Pátek 03 květen 2019
Znamení doby   
Pridal tk Pátek 03 květen 2019 - 06:39:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Žijeme v době plné rozporů, nejistot a obav, neboť žijeme na rozhraní dvou epoch. Přechod k té nové, která už beranidlem prolamuje vrata, se projevuje i zastíráním pravdy. Politici sice stále vyhlašují boj proti terorismu, ale nářek pozůstalých po obětech útoků překrývá cenzura. Ta má dnes nový název: boj proti dezinformacím. Šíření zpráv a názorů, které se liší od oficiálně vybubnovaných, může být hodnoceno jako trestný čin. Před pěti lety byli civilisté v Oděse dokonce brutálně zavražděni pro politický názor, který se neshodoval s programem kyjevských pučistů a jejich sponzorů. Jejich dodnes nepotrestaná hromadná vražda má působit jako výstraha. Předznamenání toho, kam až lze zajít při zavádění nového světového „pořádku“. Užívání fašistických metod při jeho prosazování nás vrací do časů, které mnozí známe jen z dokumentů. Ty až donedávna tvořily součást naší historické poměti. Ale „boj proti dezinformacím“ dnes proniká i do školních osnov a mění události minulé podle záměru současných mocných. To proto, aby naše děti nerozpoznaly příznaky šířícího se moru a nemohly si vypěstovat obranné látky.

Plošné umlčení jehňat je však nesnadný cíl. Neboť v každé době a v každém režimu se vyskytují lidé, kteří si udržují motiv a vůli odkrývat balast lži a nacházet stopy pravdy. I když vědí, že jít po těchto stopách je nebezpečné, nedají se zastrašit a šíří své poznatky dál. Proč? Protože vnímají mlčení a přizpůsobování se diktátu jako spoluvinu. Tohoto odvážného přístupu si vážím především u mladých lidí. Neboť oni čelí mnohem silnějšímu ataku lži, než kdysi my v době, která je dnes zařazena pod heslo totalita. Současná všudypřítomná lež se tváří nezištně. V převleku za bohyni štěstěny však korumpuje jedince i skupiny nabídkami, které odmítnout je velmi nepohodlné. A přesto někteří jim dokážou odolat a odmítají projít životem podle cizí navigace. Kompasem je jim vlastní svědomí.

Milí mladí přátelé, lidé spříznění svobodnou volbou, chci vám říci pár povzbudivých slov. Vím, že posměšky vašich už znormalizovaných vrstevníků vás zraňují a že si často připadáte se svými názory na svět a smysl života osamělí. Věřte ale, že dnešní překážky, ústrky, zloba a nepochopení vám zpevní charakter a navíc vyburcují ve vás vlohy, které by jinak zůstaly nerozvinuté a zakrnělé. Nebudete osamělí dlouho, časem potkáte sobě rovnocenné hledače pravdy, neboť silné osobnosti se přitahují, vzájemně inspirují a povzbuzují. Zatímco zhoufovaní pěšáci, kteří v monotónním rytmu kamsi pochodují, aniž by věděli proč, vy jste si svůj směr vybrali samostatně, když jste překročili tu první nejtěžší a nejdůležitější křižovatku.

Vaše dnešní ideály a sny o důstojném lidství se možná během vašeho života nesplní, tak jako ty naše se nesplnily, důležité však je, aby nezanikly. O to dnes jde - uchovat ideál o smyslu života člověka a bránit jej z veškerých svých sil. Chtěla bych dodat a s veškerou svou láskou. Jenže láskou se dnes ohání kde kdo jako obuškem. Dokonce si ji špendlí na klopu jako čestný odznak boje proti nenávisti a lži. Zatímco svatojiřské stužky na rukou lidí zaživa upálených v Domě odborů v Oděse se už pět let rozpadají v hrobech a není soudce, který by označil vrahy, naši srdnatí bojovníci proti lži a nenávisti se srocují proti vytipovaným domácím nepřátelům, proti těm, co nevěří, že svět bez tradic a bez národů může být ještě světem pro svobodné lidi. A tak nás fanaticky osočují jako xenofoby. Nechci jim ale křivdit. Mučednická smrt desítek nevinných v Oděse je možná taky zasáhla a třeba i oni si přejí, aby zločin byl vyšetřen a potrestán. To přání je ale neúčinné, pokud nebude přiznána návaznost oděského masakru s fašistickým ozbrojeným pučem v Kyjevě, který byl a dosud je slaven jako vítězství demokracie.

