Novinka:Prohra Mayové? Britští poslanci odmítli dohodu o brexitu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 16 leden 2019 - 04:04:54

Britští poslanci odmítli dohodu o brexitu a nepodpořili plán premiérky Velké Británie Theresy Mayové. Tím umožnili jak tzv. tvrdý brexit, tak i úplné odmítnutí brexitu.

Její návrh podpořilo 220 poslanců, proti se vyslovilo 432.

Mayová slíbila, že v pondělí předvede nový akční plán, pokud vláda neztratila důvěru parlamentu.

„Je třeba zjistit, jestli parlament stále důvěřuje vládě," uvedla.

Také vyzvala parlament ke spolupráci s vládou, aby země mohla vystoupit z EU bez potíží.

Předseda opoziční Labouristické strany Jeremy Corbyn předložil návrh k vyslovení nedůvěry Mayové a jejím ministrům. Hlasování o nedůvěře proběhne ve středu.

„Tohle je největší prohra vlády (v parlamentu) od 20. let. Vláda nedokázala navázat společnou řeč s dalšími stranami…Podávám návrh o vótu nedůvěry. Návrh se bude projednávat zítra a poslanci budou mít možnost, aby se vyjádřili k nekompetentnosti vlády," prohlásil Corbyn ve svém projevu.

Předseda Evropské komise Jean Claude Juncker vyjádřil politování nad výsledky hlasování a vyzval Británii, aby si ujasnila své plány.

Termíny hlasování o brexitu se už jednou posouvaly, když se v prosinci ukázalo, že dohoda nezísDnešní výsledky předvedly, že premiérce se nepodařilo přesvědčit poslance, že dohody, kterých dosáhla s EU, jsou ty nejlepší.

Británie by měla opustit EU už 29. března, tedy za 73 dnů. K nejpravděpodobnějším variantám rozvoje událostí patří vystoupení z EU bez dohody (což může mít ničivé důsledky pro hospodářství země), odložení data brexitu či provedení nového referenda o odchodu z EU.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k4bv
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.23700 )


Vygenerováno za:0.0387 sec,0.0205 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,104B