Novinka:Pacifická aliance prohlubuje integraci regionální ekonomiky
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 08 červenec 2019 - 03:47:21

6. července se v peruánském hlavním městě Limě konal 14. summit Pacifické aliance. Na summitu bylo schváleno Prohlášení z Limy, které slibuje prohlubování integrace regionální ekonomiky a ochranu multilaterálního obchodního mechanismu.

Prohlášení z Limy poukazuje na to, že Pacifická aliance nadále rozšiřuje obchod mezi členskými zeměmi, posiluje volný obchod a podporuje ekonomický růst a trvalý rozvoj. Pacifická aliance je hlavní platforma pro obchodní integraci v oblasti Latinské Ameriky, která založila mechanismus jednání s APEC a upevňuje obchodní spolupráci s ostatními regionálními organizacemi.

Prohlášení jménem svých zemí podepsali peruánský prezident Martín Vizcarra, prezident Chile Sebastián Piñera, kolumbijský prezident Juan Santos a mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard.

Podle dalšího prohlášení ze zasedání o multilaterálním obchodním systému Pacifická aliance v situaci zvyšujícího se obchodního ochranářství ve světě uvedla, že věří v důležitost WTO pro mezinárodní obchod.

Summitu Pacifické aliance se na pozvání vedoucích představitelů členských zemí zúčastnil také ekvádorský prezident Lénin Moreno. Podle rezoluce ze summitu se Ekvádor oficiálně stal kandidátskou zemí na členství v této unii. Kromě toho Chile nahradí Peru a stane se předsednickou zemí Pacifické aliance.

V dubnu roku 2011 podepsali vedoucí představitelé Peru, Mexika, Kolumbie a Chile v Limě smlouvu o založení Pacifické aliance. V roce 2013 se Čína stala pozorovatelskou zemí této unie.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.25223 )


Vygenerováno za:0.0415 sec,0.0263 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,760B