Říká se, že kdo seje vítr, sklízí bouři. Pokračující teroristické útoky v Evropě i jinde signalizují, že rozsévači tu bouři rozpoutat chtějí. Doufají, že ji pak dokážou řídit tak, aby vyčistila prostor od překážejících neohebných skupin lidí. Proto si je už v předstihu značkují jako nebezpečný kontaminovaný odpad. Organizace dobrovolníků jim v tom pomáhají. Ochota těchto „neziskových dobrovolníků“ je hrůzná. Důvěřují svým manipulátorům a jejich proklamacím o zářných obzorech, a přitom nevědí nebo odmítají vědět, že úslužně pomáhají razit cestu, která vede k masovým hrobům. Tříděním živých lidí to začíná a tříděním jejich zlatých zubů končí.

Možná si teď někteří myslíte, že všechna varovná slova už jsou marná a že demarkační čára už byla překročena. Ale kdyby tomu tak bylo, proč naše zdánlivě marná slova dnes nepřenáší v přímém přenosu veřejnoprávní televize? Protože se těch slov bojí. Bojí se je nejen šířit, ale i slyšet. Proto tu zaměstnanci mainstreamových médií nejsou. Bojí se, že naše varovná slova by jim utkvěla v paměti a narušila jim programy v mozku. Mluví z obrazovky o svobodě a sami se bojí svobodně myslet. Bojí se totiž uprostřed života zjistit, že jsou služebníci a šiřitelé lži.

A tak místo autentických událostí raději přenášejí záběry z demonstrací zneužitých mladých lidí, pro které je řvaní v houfu adrenalinem. Jednotné transparenty a fasované deštníky sice mají k molotovovým koktejlům ještě daleko, nicméně pěstováním nenávisti láska nikdy zvítězit nemůže. A proto ani my nepohrdejme těmi mladými zneužitými lidmi, neboť oni nevědí co činí a čemu otvírají naše společné dveře. Neoznačujme je pojmem ztracená generace, když nemáme k dispozici jinou. Naše vnuky totiž budou vychovávat oni, podle cizích namnožených hesel a nikoliv podle našich zásad. My jsme si svou identitu budovali ze zdrojů dlouhodobé národní paměti, oni si ji vybírají jako šaty podle katalogu. Identita je pro ně vratné zboží. Zní to drsně. Ale je v tom i naděje. Jde-li o vratnou záležitost, můžeme je nasměrovat k novému výběru. Doveďme je zpátky k té křižovatce, kterou prošli zbrkle a poslepu. Mějme s nimi trpělivost a pomáhejme jim otevřít oči a udělat ten krok znovu. Tentokrát při plném světle a za plného vědomí. Následné změny v jejich smýšlení nás pak možná překvapí svou intenzitou a jasnozřivostí. Ale tu revoluční změnu v jejich myšlení musíme vyvolat my. V tom spočívá náš úkol.

Pokud jej splníme, je možné, že i my se ještě dožijeme toho, že právě tato tzv. ztracená generace se stane generací národní obrody. Minulý úspěšný pokus o něco takového k tomu potřeboval generace tři. Ale v dnešním světě čas běží rychleji a my už máme jen jedinou poslední možnost na přesměrování našich mladých biorobotů v rozumné bytosti. Když se nám podaří vdechnout jim duši, všechno ostatní pak dokážou vlastními silami. Pokud to ale vzdáme jako předem marný pokus a budeme trpně čekat na nějaký zásah shůry, třeba se jej i dočkáme. A pak už skutečně nebude co řešit…

Lenka Procházková
Projev na Václavském náměstí 2. května 2019 k výročí masového vraždění v Oděse


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecké úřady nemají sociální byty pro německé rodiny. Němci nemají před uprchlíky přednost ....   
Pridal tk Pátek 03 květen 2019 - 06:36:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ŠESTIČLENNÁ RODINA DOSTALA VÝPOVĚĎ Z NÁJMU, MÁ SE NASTĚHOVAT MEZI "UPRCHLÍKY": Jeden pracující otec, manželka a jejich čtyři děti dostali ve Stuttgartu výpověď z nájemního bytu. Kvůli nedostatku bytů nemohou najít byt nový, proto jim sociální odbor (Sozialamt) nabízí ubytování v bývalé nemocnici, která slouží jako přechodné ubytování pro "uprchlíky".

