Čtvrtek 02 květen 2019
Šéfredaktor portálu WikiLeaks vyzývá k boji proti extradici Assangeho: Je to otázka života a smrti   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:12:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zakladatel internetového portálu WikiLeaks Julian Assange, který byl zadržen na ekvádorském velvyslanectví a zatčen dne 11. dubna, byl odsouzen k 50 týdnům vězení. Nyní probíhá soudní řízení, které může vést k jeho vydání do Spojených států kvůli publikování utajovaných dokumentů americké vlády.

Šéfredaktor portálu WikiLeaks Kristinn Hrafnsson sdělil Sputniku, že před soudem nepromluvil s Assangem a že vláda USA a britské úřady nedovolí nikomu, aby v současné době mluvil se zakladatelem WikiLeaks, což ztěžuje poskytování informací o stavu generálního ředitele WikiLeaks.

Americké úřady již požádaly o jeho extradici a tím porušily Assangova lidská práva a práva novináře, dodal Hrafnsson.

„Je to žádost o vydání, se kterou je třeba bojovat, a první soudní jednání začíná zítra,” řekl Hrafnsson. „Je to otázka života a smrti pro [Juliana Assange], a je to otázka zachování významného novinářského principu — práva vydavatele na zveřejňování pravdivých informací. O tom to celé je.”

Na otázku, jak lidé mohou pomoci boji proti vydání Assangeho, šéfredaktor portálu WikiLeaks odpověděl: „Udělejte, co bude ve vaší moci”.

„Napište svým poslancům a shromážděte se,” řekl Hrafnsson. „Myslete na to, co se tu děje. Nemám žádnou důvěru k vládě nebo pobočkám vlády. Zdá se mi, že se všemi těmi neúspěchy v případu WikiLeaks musí lidé povstat a něco udělat.”

„Dospělo to k tomu, že všechno bylo zamítnuto,” dodal Hrafnsson. „Soudce zamítl rozhodnutí pracovní skupiny OSN o svévolném zadržení a zesměšnil ji, stejně jako ministr zahraničí Spojeného království [Jeremy Hunt].”

„To je neskutečné, a pokud nezačneme organizovat a protestovat a měnit věci, uvidíme zhroucení všech norem v naší společnosti a mezinárodním systému, takže je to velmi důležitá věc a lakmusový papírek pro každého,” sdělil Hrafnsson.

Americké úřady zahájily soudní řízení o špionáži proti zakladateli WikiLeaks, které by mohlo vést k trestu smrti nebo doživotnímu vězení, ale rozhodly se obvinit Assangeho ze „spiknutí za účelem spáchání počítačového útoku za to, že souhlasil s nabouráním do hesla k tajnému počítači americké vlády” podle údajů Ministerstva spravedlnosti USA.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/tags/organization_wikileaks/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin zjednodušil pravidla získání občanství pro řadu kategorií Ukrajinců   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:08:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Vladimir Putin podepsal dekret, který zjednodušuje pravidla získání ruského pasu pro jednotlivé kategorie cizinců včetně občanů Ukrajiny. Dokument je uveřejněn na oficiálním internetovém portálu právních informací.

Právo podat žádost o získání ruského občanství zjednodušeným postupem mají:

1. občané Ukrajiny, kteří nemají jiné občanství, a osoby bez občanství, které se narodily a trvale žily na Krymu, ale odjely za jeho hranice před 18. březnem 2014 (před připojením poloostrova k Rusku)

2. Ukrajinci, kteří mají povolení k dočasnému nebo dlouhodobému pobytu v Rusku, status uprchlíka, osvědčení o poskytnutí dočasného azylu v Rusku nebo jsou účastníky programu dobrovolného přesídlení krajanů, trvale žijící na území některých okresů Doněcké a Luhanské oblasti k 7. a 27. dubnu 2014;

3. cizinci nebo osoby bez občanství, kteří sami nebo jejich příbuzní byli deportováni z Krymské ASSR.

Stejný postup získání ruských pasů mohou nárokovat děti, manželé a rodiče vyjmenovaných kategorií osob.

Kromě toho se tato pravidla týkají občanů Afghánistánu, Iráku, Sýrie a Jemenu, kteří se narodili na území SSSR a měli sovětské občanství, a také jejich nejbližších příbuzných.

Minulý týden Putin zjednodušil proces vydávání ruských pasů obyvatelům DLR a LLR. Podle jeho slov je toto rozhodnutí vyvoláno výhradně humanitárními důvody. Později ruský prezident nevyloučil, že se zjednodušená pravidla budou v budoucnu týkat všech občanů Ukrajiny.

Zvolený prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenský na to odpověděl tím, že je ochoten poskytnout ukrajinské občanství zástupcům všech národů, především Rusům. Na to Putin poznamenal, že pokud bude Rusko vydávat pasy Ukrajincům a Ukrajina Rusům, tak ve výsledku budou mít všichni jednotné občanství, což bude prospěšné pro obě země.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mtHd

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský zástupce apeloval na urychlení politického procesu v Sýrii   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:02:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský stálý zástupce v OSN Ma Chaoxu (Ma Čchao-sü) pronesl 30. dubna projev na zasedání Rady bezpečnosti OSN o syrské otázce, ve kterém apeloval na urychlení politického procesu v této zemi.

Ma Chaoxu uvedl, že vojenský konflikt v Sýrii, který vstoupil do devátého roku, přinesl celé zemi velké ztráty. Čínská strana vyjadřuje smutek nad ztrátami syrských obyvatel. Zároveň apeloval na OSN, aby hrála roli hlavní síly při zprostředkování. OSN by měla upevnit koordinaci se syrskou vládou, podporovat založení ústavního výboru, ve kterém budou zastoupeny všechny strany a který bude přijat všemi stranami, a klást důraz na zájmy všech stran včetně syrské vlády, aby byl zahájen trvalý a efektivní politický proces. Členské země Rady bezpečnosti OSN by měly být sjednocené, vysílat stejný hlas a vytvořit dobré prostředí a podmínky pro politické řešení syrské otázky.

Ma Chaoxu dodal, že mezinárodní společenství musí tvrdě bojovat proti teroristickým silám v Sýrii, aby vytvořilo bezpečné podmínky pro politický proces. Terorismus ohrožuje stabilitu v této zemi, proto je boj proti terorismu důležitý úkol pro řešení syrské otázky. Mezinárodní společenství by mělo posílit spolupráci podle charakteru místních teroristů a společně bojovat proti všem teroristickým organizacím na seznamu Rady bezpečnosti OSN, aby nadále upevnilo výsledky v boji proti terorismu.

Ma Chaoxu poukázal na to, že různé syrské strany by měly na základě zájmů svých obyvatel neustále řešit spory prostřednictvím dialogu. Mezinárodní společenství by mělo podporovat různé syrské strany v upevňování vzájemné politické důvěry a hledat způsob řešení otázek, který bude přijatelný pro všechny strany.

Ma Chaoxu se domnívá, že o budoucnosti a osudu Sýrie musí rozhodnout syrští obyvatelé. V procesu politického řešení musí být respektována svrchovanost, nezávislost, jednota a celistvost syrského území.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStřelba na univerzitě v Charlotte si vyžádala 2 životy a 4 zraněné   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:01:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V úterý došlo k střelbě na univerzitě v Charlotte v Severní Karolíně. Střelba si vyžádala dva mrtvé a čtyři zraněné. Univerzita v Charlotte téhož dne na sociální síti uvedla, že se objevily zprávy o střeleckých incidentech v okolí školy.

Po incidentu byl areál školy uzavřen a policisté zkontrolovali všechny budovy. Podle zpráv místních médií byli při střelbě zabiti dva lidé a další čtyři byli zraněni. Zatčen byl jeden podezřelý.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVenezuelský zástupce v OSN: Pokusy cizích sil vyvolat občanskou válku selhaly   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:00:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuelský stálý zástupce v OSN Samuel Moncada v úterý uvedl, že pokusy cizích sil vyvolat občanskou válku selhaly. V současné době je situace na celém území Venezuely normální.

