Novinka:Čína zrychlí výstavbu sítě 5G
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 10 červenec 2019 - 00:05:01

9. července na slavnostním zahájení 18. Čínského internetového shromáždění v Pekingu mnoho osobností z tohoto kruhu prohlásilo, že Čína urychlí výstavbu sítě 5G, bude podporovat propojení internetu, velkých dat a umělé inteligence s reálnou ekonomikou a na základě komerčního využití 5G bude rozvíjet nové způsoby využití v oblasti spotřeby a průmyslu.

Letos je 50. výročí vzniku internetu, a také 25. výročí připojení Číny k internetu. Zástupce generálního tajemníka Čínského státního výboru pro reformy a otevírání se světu Ren Zhiwu (Žen Č´-wu) téhož dne v Pekingu řekl, že Čína se oficiálně připojila k internetu v roce 1994 a v současnosti má internetové kabely o délce přes 43 milionů km, více než 800 milionů uživatelů internetu, je kabely spojena s více než 50 zeměmi a oblastmi a už založila novou generaci systému informační infrastruktury.

Ren Zhiwu poukázal na to, že internet se stal ukázkovou oblastí, která prezentuje konkurenční výhody do budoucna a hraje klíčovou roli při vytváření nových technologií, zakládání nového průmyslu a budování moderního ekonomického systému.

Rok 2019 je klíčové období pro všestranný rychlý rozvoj průmyslu 5G, akademik z Čínské technologické akademie Wu Heshuan (Wu Che-šuan) řekl, že komerční využití 5G představuje období hlubšího rozvoje zákaznického internetu a začátek průmyslového internetu. Čína bude rozvíjet nové využití a nové prostředí v oblasti spotřeby a průmyslu.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.25240 )


Vygenerováno za:0.0393 sec,0.0239 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,520B