Novinka:V prvních sedmi měsících letošního roku zaznamenal objem čínského dovozu a vývozu zahraničního obchodu meziroční růst o 4,2 %
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 09 srpen 2019 - 05:23:10

Podle údajů zveřejněných čínskou celnicí dosáhla celková hodnota dovozu a vývozu čínského zahraničního obchodu v prvních sedmi měsících letošního roku 17,41 bilionu yuanů, což představuje meziroční zvýšení o 4,2 %. Čínský mezinárodní obchod si i nadále udržoval obecně stabilní dynamiku.

Z toho objem vývozu v prvních sedmi měsících letošního roku byl 9,48 bilionu yuanů, což představuje nárůst o 6,7 %, a objem dovozu byl 7,93 bilionu yuanů, což se zvýšilo o 1,3 %. Přebytek obchodní bilance činil 1,55 bilionu yuanů, což představuje nárůst o 47,4 %.

Podle údajů dosáhla celková hodnota dovozu a vývozu čínského zahraničního obchodu v červenci letošního roku 2,74 bilionu yuanů, což představuje meziroční zvýšení o 5,7 %. Z toho objem vývozu v červenci letošního roku byl 1,53 bilionu yuanů, což představuje nárůst o 10,3 %, a objem dovozu byl 1,21 bilionu yuanů, což se zvýšilo o 0,4 %. Přebytek obchodní bilance v červenci činil 310,26 miliard yuanů, což představuje zvýšení o 79 %.

Ředitel oddělení statistické analýzy Čínské hlavní správy celních úřadů Li Kuiwen (Li Kchuej-wen) řekl, že dynamika čínského mezinárodního obchodu byla v prvních sedmi měsících i nadále obecně stabilní.

Z údajů vyplývá, že tempo růstu čínského dovozu a vývozu do EU, ASEANu, Japonska a zemí podél Pásma a stezky bylo vyšší než celkové tempo. EU je největším obchodním partnerem Číny. V prvních sedmi měsících letošního roku činila celková hodnota čínsko-evropského obchodu 2,72 bilionu yuanů, což se zvýšilo o 10,8 %. ASEAN je druhým největším obchodním partnerem Číny a v prvních sedmi měsících letošního roku dosáhla celková hodnota obchodu mezi Čínou a ASEANem 2,35 bilionu yuanů, což představuje nárůst o 11,3 %. Spojené státy americké jsou třetím největším obchodním partnerem Číny. Celková obchodní hodnota mezi Čínou a Spojenými státy byla 2,1 bilionu yuanů a klesla o 8,1 %.

Li Kuiwen uvedl, že čínské otevírání se vnějšímu světu se bude stále rozšiřovat. Stabilní politika čínského zahraničního obchodu bude účinněji podporovat transformaci a modernizaci zahraničního obchodu a posílí životaschopnost podniků.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.25487 )


Vygenerováno za:0.0490 sec,0.0308 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:867,736B