Protože již nejsou k dispozici sociální byty, kterých je nedostatek, rodina by se měla nastěhovat do jedné místnosti uprchlického zařízení. Nyní soud rozhoduje o tom, zda vystěhování z bytu neprodlouží o půl roku, aby si rodina měla čas najít nové důstojné bydlení.

Autor: Zdeněk Chytra

Zdroj: stuttgarter-nachrichten.de

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZeman se vysmál Sobotkovi a komentoval Klausův návrat do politiky   
Pridal tk Pátek 03 květen 2019 - 06:34:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V rozhovoru s Jaromírem Soukupem pro televizi Barrandov se prezident ČR Miloš Zeman dotkl účasti dvou bývalých premiérů v „protibabišovské demonstraci“ a možnosti návratu Václava Klause staršího do politiky.

Hned v úvodu pořadu Zeman okomentoval demonstraci proti Andreji Babišovi a jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti.

„Pane Soukupe, já jsem se teď zasmál, když jsem zjistil, že na demonstracích ohledně změn v justici byli dva bývalí premiéři Topolánek a Sobotka, kteří jako premiéři měli spoustu příležitostí, jak tu justici zlepšit, nepovedlo se jim to a teď demonstrují za její zlepšení,“ řekl prezident.

V případě návratu svého předchůdce Václava Klause staršího do aktivní politiky Zeman uvedl, že by to bylo „to jisté oživení proti těm nudařům“.

„To říká už delší dobu pod heslem: Nikdy neříkej nikdy. Víte, já si Václava Klause vážím, měl jsem s ním celou řadu sporů, ať už se týkaly kuponové privatizace nebo té jeho poslední amnestie. Ale za prvé je to člověk, který něco ví a něco zná a za druhé dokázal držet slovo, což je v české politice téměř neobvyklé,“ uvedl Zeman.

V pondělí se konaly po celé České republice protesty proti premiéru Andreji Babišovi a jmenování nové ministryně spravedlnosti. Kromě Sobotky dorazil na Staroměstské náměstí i další bývalý premiér Mirek Topolánek.

Zdroj: https://sptnkne.ws/muhf

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOzbrojenci se pokusili zaútočit na ruskou základnu v Sýrii   
Pridal tk Pátek 03 květen 2019 - 06:23:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrtek došlo k ostřelování ruské vojenské základny Hmímím. Dříve ve středu ruské ministerstvo obrany oznámilo, že se teroristé během minulého měsíce dvanáctkrát pokoušeli ostřelovat základnu pomocí raketometů a dronů.

Čtvrteční útok, stejně jako ty předešlé, byl úspěšně odražen, uvedlo ministerstvo obrany.

V březnu ruský rezort obrany uvedl, že organizace Haját Tahrír aš-Šám, která je napojena na Frontu An-Nusrá, plánovala útok na Hmímím pomocí dronů. Nálet ruského letectva na hangár teroristů, kde byly uloženy drony, však útok zmařil.

Zdreoj: https://sptnkne.ws/mucm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko vytvoří skupinu zemí, která má zamezit plánům USA o vojenské intervenci do Venezuely   
Pridal tk Pátek 03 květen 2019 - 06:21:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko vytvoří skupinu zemí, jejímž cílem bude čelit plánům ohledně amerického vojenského zásahu ve Venezuele. Oznámil to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„Taková skupina vzniká v OSN a doufám, že v organizaci získá vážnou podporu, protože jde o velmi jednoduchou věc. Je obtížné nějakým způsobem narušit toto téma, ochranu základních norem a zásad mezinárodního práva, jak je to zaznamenáno v Chartě OSN,“ zdůraznil ministr zahraničí RF.

Lavrov dále poznamenal, že postoj Moskvy a Washingtonu ke krizi v této latinskoamerické zemi je neslučitelný. Uvedl však, že je Rusko připraveno k dialogu.

Ruský ministr zahraničí také uvedl, že během telefonického rozhovoru s americkým kolegou Mikem Pompeem vyzval Washington, aby se nevracel k Monroeově doktríně.

