Novinka:Čínský velvyslanec pro odzbrojení odhalil pokrytectví americké „jaderné průhlednosti"
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 24 květen 2019 - 05:37:21

Čínský velvyslanec pro odzbrojení Li Song (Li Sung) pronesl 22. května místního času na zasedání o odzbrojení v Ženevě projev, ve kterém odhalil pokrytectví americké „jaderné průhlednosti".

Li Song zdůraznil, že Spojené státy opakovaně kritizovaly zákonné a racionální budování čínské národní obrany. Vysoký úředník americké vlády řekl, že Čína jedná neprůhledně v otázkách modernizace a rozsahu jaderných sil. Americká strana pochybuje o čínských záměrech pro rozvoj jaderné energie. Čína není jako Spojené státy, a nikdy nebude jako Spojené státy. Čína nemá americkou jadernou strategii ani politiku. Výše uvedená obvinění ze strany USA jsou neopodstatněná. Pro třístranné jednání mezi Čínou, USA a Ruskem o kontrole zbraní neexistuje základ ani potřebné předpoklady. Čína se takového jednání nikdy nezúčastní.

Li Song řekl, že čínská jaderná strategie a politika je nejprůhlednější ze všech států s jadernými zbraněmi. Čína pevně trvá na cestě mírového rozvoje a sebeobranné jaderné strategii. Čínské jaderné zbraně neohrožují žádnou zemi.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.24825 )


Vygenerováno za:0.0427 sec,0.0260 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,488B