Novinka:Íránský vůdce nazval americké politiky „prvotřídními idioty“
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 10 leden 2019 - 05:01:20

Úředníci ve Spojených státech opakovaně chybně předpověděli budoucnost islámské republiky, prohlásil Sajjid Alí Chameneí. Troufalá prohlášení mluví pouze o tom, že jsou „prvotřídními idioty“, zdůraznil íránský duchovní vůdce.

Duchovní vůdce a hlava Íránu Sajjid Alí Chameneí během svého projevu k výročí islámské revoluce nazval některé americké politiky „prvotřídními idioty". Výňatky z projevu Chameneího byly zveřejněny na jeho oficiálních stránkách. Citace s jeho výroky byly také zveřejněny na jeho Twitteru.

„Někdy američtí politici budí dojem, jakoby se zbláznili. S tím samozřejmě souhlasím, protože jsou to prvotřídní idioti. Můžeme je vůbec pojmenovat jinak, než klauni? Ani jejich hrozby, ani jejich sliby, ani jejich podpisy nejsou spolehlivé a nemůžeme jim věřit."

​Americké sankce proti Íránu byly obnoveny v listopadu roku 2018. Začátkem ledna uvedl ministr zahraničí Mike Pompeo, že Spojené státy hodlají zdvojnásobit tlak na Írán a přenesou finanční a diplomatické zdroje na snížení vlivu této země na Blízký východ.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kzB7
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.23652 )


Vygenerováno za:0.0407 sec,0.0254 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,096B