Novinka:Klíčem k řešení obchodních sporů mezi Čínou a USA je starost o zájmy dalších stran
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 12 květen 2019 - 06:21:21

Dne 10. května skončilo 11. kolo čínsko-amerického obchodního jednání na vysoké úrovni, které se konalo ve Washingtonu. Člen Ústředního politbyra KS Číny, čínský vicepremiér, hlavní čínský vyjednavač Liu He (Liou Che) v interview prohlásil, že obě strany diskutovali, jednání ještě neselhala, jedná se o malou překážku mezi oběma stranami. Čínská strana drží optimistický postoj k jednání v budoucnosti. Podle informace obě strany se v budoucnosti setkají v Pekingu, tam dále budou jednat.
Předtím, a to od půlnoci, americké daně pro zboží dovozené z Číny se zvýšily, a to z 10 procent na 25 procent. Jako reakci Čína oznámila, že podnikne nucená opatření proti této americké aktivitě.

Takové výsledky se očekávají, protože od loňského února obě strany už jednaly 11krát, dosáhly pokroků, ale jednání a spory už jsou běžné pro Čínu a USA. Před tímto kolem jednání americká strana vyjádřila účel ohledně zvýšení daní, veřejnosti tak dělá starost zastavení jednání. Čínská strana ale podle slibu přiletěla do USA na jednání, to odráží odpovědnost za zájmy obyvatel obou zemí i celého světa.

Čína má své klíčové zájmy na pořadu jednání, v těchto klíčových otázkách nemůže dělat kompromisy. Nejdřív, americká strana musí zrušit zvýšené daně, aby se obnovil bilaterální obchod. Celní tarify jsou začátkem sporů, pokud je smlouva dosažená, tak tyto daně musejí být zrušeny. V uplynulém roce obchodní spory už vyvolaly negativní vlivy na obou stranách, zvýšení daní není metoda k řešení sporů. V současnosti hlas proti daním zní z celého světa, i od obyvatel USA a je čím dál, tím silnější. Americká strana by měla respektovat zájmy Číny a obyvatel celého světa.

V otázce obchodu a nákupu, USA vždy vyzývala Čínu, aby rozšiřovala dovoz z USA, i vyzvala Čínu, aby slíbila konkrétní počet. V praxi rozšiřování dovozu musí být dodrženo chování podle potřeby obyvatel a vnitřního ekonomického rozvoje. Počet dovozu musí vyhovět skutečnosti, nákup musí být také v rámci celého světa, nucený nákup není správný.

Čína a USA v klíčových zájmech mají spory, ale ještě chtějí diskutovat. To odráží, že obě strany už poznaly zásady a účely té druhé strany, také mají přání k řešení sporů prostřednictvím jednání. Ekonomická spolupráce je motor čínsko-amerických vztahů, obě strany se těší ze vzájemného obchodu.

V budoucnosti čínská strana bude dále jednat s USA, aby snížila spory, upevnila dohody.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.24694 )


Vygenerováno za:0.0398 sec,0.0246 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:868,928B