Novinka:Tibetská delegace VSLZ navštívila Evropský parlament
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 17 říjen 2019 - 04:44:34

Tibetská delegace Všečínského shromáždění lidových zástupců (VSLZ) pod vedením zástupce vedoucího stálého výboru VSLZ tibetské autonomní oblasti Nyima Ceringa od 13. do 15. října navštívila Evropský parlament. Během návštěvy se delegace setkala s poslanci Evropského parlamentu a konala besedu s místními intelektuály.

Nyima Cering seznámil s politikou ústřední vlády pro Tibet, s úspěšnou praxí VSLZ a režimu regionální národní autonomie v Tibetu. Uvedl, že letos je 60. výročí tibetské demokratické reformy. S plnou podporou ústřední vlády, celého národa a úsilím lidu různých národů trvalo jen pár desetiletí, než se Tibet posunul od zaostalosti k pokroku, od chudoby k prosperitě, od uzavřeného do otevřeného. Sociální režim dosáhl historického skoku a společenské výhledy se obrovsky změnily.

Nyima Cering zdůraznil, že se tibetská otázka týká hlavních zájmů Číny a národního cítění téměř 1,4 miliardy Číňanů. Věří, že evropská strana bude upřímně respektovat stěžejní zájmy a hlavní obavy Číny a opatrně a řádně bude řešit otázky související s Tibetem, společně ochrání zdraví a stabilní rozvoj čínsko-evropských vztahů.

Evropská strana vysoce ocenila tibetské úspěchy v různých oblastech a je ochotna dále podporovat výměny a spolupráci mezi Evropským parlamentem a VSLZ.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.26118 )


Vygenerováno za:0.0426 sec,0.0265 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,288B