Samuel Moncada téhož dne na tiskové konferenci řekl, že zahraniční síly se pokusily vyvolat ve Venezuele občanskou válku, čímž by otevřely dveře pro zahraniční vojenský zásah. Tato snaha však neuspěla a venezuelská vláda stabilizovala faktory, které narušily veřejný pořádek. Celá země je v současnosti v normálním stavu.

Tento pokus nemá základy ve Venezuele. Většina venezuelských lidí chce žít v míru s plně garantovanou suverenitou, nezávislostí a sebeurčením země. Samuel Moncada vyzval mezinárodní společenství, aby se postavilo proti tomuto pokusu narušit ústavní pořádek ve Venezuele.

V úterý dopoledne se předseda venezuelského parlamentu Juan Guaidó a vedoucí opozice Leopoldo López objevili v oblasti poblíž letecké základny La Carlotta východně od hlavního města Caracasu. Juan Guaidó přednesl projev, ve kterém požádal venezuelskou armádu, aby přestala podporovat Nicoláse Madura a vyzval lidi, aby pochodovali k prezidentskému paláci a Madura svrhli. Venezuelský ministr obrany Vladimir Padrino následně uvedl, že převrat, který zahájila opozice je pod kontrolou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr zahraničí: Zvýšení počtu amerických vojáků v Polsku zničí základní dokument o vztazích mezi Ruskem a NATO   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 04:59:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v úterý řekl, že pokud Spojené státy zvýší počet svých vojáků v Polsku, zničí tím základní dokument o vztazích mezi Ruskem a NATO. Sergej Lavrov téhož dne na tiskové konferenci v Moskvě uvedl, že pokud Spojené státy zvýší počet svých jednotek v Polsku, poruší tím ustanovení v základním dokumentu o vzájemných vztazích, spolupráci a bezpečnosti. Dokument obsahuje ustanovení o tom, že NATO trvale neumístí důležité bojové síly v rámci nových členských států.

Sergej Lavrov řekl, že Moskva věnuje velkou pozornost příslušným jednáním mezi Varšavou a Washingtonem. Zvýšení počtu amerických vojáků v Polsku nepřinese Evropě větší bezpečnost. Rusko se zasazuje o přijetí opatření dohodnutých v rámci Rady NATO-Rusko, jejichž cílem je zvýšit vzájemnou důvěru a zmírnit napětí, ale NATO neprojevilo žádnou pozitivní reakci.

V roce 1997 podepsaly Rusko a NATO Základní dokument o vzájemných vztazích, spolupráci a bezpečnosti mezi Ruskou federací a Severoatlantickou aliancí. Podle tohoto dokumentu by měly obě strany spolupracovat na odstranění konfrontace a navázání nových vztahů.

V březnu 1999 přijalo NATO oficiálně Polsko jako nového člena. V současné době má NATO v Polsku kolem 4.500 vojáků. Podle informace polská vláda nejen doufá, že NATO zvýší počet svých vojáků, ale dokonce pozvala Spojené státy, aby trvale umístily v Polsku vojsko. Polsko o tom v současné době jedná se Spojenými státy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDovoz zkapalněného zemního plynu ze Spojených států do EU výrazně vzrostl   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 04:58:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dovoz zkapalněného zemního plynu ze Spojených států do EU vzrostl od července 2018 o 272 %. Vyplývá to ze statistiky, kterou 30. dubna zveřejnila Evropská komise.

Výsledky statistiky také uvádí, že v březnu tohoto roku překročil objem obchodu se zkapalněným zemním plynem mezi EU a Spojenými státy 1,4 miliardy m3, což vytvořilo historický rekord.

