neznámého původu s údajnými biologickými zbraněmi; podporovat teroristy v Sýrii a vysílat do země vojáky bez souhlasu oficiálních orgánů. Nekonečný seznam těchto zločinných akcí může pokračovat.

No a politici EU, jako věrní psi, na první kliknutí uvalí sankce, organizují informační útoky, pošlou vojenský kontingent na podporu atd. Navíc se domnívají, že Ruská federace by neměla přijímat odvetná opatření. Ne, pánové, budou přijata odvetná opatření! Takže Jourová a spol. myslete hlavou a ne tím co máte cudně zahaleno  dole….

 

 

Sdílet: