Novinka:Americká zahraniční politika ztratila kontrolu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 26 květen 2019 - 05:46:27

Profesor americké námořní vojenské akademie Tom Nichols nedávno publikoval článek v novinách "USA Today", ve kterém analyzoval diplomatickou situaci Spojených států v posledním období, a dospěl k závěru, že zahraniční politika USA ztratila kontrolu. V nedávných zahraničních záležitostech USA se všude objevili John Bolton, který je asistent prezidenta Spojených států pro záležitosti národní bezpečnosti. Americká diplomacie pod vedením Boltona je jako divoký kůň, který je mimo kontrolu.

Když sloužil jako stálý zástupce Spojených států při OSN, jako reprezentant amerických jestřábů si Bolton kdysi řekl: „Spojené státy nechají OSN, aby hrála svou úlohu jen tehdy, když je to zapotřebí. To je přesně to, co by mělo být. Jediný problém je v našem národním zájmu". Kromě toho mnohokrát uvedl, že podnikne vojenskou akci proti Severní Koreji a Íránu.

Po vstupu do funkce asistenta prezidenta Spojených států pro záležitosti národní bezpečnosti Bolton vyhlásil, že „čínské rakety ohrožují Rusko." V důsledku toho ruská strana odpověděla, že Spojené státy a NATO, nikoli Čína, představují hrozbu pro národní zájmy Ruska.

Pod vzestupem ekonomické globalizace a sociálního informování prošla mezinárodní mocenská struktura a globální řád v posledních třech desetiletích významnými úpravami. Země rozvíjejícího se trhu se staly hlavním motorem světového hospodářského růstu. V tomto kontextu světový politický řád, který Spojené státy vytvořily po druhé světové válce, prochází výzvami a úpravami, protože globální ekonomická situace se dramaticky mění. Skutečností v dnešním světě je, že éra americké hegemonie umírá.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.24841 )


Vygenerováno za:0.0448 sec,0.0253 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,400B