Evropská komise téhož dne uvedla, že EU a USA uspořádají 2. května v Bruselu první fórum EU-USA na vysoké úrovni věnované energetice, aby diskutovaly o zlepšení vztahů ohledně transatlantického obchodu se zkapalněným zemním plynem.

Americký prezident Donald Trump se 25. července 2018 setkal v Bílém domě s prezidentem Evropské komise Jean-Claudem Junckerem. Oba zástupci diskutovali o oboustranných hospodářských a obchodních otázkách a dohodli se na posílení strategické spolupráce v oblasti energetiky. Jedním ze specifických opatření EU je dovážet víc zkapalněného zemního plynu ze Spojených států.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Pantomimická figura padla   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 04:56:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco šílení a zkorumpovaní lidé, tvořící Demokratickou stranu a americká média, pokračují ve svém povídání o tom, že hrozba Russiagate přece jen není tak úplně vymyšlená, hrozba jiného druhu - a především skutečná - se vynořuje v Rusku, Číně, Severní Koreji a Iránu. Ta hrozba pramení z faktu, že Washingtonu se už podařilo přesvědčit každou z těchto zemí, aby mu přestala věřit. Řečeno jinak: vlády uvedených zemí už dnes vědí, že všechno, co Washington řekne, je lež.

Tyto země se navíc přesvědčily i o tom, že Washington neuznává jejich suverenitu a nikdy se s jejich existencí nesmíří. A navíc každá z nich už na své kůži okusila americké sankce, namířené buď k sesazení jejich vlád, či k jejich totálnímu podrobení se washingtonské vůli.

Rusko samozřejmě nikdy neuvěřilo washingtonským farizejským prohlášením, že raketové obležení Ruska má jen obranný charakter a je namířeno proti (neexistujícím) raketám Iránu, a Putin už mnohokrát zopakoval, že tzv. obranné rakety lze rychle a snadno přeměnit v rakety útočné, které Rusku v případě jeho nukleárního napadení neposkytnou potřebný čas k úderu odvetnému.
Přiznám se, že mě až omráčila ochota vlády polské a rumunské nechat si umístit americké rakety na svém území. Nepochybuji o tom, že jejich představitelé byli za svůj souhlas odměněni, ale k čemu jsou peníze prospěšné člověku, který už nežije? A můžete kromě toho vsadit svůj život na to, že Rusové nepřipustí, aby se tyto operační zbraně v časech napětí, které právě dnes mezi Východem a Západem existuje, na ruských hranicích kdy objevily.
Nespokojeni s tímto „provokativním“ ruským postojem, oznámily tupé hlavy americké vlády, že hodlají umístit své nukleární zbraně do vesmíru, čímž prý ruský i čínský odstrašující prostředek zneutralizují.

Tento nezodpovědný a hazardní plán nezůstal v Rusku samozřejmě nepovšimnut a generál plukovník Viktor Rožnikin, zástupce náčelníka operativního velení generálního štábu minulý týden prohlásil, že washingtonský program zachycování raket protivníka už při jejich startu prozrazuje skutečnost, že USA připravují prventivní nukleární útok na Rusko a Čínu.

A můžete znovu vsadit svůj život na to, že Rusko a Čína nezůstanou sedět a trpně na washingtonský útok čekat. Zvláště ne pak Rusko, které do své výzbroje zařadilo nadzvukové rakety, které nelze žádnými dosud známými prostředky zachytit. Takže to, co Washington se svými evropskými vazaly dnes činí, není nic jiného, než příprava hrobu pro celý západní svět.

Politická propaganda v USA zaznamenala úspěch v tom, že se jí podařilo odlákat pozornost veřejnosti od skutečných a aktuálních problémů, jako jsou masová ztráta pracovních příležitostí v důsledku zavádění robotizace výroby, globální oteplování a stále se zvyšující se riziko rozpoutání nukleární války. Takže když zbytek světa pohlédne na Západ, vidí blázinec, ve kterém platí, že dvě největší hrozby pro národní bezpečnost USA jsou Venezuela a ruský agent v Oválné pracovně Bílého domu. Takže brát tuhle zblázněnou zemi vážně, dnes skutečně nelze.

