Novinka:Čínský zástupce apeloval na urychlení politického procesu v Sýrii
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:02:24

Čínský stálý zástupce v OSN Ma Chaoxu (Ma Čchao-sü) pronesl 30. dubna projev na zasedání Rady bezpečnosti OSN o syrské otázce, ve kterém apeloval na urychlení politického procesu v této zemi.

Ma Chaoxu uvedl, že vojenský konflikt v Sýrii, který vstoupil do devátého roku, přinesl celé zemi velké ztráty. Čínská strana vyjadřuje smutek nad ztrátami syrských obyvatel. Zároveň apeloval na OSN, aby hrála roli hlavní síly při zprostředkování. OSN by měla upevnit koordinaci se syrskou vládou, podporovat založení ústavního výboru, ve kterém budou zastoupeny všechny strany a který bude přijat všemi stranami, a klást důraz na zájmy všech stran včetně syrské vlády, aby byl zahájen trvalý a efektivní politický proces. Členské země Rady bezpečnosti OSN by měly být sjednocené, vysílat stejný hlas a vytvořit dobré prostředí a podmínky pro politické řešení syrské otázky.

Ma Chaoxu dodal, že mezinárodní společenství musí tvrdě bojovat proti teroristickým silám v Sýrii, aby vytvořilo bezpečné podmínky pro politický proces. Terorismus ohrožuje stabilitu v této zemi, proto je boj proti terorismu důležitý úkol pro řešení syrské otázky. Mezinárodní společenství by mělo posílit spolupráci podle charakteru místních teroristů a společně bojovat proti všem teroristickým organizacím na seznamu Rady bezpečnosti OSN, aby nadále upevnilo výsledky v boji proti terorismu.

Ma Chaoxu poukázal na to, že různé syrské strany by měly na základě zájmů svých obyvatel neustále řešit spory prostřednictvím dialogu. Mezinárodní společenství by mělo podporovat různé syrské strany v upevňování vzájemné politické důvěry a hledat způsob řešení otázek, který bude přijatelný pro všechny strany.

Ma Chaoxu se domnívá, že o budoucnosti a osudu Sýrie musí rozhodnout syrští obyvatelé. V procesu politického řešení musí být respektována svrchovanost, nezávislost, jednota a celistvost syrského území.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.24590 )


Vygenerováno za:2.3372 sec,0.0440 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,288B