Novinka:Ďábelská věc? Brazilský prezident utnul podporu LGBT a genderu!
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 23 srpen 2019 - 05:00:54

Brazilská vláda prezidenta Jaira Bolsonara včera rozhodla o stopnutí podpory dženderistům a homosexuálům. Konkrétně, zastavila financování a přípravu produkce televizních pořadů věnovaných homosexuálům a LGBT.

„Přiznám se, že nerozumím, proč by se za takové pořady měly vyhazovat veřejné peníze. Nikdo není omezován. Každý může být šťastný svým způsobem, ale vyhazovat veřejné prostředky za tohle..!?“, vyjádřil se pohoršlivě prezident druhé nejlidnatější země západní hemisféry, a inicioval prověřit státní Agenturu pro kinematografii (Agencia Nacional del Cine) .

Prezident Bolsonaro vděčí za své zvolení velkou měrou i křesťanskému a zejména evangelikálnímu elektorátu, který v posledních desetiletích zažívá rozsáhlý boom. Namísto LGBT se Bolsonaro naopak účastní „Pochodů pro Ježíše“ – v červnu v Sao Paulu a před 10 dny v hlavním městě Brasílii, kde se hlásí ke křesťanským hodnotám a rodině coby ústavně zakotvenému svazku muže a ženy, a kde džendrovou ideologii prohlásil za „ďábelskou věc“ a prosazuje, aby zákony chránily společenskou většinu.

Zdoj: https://www.otempo.com.br/diversao/governo-suspende-edital-com-quatro-series-lgbt-criticadas-por-bolsonaro-1.2225266Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.25613 )


Vygenerováno za:0.0597 sec,0.0445 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,208B