Za takových okolností samozřejmě americká moc kolabuje – a to k úlevě všech rozumných lidí světa. A dokonce i pohádkově odměňované americké loutky v Německu, Britanii a Francii vykazují náznaky nezávislosti, nevyskytující se zde od dob De Gaulla.

Rusové, Číňané, Iránci a Severkorejci vědí, že mají co do činění s blázny a nemají proto chuť, se jim podřídit. A současně si jsou též vědomi toho, že jakákoli dohoda s Amerikou je k ničemu, a že jazyk, kterým s nimi Washington hovoří, je rozeklaný až běda.

Washington bude v zahraniční politice stále víc frustrován, jelikož ochoty spolupracovat s blázincem logicky den po dni ubývá. A důsledkem tohoto vývoje bude růst tyranie doma.

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStředa 01 květen 2019
Deep state vs. WikiLeaks   
Pridal tk Středa 01 květen 2019 - 06:44:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Obžaloba Juliana Assangeho ze strany FBI skutečně vypadá jako chodící mrtvý muž. Žádné důkazy. Žádné dokumenty. Žádné zaručené svědectví. Jen křížová palba kondicionálů.

Ale nikdy nepodceňujte legální pokřivení úředníků americké vlády. Jakkoli Assange nemusí být charakterizován jako novinář a vydavatel, cílem místopřísežného prohlášení je obvinit ho ze spiknutí za účelem spáchat špionáž.

Ve skutečnosti se obvinění dokonce netýká toho, že Assange hacknul počítač americké vlády a získal utajované informace, ale toho, že mohl hovořit s Chelsea Manningovou a mohl mít v úmyslu hackovat. Obvinění z myšlenek spáchat trestný čin by v orwellovském stylu nevyznělo lépe. Jediné, co nyní chybí, je software umělé inteligence, který by je odhalil.

Assangeho právní poradce Geoffrey Robertson - který také náhodou zastupuje dalšího hvězdného politického vězně, Lulu z Brazílie - se k stíhání vyjádřil přímo (na úseku 19:22 minut): „Spravedlnost, jíž čelí, je spravedlnost, anebo bezpráví v Americe… Doufám, že britští soudci budou mít dostatek víry ve svobodu informací a zamítnou žádost o extradici.“

To má daleko od ujednané dohody. Tolik nevyhnutelný důsledek; Assangeův právní tým se připravuje na to, aby bez nějakých omezení dokázal před britským soudním dvorem, že toto obvinění ze strany americké vlády ze spiknutí za účelem spáchat počítačové hackování je pouze podružná záležitost, pokud jde o následnou obžalobu ze špionáže v případě, že Assange bude vydán na americkou půdu.

Vše o Trezoru 7 (Vault 7)

John Pilger a několik dalších zdůraznili, že již v roce 2008 - zcela na konci Cheneyho režimu - byl přednesen plán na zničení WikiLeaks a Juliana Assangeho, který vymyslela kybernetická kontrarozvědka, pochybná pobočka Pentagonu.

Vše se týkalo kriminalizace WikiLeaks a osobního pošpinění Assangeho za pomoci „úderných oddílů… naverbovaných do sdělovacích prostředků - těch, kteří mají vést záznamy přímo a sdělovat nám pravdu.“

Tento plán je nyní ještě více aktivní - vezmeme-li v úvahu, jak většina amerických a britských mainstreamových médií informovala o zatčení Assangeho.

Do roku 2012, již za Obamovy éry, WikiLeaks podrobně popsaly ohromující „rozsah vyšetřování ze strany velké americké poroty“. Americká vláda vždy popírala, že by taková velká porota existovala.