„Odpověděl jsem mu podle našeho základního postoje, že nikdy nezasahujeme do záležitostí druhých a žádáme ostatní, aby dělali totéž,“ dodal Lavrov.

Lavrov se dále domnívá, že takové „hlasitě deklarované záměry“ Washingtonu vypovídají o nulovém respektu vůči venezuelskému lidu a obecně vůči národům Latinské Ameriky.

Situace v zemi a pokus o státní převrat

V lednu se v zemi zvedla vlna protestů proti současnému prezidentovi Nicolasovi Madurovi. Následně se šéf tamní opozice Juan Guaidó prohlásil za prozatímní hlavu státu.

Tento jeho krok uznaly Spojené státy a některé další země. Madura jakožto legitimního prezidenta podpořilo Rusko a řada dalších států, zejména pak Mexiko, Čína, Turecko a Indonésie.

V úterý se opozice ve Venezuele pokusila o státní převrat. Její vůdce Juan Guaidó se spolu se svými stoupenci sešel v Caracasu na dálnici před vojenskou základnou Carlota. Již dříve Guaidó vyzval venezuelský lid a armádu, aby vyšli do ulic a dokončili operaci Svoboda, která má za cíl svrhnout hlavu státu Nicolase Madura.

Prezident země a ministr obrany prohlásili, že ozbrojené síly zachovaly věrnost legitimním institucím. Vláda uvedla, že pokus o státní převrat nebyl úspěšný. Maduro nařídil vyšetřování daných událostí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mugY


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa západě Indie došlo k útoku bombou ukrytou v automobilu. Výbuch si vyžádal smrt 16 lidí   
Pridal tk Pátek 03 květen 2019 - 06:15:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zprávy indických médií byly bezpečnostní jednotky 1. května ráno napadeny bombou ukrytou v automobilu, a to v oblasti Gadchiroli, ve státě Maharashtra na západu Indie. Útok si vyžádal smrt 15 osob a 1 řidiče.

Podle policisty útočník před několik hodinami zapálil desítky automobilů, které parkovaly kolem výstaviště. Místní médium zveřejnilo video, které ukazuje, že na okresní silnici byly automobily, ve kterých seděly bezpečnostní jednotky. Auta po chvíli explodovaly a rozletěly se doslova na kousky.

Indický premiér na sociální síti ostře odsoudil tento útok a vyslovil upřímnou soustrast příbuzným mrtvých.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČtvrtek 02 květen 2019
Rusko tajně rozmístilo ve Venezuele jaderné zbraně, tvrdí republikánský kongresman z Floridy!   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 06:05:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko tajně rozmístilo ve Venezuele jaderné zbraně, tvrdí republikánský kongresman z Floridy! USA nařídily létat americkým aerolinkám nad Venezuelou ve výšce nad 8,000 metrů, Španělsko přerušilo úplně letecké spojení s Venezuelou! Zakladatel Blackwater Security nabídl americké vládě “privatizaci” vojenských operací ve Venezuele, CIA by mohla zopakovat model z Hondurasu, kde válku vedly americké žoldácké firmy místo americké armády! Bývalý zakladatel Blackwater Security nabízí armádu 5,000 žoldáků do Venezuely!

Americký kongresman Mario Diaz-Balart z Floridy vypustil na Fox News neuvěřitelnou informaci, která je zřejmě hoaxem, ale jak si záhy vysvětlíme, velmi promyšleným. V pořadu Tuckera Carlsona se totiž mluvilo o tom, proč by měl Donald Trump nařídit vojenský zásah ve Venezuele stejně, jako v minulosti americká armáda zasahovala v Panamě, na Haiti, v Grenadě a v dalších latinskoamerických zemích v minulých letech a dekádách.

Balart hovořil o tom, že Madurův režim představuje bezpečnostní hrozbu pro USA, protože jeho vláda hostí na svém území čínské a ruské vojáky, jejich techniku a dokonce i jednotky íránských gard. Tucker Carlson se na to margo Balarta zeptal, jestli hrozí situace, že by třeba Rusové v budoucnu ve Venezuele rozmístili jaderné zbraně. A kongresman na to odpověděl, že se domnívá, že ty jaderné zbraně tam už jsou, Rusové je tam tajně rozmístili, čímž moderátorovi doslova vyrazil dech. Ruská televize RT to označila za další šílený hoax a zoufalost amerických neoconů, kterým se nedaří svrhnout vládu Nicolase Madura ve Venezuele.

