Novinka:V prvním pololetí si Čína dál udržovala postavení nejdůležitějšího obchodního partnera Německa
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 23 srpen 2019 - 04:49:46

Podle nejnovějších údajů Německého federálního statistického úřadu si Čína v prvním pololetí roku 2019 dál udržovala postavení nejdůležitějšího obchodního partnera Německa. Celkový obchodní objem činil 99 miliard eur. Z toho objem vývozu německých podniků do Číny dosáhl 47 miliard eur a objem německého dovozu z Číny byl 52 miliard eur. Podle zprávy je Čína od roku 2016 stále nejdůležitějším obchodním partnerem Německa.

Statistické údaje ukazují, že v prvním pololetí letošního roku byla Čína největší vývozce do Německa. Objem čínského vývozu činil 52 miliard eur, což se meziročně zvýšilo o 4 %. Nizozemsko zaujalo druhé místo s objemem vývozu 50,7 miliardy eur, což se meziročně zvýšilo o 4,6 %. Na třetím místě jsou Spojené státy s objemem vývozu 34,8 miliardy eur, což meziročně vzrostlo o 9 %. Současně Čína jako důležitá cílová země německého exportu dovezla v prvním pololetí roku 2019 zboží v hodnotě 47,2 miliardy eur, což se meziročně zvýšilo o 4,1 % a zaujalo to třetí místo. První jsou Spojené státy a druhé Nizozemsko.

Generální ředitel Německého federálního úřadu pro zahraniční obchod a investice Jürgen Friedrich se ohledně toho domnívá, že nové statistické údaje ukazují, že Německo si jako důležitý dovozní a vývozní ekonomický celek udržuje stabilitu i přes politické spory a zpomalení hospodářství. Přestože zprávy německých sdělovacích prostředků jsou plné pesimismu ohledně hospodářské situace, Německo a Čína, Spojené státy a další země si stále zachovávají dobré partnerské vztahy v obchodní oblasti.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.25610 )


Vygenerováno za:0.0365 sec,0.0200 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,248B