Novinka:Viktor Ivanov: Kosovo pašuje do Evropy 70 procent všech drog
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Pátek 12 duben 2013 - 07:54:08

Z narkobyznysu inkasuje dvojnásobek svého HDP

„Roční objem afghánského heroinu, pašovaného do Evropy přes Kosovo, činí 60 tun,“ informoval Viktor Ivanov, ředitel ruské Federální služby pro kontrolu pohybu narkotik po jednání s delegací, vedenou náměstkem srbského ministra vnitra Vladimirem Božovičem. „V posledních deseti letech se Kosovo stalo narkoklastrem a odrazovým můstkem pohybu narkotik“, jehož roční výnos dosáhl „3 miliard EUR, tedy dvojnásobku HDP Kosova“.

Právě „kosovským kanálem“, doložil Ivanov, proudí na 70 procent všeho heroinu, pašovaného do Evropy. Kolem 20 procent to představuje i v Británii. Zato Afghánistán se vyšvihl až do tandemu největších zdrojů narkotik – a spolu s gangy, usazenými v Kolumbii i dalších latinskoamerických zemích, tvoří „páteř celosvětové kriminality, spjaté s narkotiky“.

V Srbsku, které s Kosovem bezprostředně sousedí – uvedl V. Božovič – souvisí právě s narkobyznysem na 60 procent kriminality. Za další tranzitní země označil Turecko a Pákistán.

Opičí lásce, jíž ke kosovské iredentě zahořela i Praha, řízená gardisty generálního nečasu, to tiskne další vysvědčení, nad nímž se zvedá kufr.Tato novinka je z -Info kuryr
( http://www.infokuryr.cz/news.php?extend.1364 )


Vygenerováno za:0.2057 sec,0.1789 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,816B