Novinka:„Nikdo na světě nedokáže otřást základy tohoto národa.“ Největší přehlídka vojenské moci ČLR v její historii
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 01 říjen 2019 - 17:44:25

V Čínské lidové republice proběhla u příležitosti 70. výročí založení země ta největší vojenská přehlídka v historii Číny. Na ní byla demonstrována národní vojenská síla a nároky na vedoucí postavení ve světě.

Dané přehlídky, která proběhla v úterý 1. října na Náměstí Nebeského klidu v Pekingu, se zúčastnilo 15 tisíc vojáků, více než 150 letadel a vrtulníků, 580 kusů vojenské techniky, včetně mezikontinentálních raket, které mohou být vybaveny jadernými zbraněmi.

Náměstek generální štábu ozbrojených sil ČLR poukázal na to, že všechny zbraně představené na přehlídce jsou výhradně čínské výroby, což dle jeho slov ukazuje na „nezávislý inovační potenciál čínského obranného průmyslu“. Zdůraznil také, že čínská armáda bude rázně bránit národní suverenitu, bezpečnost a zájmy ČLR v oblasti svého rozvoje.

Vojenskou přehlídku zahájil čínský prezident a generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Číny Si Ťin-pching v otevřené černé limuzíně Rudá vlajka. Si Ťin-pching v průběhu přehlídky uvedl, že „nikdo na světě nedokáže otřást základy tohoto velkého národa“ a zastavit „progresivní pokrok čínského národa“.

Čínské vojenské vedení rovněž prohlásilo, že v den výročí nemá v úmyslu „ukazovat svaly“, i přesto však hlavním motivem oslav zůstává demonstrace vojenské síly.


Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.25969 )


Vygenerováno za:0.2865 sec,0.2588 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:867,880B