Novinka:Téměř polovina Němců vyzvala bundeswehr k odchodu ze Sýrie a Afghánistánu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 07 leden 2019 - 06:52:18

48 % německých občanů se vyslovilo pro ukončení operací německé armády v Afghánistánu a 41 % v Sýrii, píše list Handelsblatt. Je to výsledek průzkumu veřejného mínění sociologické služby YouGov. 25 % Němců má přitom za to, že Islámský stát je i nadále nejvážnější hrozbou pro světovou bezpečnost.

Téměř polovina Němců má v souvislosti s plány USA na stažení vojsk z Afghánistánu za to, že bundeswehr má následovat příklad Američanů, píše Handelsblatt. Jsou to výsledky průzkumu veřejného mínění sociologické služby YouGov. 48 % se vyslovilo pro stažení vojsk, 29 % proti a 23 % se zdrželo odpovědi.

V Afghánistánu se nachází asi 1 300 německých vojáků, vysvětlují noviny. Účastní se operace NATO Rozhodná podpora (Resolute Support) a vycvičuje afghánské bezpečnostní síly.

V případě Sýrie je sociologický obraz méně určitý, pokračuje Handelsblatt. 41 % Němců vyzvalo k tomu, aby spolu se stažením amerických vojsk byly také ukončeny bojové operace proti Islámskému státu za účasti stíhaček Tornado a tankovacích letounů. Proti odchodu z tohoto regionu se vyslovilo 32 % respondentů, 28 % se zdrželo odpovědi.

25 % německých občanů má za to, že Islámský stát je největší hrozbou pro světové společenství. Nehledě na to, že IS byl v Sýrii a Iráku téměř naprosto poražen, je 48 % Němců přesvědčeno, že hrozba teroristických útoků zůstala. 29 % si myslí, že dokonce stoupla, a pouze 7 % si myslí, že se snížila.

Do seznamu nejnebezpečnějších mezinárodních konfliktů dali Němci na druhé místo po Islámském státu zhoršení vztahů mezi USA a Ruskem (16 %), na třetí jaderný konflikt se Severní Koreou (14 %), poté ukrajinská krize (6 %), konflikt mezi Izraelem a Palestinou (3 %) a situace spojená s íránským jaderným programem (2 %).

Zdroj: Handelsblatt

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.23622 )


Vygenerováno za:0.0402 sec,0.0247 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,312B