Novinka:Spojené státy povolí návštěvu íránského ministra zahraničí do sídla OSN, ale omezí jeho aktivity
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 16 červenec 2019 - 02:33:35

Americká strana povolila návštěvu íránského ministra zahraničí Mohammada Javada Zarifa do sídla OSN v New Yorku, ale aktivity Zarifa a jeho delegace v New Yorku budou omezeny. Výše uvedená slova řekl 14. července americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Téhož dne se v interview pro deník The Washington Post Mike Pompeo vyslovil v tom smyslu, že poskytnout Zarifovi víza je americkou povinností vůči OSN. Zdůraznil, že Zarif a jeho delegace v New Yorku mohou cestovat pouze mezi sídlem OSN, íránskou stálou delegací v OSN a sídlem íránského stálého zástupce v OSN.

Íránský prezident Hassan Rouhani téhož dne v televizním hovoru řekl, že pokud Spojené státy zruší sankce proti Íránu a vrátí se k íránské jaderné dohodě, Írán je ochoten jednat s americkou stranou. V této souvislosti Pompeo konstatoval, že americký prezident Donald Trump vynese konečné rozhodnutí. Íránská jaderná dohoda, kterou vyjednala Obamova vláda, je „katastrofou".

Podle zprávy Zarif společně s delegací přiletěl do New Yorku 14. července. V tomto týdnu se zúčastní zasedání výboru OSN pro ekonomické a společenské záležitosti udržitelného rozvoje.Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.25296 )


Vygenerováno za:0.0427 sec,0.0246 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,912B