Jenže, tak jednoduché to vůbec není. Jistě si vzpomínáte, že koncem minulého roku v prosinci přiletěla do Venezuely skupina ruských strategických bombardérů TU-160 Blackjack. Dne 10. prosince 2018 přistála v Caracasu dvojice těchto ruských strategických bombardérů určených primárně pro nesení raket s plochou dráhou letu a s jadernými hlavicemi.

Pentagon a Washington reagovaly na přítomnost dvojice strojů v Caracasu velmi negativně a obecně médii byla celá akce prezentována jako politická podpora Moskvy Nicolasi Madurovi a nic dalšího. Nicméně, celé to mělo pokračování. Koncem března vyslala Moskva do Caracasu skupiny dopravních letadel s ruskými vojáky na palubě. Do Venezuely jich přiletěla přibližně stovka a americká média to označila za vtip, že s takovým počtem nemůžou Rusové odolávat ani venezuelské ulici, natož americkým ozbrojeným silám. Jenže, poté se něco stalo a začaly se šířit spekulace v tajných službách, a to i v České republice.

Stovka ruských vojáků, která přiletěla do Caracasu v březnu, nepatří k obsluze systému S-300, ale jde o vojáky od raketových mobilních komplexů z Murmansku

Vojáci vystupující z letadel v Caracasu koncem března tohoto roku, tedy ta přibližná stovka ruských vojáků, měla mít na batozích nášivky severního okruhu ruských raketových vojsk v Murmansku, kde je hlavní základna balistických mobilních raketových vojsk v Rusku pro oblast Arktidy a severní hemisféry. Uvádí to tajné informace vojenské rozvědky Šin-Bet, která byla předána k dispozici i velení NATO v Bruselu a dalším partnerům.

Ruští vojáci sice s sebou přivezli protivzdušný komplex S-300, který byl rozmístěn na jihu země na hranicích s Brazílií, ale pro obsluhu tohoto systému je určena dvacítka mužů s výcvikem obsluhy S-300, ale co by pohledávali ve Venezuele vojáci balistických raketových nosičů? Existuje možnost, že Rusko v prosinci minulého roku opravdu dopravilo do Venezuely jaderné zbraně pomocí strategických bombardérů, jen několik málo kusů, a jejich role a úloha v zemi má mít funkci “Dead Hand”, tedy hrozby použití, pokud by se Američané pokusili provést intervenci do Venezuely a získat tak přístup k ropě.

Pokud by došlo k explozi v prostoru ropných nalezišť, ropa by byla zničena a Američané by přišli úplně o všechno, co si plánovali. Co je ovšem důležité z vojenského hlediska zdůraznit, Američané se neodváží bombardovat prezidentský palác v Caracasu, pokud budou mít podezření, že uvnitř nebo v blízkosti jsou umístěny ruské vodíkové hlavice.

Z vojenského hlediska to dává dokonalý taktický smysl, protože americká armáda by neměla problém provést letecký útok na prezidentský palác a pokusit se Nicolase Madura zabít bombami, ať už chytrými, nebo hloupými, to je vlastně jedno. Pokud by ovšem Američané zahájily bombardování a nad Caracasem by se objevila termonukleární exploze, Američané by byli obviněni z použití jaderných zbraní proti Venezuele. To by postavilo USA do role největšího agresora v dějinách a byl by to konec amerického systému Pax Americana. A neoconi to tuší, že by se přesně toto mohlo stát.

Něco se děje: Americká FAA varovala americké aeronlinky, aby od dnešního dne létaly nad Venezuelou ve výšce minimálně 8 kilometrů nad zemí, Španělsko rovnou lety ukončilo

Další indicií plánovaného útoku může být příkaz americké vlády pro americké letecké dopravce, aby nad Venezuelou létaly minimálně ve výšce 8,000 metrů. Španělské aerolinky dokonce přerušily letecká spojení do Venezuely, oficiálně kvůli obavám z eskalace bezpečnostní situace v zemi. Situace eskaluje ovšem už skoro půl roku a dosud nebylo nutné lety rušit, ani při pokusu o předchozí státní puč ve Venezuele v únoru tohoto roku.