„Vláda USA se postavila za koordinaci společného meziagenturního vyšetřování trestných činů WikiLeaks, sestávajícího z partnerství mezi Ministerstvem obrany (DOD), včetně: CENTCOM; SOUTHCOM; Obranná zpravodajská agentura (DIA); Agentura pro obranné informační systémy (DISA); Ústředí armády (HQDA); Úřad pro kriminální vyšetřování při armádě USA (CID) pro USFI (americké jednotky v Iráku) a 1. obrněná divize (AD); Útvar pro vyšetřování počítačových trestných činů při armádě USA (CCIU); 2. armáda (Kybernetické velení armády USA); V rámci toho či kromě toho byla vedena tři vyšetřování ze strany vojenských zpravodajských služeb. Ministerstvo spravedlnosti (DOJ), Velká porota a Federální úřad pro vyšetřování (FBI), Ministerstvo zahraničí (DOS) a Diplomatické bezpečnostní služby (DSS). Kromě toho byly Wikileaks vyšetřovány Úřadem ředitele Národní zpravodajské služby (ODNI), Úřadem pro vedení národní kontrarozvědky USA (ONCIX), Ústřední zpravodajskou službou (CIA); Výborem pro dohled nad Sněmovnou; Meziagenturním výborem pro národní bezpečnost a PIAB (Poradní orgán zpravodajských služeb prezidenta).“

Ale teprve v roce 2017, v době prezidentování Trumpa, začal deep state skutečně zuřit; právě v té době WikiLeaks publikovaly sérii dokumentů pod názvem Trezor 7 (Vault 7) – které podrobně popisují rozsáhlou hackerskou/kybernetickou špionáž CIA.

Tehdy byla CIA jako nahý císař - jako nikdy předtím - včetně pofiderních dohlížecích operací Centra kybernetických operací, ultratajného protějšku NSA.

WikiLeaks dostaly dokumenty Trezor 7 na začátku roku 2017. V té době WikiLeaks již publikovaly soubory DNC - v souvislosti s tím důvěryhodní Zpravodajští profesionálové-veteráni za duševní zdraví (VIPS) systematicky prokázali, že jde o únik informací, nikoli hackování.

Zkostnatělá verze, tak jak ji podává frakce deep state v souladu s Clintonovou mašinérií, je, že „Rusové“ hacknuli servery DNC. Assange byl vždy neoblomný; to nebyla práce státního činitele - a mohl to dokázat technicky.

Došlo k určitému posunu, směřujícímu k dohodě, což zprostředkoval jeden z Assangeových právníků; WikiLeaks nezveřejní nejprůkaznější informace z dokumentů Trezor 7 výměnou za Assangeův bezpečný průchod, aby ho mohlo vyslechnout americké Ministerstvo spravedlnosti.

Ministerstvo spravedlnosti chtělo tuto dohodu, a skutečně učinilo nabídku WikiLeaks. Ale poté to zhatil ředitel FBI James Comey. Otázkou zůstává, proč.

Je to únik informací, nikoli hackování

Existuje pár teoreticky rozumných vysvětlení Comeyho kroku. Klíčovým faktem však je, že Comey už věděl - prostřednictvím úzkého spojení s vedením DNC - že to není hackování, ale únik informací.

Velvyslanec Craig Murray stále dokola zdůrazňoval (viz zde: https://scotthorton.org/interviews/121316-craig-murray-dnc-podesta-emails-leaked-by-americans-not-hacked-by-russia/ ), že soubory DNC/Podesta, které zveřejnily WikiLeaks, pocházejí ze dvou různých zdrojů v USA; jeden z vnitřku DNC a druhý z vnitřku zpravodajských služeb USA.

Takže Comey neměl, co by „vyšetřoval“. Nebo Comey mohl zahájit vyšetřování, kdyby nařídil FBI, aby prozkoumala servery DNC. Tak proč mluvit s Julianem Assangem?

WikiLeaks zveřejnily v dubnu 2017 informace o mechanismech škodlivého softwaru (malware), zabudovaného do frameworků „Grasshopper“ a „Marble“, a to byla skutečně šokující zpráva. Tímto způsobem CIA vkládá do zdrojového kódu cizojazyčná vlákna, aby je zamaskovala, takže to vypadá, že pocházejí z Ruska, Íránu nebo Číny. Neocenitelný Ray McGovern, člen VIPS, zdůraznil, že framework Marble „ničí tento příběh o ruském hackování“.

