Novinka:V Mnichově skončila 55. konference o bezpečnost
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 19 únor 2019 - 03:58:51

V Mnichově skončila třídenní 55. konference o bezpečnosti. Během konference předložily Čína, Rusko, Německo a další země návrh na zachování multilateralismu a návrh ohledně podpory mezinárodní spolupráce, která je široce podporována zúčastněnými zástupci celého světa.

Zmíněná konference byla od 15. do 17. února uspořádána v Mnichově. Účastníci diskutovali o vztazích transatlantického partnerství, vojenských výdajích NATO, íránské jaderné dohodě, Sýrii a o dalších problémech.

Předseda konference Wolfgang Ischinger na závěrečném ceremoniálu uvedl, že mezinárodní řád čelí v současné době výzvám. Mezinárodní společenství má společné příležitosti a odpovědnosti, aby podpořilo zlepšení mezinárodních pravidel a poskytovalo lepší bezpečnostní záruky pro celé lidstvo. Ačkoli EU čelí řadě krizí, jako je Brexit, EU je stále plná vitality.
Počet účastníků na konferenci o bezpečnosti v Mnichově vytvořil historický rekord. Schůze se zúčastnilo přibližně 40 hlav států a vlád, téměř 100 ministrů a zástupci z mezinárodních organizací, například Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, Světové ekonomické fórum a Světový potravinový program OSN.

Mnichovská bezpečnostní konference byla založena v roce 1963 a je nyní jedním z významných každoročních fór v oblasti mezinárodní strategie a bezpečnosti a také důležitou platformou pro vedoucí úředníky a odborníky v oblasti obrany, kteří objasňují svá stanoviska a vyměňují si názory na významné mezinárodní bezpečnostní otázky.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.24003 )


Vygenerováno za:0.0653 sec,0.0459 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,784B