Novinka:OECD: Růst čínského ekonomického rozvoje se zpomalí, ale bude i nadále silný
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 28 květen 2019 - 06:26:41

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vydala v posledních dnech roční zprávu o ekonomickém výhledu na rok 2019. Ve zprávě se uvádí, že kvůli strukturální reformě dojde ke zpomalení růstu čínského ekonomického rozvoje, ale růst bude i nadále silný.

OECD nedávno vydala roční zprávu o ekonomickém výhledu, ve které předpovídá růst světové ekonomiky a velkých ekonomik v letošním i příštím roce. Úřad pro hospodářskou politiku OECD pro čínskou ekonomiku předpokládá, že tempo růstu dosáhne v roce 2019 hodnoty 6,2 % a v roce 2020 to bude 6,0 %.

Ve zprávě se uvádí, že čínská ekonomika čelí výzvám zvýšení nejistoty globální ekonomiky, mezinárodních obchodních sporů a strukturální reformy. Disponibilní příjmy Číny na obyvatele neustále rostou a domácí poptávka, zejména spotřeba, je stále silná a stala se důležitým faktorem pro stabilizaci čínské ekonomiky. Podle ekonomických údajů zveřejněných čínskou vládou v prvním čtvrtletí roku 2019 přispěla konečná spotřeba k hospodářskému růstu mírou 65,1 %. Ředitelka Úřadu pro hospodářskou politiku OECD pro čínskou ekonomiku Margit Molnarová uvedla, že zvýšení podílu spotřeby na ekonomickém růstu je správné. V procesu postupného rozvoje Číny v rozvinutou zemi musí dojít ke zvýšení podílu spotřeby a ke zlepšení příspěvku spotřeby. Řekla, že v Číně stále existuje velký potenciál pro rozvoj spotřeby.

Vzhledem k obchodnímu sporu mezi Čínou a Spojenými státy se okolní svět obává stažení zahraničních investic z Číny. Nicméně, podle údajů zveřejněných čínským ministerstvem obchodu využila Čína v prvních čtyřech měsících roku 2019 zahraniční kapitál v hodnotě 30,52 miliardy yuanů, což představuje meziroční nárůst o 6,4 %. Z toho zahraniční investice do zpracovatelského průmyslu se meziročně zvýšily o 11,4 %.Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.24856 )


Vygenerováno za:0.0364 sec,0.0209 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,512B