Novinka:Íránský ministr zahraničí vyzývá Británii, Francii a Německo, aby vyvinuly větší úsilí ohledně zachování íránské jaderné dohody
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 19 únor 2019 - 03:56:09

Íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif včera vyzval Británii, Francii a Německo, aby vyvinuly větší úsilí ohledně zachování íránské jaderné dohody.

Zarif téhož dne na konferenci o bezpečnosti v Mnichově uvedl, že zavedení "nástrojů na podporu obchodu" mezi Íránem a třemi zeměmi včetně Británie, Francie a Německa nestačí, a proto by se měly více snažit zachránit iránskou jadernou dohodu. Írán je ochoten nadále plnit své závazky v souladu s íránskou jadernou dohodou.

Americký viceprezident Mike Pence předtím vyzval k tomu, aby Británie, Francie a Německo následovaly USA a ustoupily od íránské jaderné dohody. Mohammad Javad Zarif se vyslovil v tom smyslu, že to je velice „hlučné" a Spojené státy měly vždy pro Írán "patologickou paranoii".

Mike Pence 16. února na konferenci o bezpečnosti v Mnichově pronesl projev, ve kterém vyzval Británii, Francii a Německo, aby ustoupily od íránské jaderné dohody, a varoval tři země, aby přestaly podkopávat americké sankce proti Iránu.
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.24002 )


Vygenerováno za:0.0655 sec,0.0501 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,656B