Není divu, že ředitel CIA Mike Pompeo obvinil WikiLeaks z toho, že jsou „nestátní nepřátelskou zpravodajskou agenturou“, s níž obvykle manipuluje Rusko.

Joshua Schulte, údajný zdroj uniklých dokumentů Trezor 7, dosud nestanul před americkým soudem. Není pochyb, že mu americká vláda nabídne dohodu, pokud bude svědčit proti Julianu Assangeovi.

Je to dlouhá a klikatá cesta, po níž je třeba projít za minimálně dva roky, pokud bude Julian Assange skutečně vydán do USA. Pro tuto chvíli jsou dvě věci křišťálově jasné. Americká vláda je posedlá zavřením webu WikiLeaks jednou provždy. A z toho důvodu se Julian Assange nikdy nedočká spravedlivého soudního řízení v rámci takzvaného „špionážního soudu“ ve východním okrese ve Virginii, jak podrobně popsal bývalý agent CIA pro boj proti terorismu a whistleblower John Kiriakou.

Mezitím bude stále pokračovat nepřetržitá démonizace Juliana Assangeho, jež je věrná směrnicím, které byly stanoveny před více než deseti lety. Assange je dokonce obviněn z toho, že byl agent zpravodajských služeb USA, a WikiLeaks jsou coby odštěpek deep state hluboce utajenou operací.

Možná, že prezident Trump bude obratně manipulovat s hegemonickým deep state, takže Assange bude moci svědčit proti korupci DNC; nebo je možné, že Trump zcela podlehl „nepřátelské zpravodajské agentuře“ Pompea a jeho gangu CIA, dožadujících se krve. Je to všechno stínová hra, a v sázce je neskutečně mnoho - přitom představení ještě nezačalo.

Pepe Escobar

The Deep State vs. WikiLeaks vyšel 23. dubna 2019 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7895-deep-state-vs-wikileaks.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon1. máj   
Pridal tk Středa 01 květen 2019 - 06:41:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stále je víc než dost důvodů, proč si připomínat 1. máj. Nemám na mysli tradici, kterou si i moje generace pamatuje z dob normalizace jako demonstraci loajality. Říkalo se jí EXPO. Nikoli pro podobnost s mezinárodní výstavou, ale jako EXistenční POchod. Demonstrace neuvědomělosti ve formě neúčasti mohla mít za následek komplikaci v kariéře. Nejde také jen o připomínku stávky amerických dělníků za osmihodinovou pracovní dobu. Význam prvního máje je mnohem hlubší.

Organizace a schopnost jednotného vystupování neprivilegovaných vrstev občanů při prosazování vlastních zájmů pomáhala posilovat jejich sebevědomí a schopnost společné koordinované akce. Vedle prosazování ekonomických požadavků a zajištění lepších pracovních podmínek vedla k postupnému prosazení demokratických práv, vedle svobody slova a svobody shromažďování, politického pluralismu, a zejména všeobecného rovného a přímého hlasovacího práva, které je i podmínkou uplatnění přímé demokracie.

To je podle mého názoru hlavní důvod, proč by si 1. máj měli připomínat všichni skuteční demokraté. Pokud někomu vadí dosažení politické emancipace neprivilegovaných vrstev obyvatel, a je mu ve skutečnosti proti mysli politická rovnoprávnost, neměl by se zvát demokratem. Právě z toho podezírám zejména „demokratický blok“, který sice netvoří vládu, ale od dob vlád svých stran ovládá také „veřejnoprávní“ média, která zajišťují neobjektivitu a tendenčnost zpráv a nevyváženost politické diskuze.

Ivan David
1. 5. 2019

Zdroj: Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 3 ... 30 [31] 32
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1837 sec,0.0516 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,586kB