Proč by americká dopravní letadla měla létat výše než 8 kilometrů nad zemí? Venezuelská armáda na civilní letadla rozhodně střílet nebude, ne? Ale na co bude střílet? No ano, na americké stíhačky a bombardéry. Chystá se letecký útok raketami Tomahawk s plochou dráhou letu? Ty letí nízko a pokud se je pokusí Venezuelci sestřelit, mohou minout a trefit místo toho civilní letadlo. Nařízení o 8,000 metrech vydal přímo americký úřad pro letectví FAA.

Celé to ale může být dokonalý trik a plán. Ve Venezuele žádné ruské jaderné zbraně být nemusí, ale pokud si Američané a Izrael budou myslet, že ruská dvojice bombardérů přivezla v prosinci minulého roku do Caracasu jaderné zbraně, americká armáda se neodváží provést letecké útoky na Venezuelu. Jediná možnost, která zůstane, bude pozemní operace. A do té se Bílému domu nechce, protože rolí Trumpa je zamezit válce s Ruskem, protože to by ohrozilo Chasidskou Rus v její existenci a ani Pentagon se na to moc netváří.

Mezinárodní podpora Juanu Guaidovi je pryč, dochází nápady i peníze

To by se jednalo, vzhledem k charakteru krajiny a přírody Venezuely, o druhý Vietnam pro americkou armádu. Venezuela je celá pokrytá pralesy, džunglí, roklemi, horami a nezpevněnými silnicemi a bez jasné podpory venezuelské armády by se vojenská operace stala intervencí, jejíž mezinárodní podpora by vyprchala tak rychle, jako podpora Juanu Guaidovi, o kterém se dnes už v Evropě ani nepíše a přišel o veškerou podporu.

Proto se vůbec nedivím, že kongresman Balart vypustil tuto informaci, protože i kdyby to nebyla pravda, americkým jestřábům po neúspěšných pokusech o svržení Nicolase Maduro už nezbývá nic jiného, než se pokusit o dvě možné věci. Tou první je pokus, jak dotlačit Donalda Trumpa, aby dal zelenou otevřené vojenské operaci ve Venezuele s cílem pomoci povstalcům v boji za tzv. svobodu. Nejprve by musel Juan Guaido oficiálně pozvat americkou armádu do země jako samozvaný prezident.

To se zdá jako snadná věc, jenže je to ve skutečnosti nejtěžší překážka. Pozvání amerických vojsk do Venezuely by bylo podle venezuelských zákonů činem velezrady. Juan Guaido by se tedy pokusil pro tento krok získat souhlas parlamentu, který sice ovládá, ale pro americkou intervenci by v parlamentu hledal podporu jen těžko, protože ve Venezuele má největší autoritu venezuelská armáda a na partnery Američanů se i mezi vzdělanější částí Venezuelců pohlíží jako na loutky.

Guaidovi se nepodařilo získat na svoji stranu venezuelskou armádu, a to znamená definitivní konec plánů na snadnou změnu režimu

Z tohoto důvodu ještě americká armáda do Venezuely nevtrhla, protože nechce bojovat proti venezuelské armádě, ale pouze chtějí odstranit Nicolase Madura. Washington očekával, že venezuelská armáda přejde na stranu USA a Juana Guaida, částečně k tomu opravdu došlo, ale ne v potřebné míře, aby to destabilizovalo vojenský mocenský úchop Nicolase Madura. Situace se od konce ledna nikam neposunula a Juan Guaido ztratil mezinárodní podporu a moment síly.

Proto včerejší pokus o státní převrat ve Venezuele opět a znovu nevyšel, protože se Guaidovi nepodařilo na svoji stranu přiklonit generální štáb armády, ani civilní špičky státu, jako je např. Ústavní soud, který stojí za legitimním prezidentem Nicolasem Madurem. Včerejší nepokoje byly poslední zkouškou síly opozice, ale ta zkouška dopadla fiaskem, armáda se na stranu povstalců a Juana Guaida nepostaví.

To však staví americkou administrativu do role, kdy nezbývá už žádná jiná varianta, než z celé akce vycouvat stejně, jako USA vycouvaly ze Sýrie, anebo hrát vabank a riskovat vojenské střetnutí nejen s venezuelskou armádou, ale i s ruskými a čínskými vojáky ve Venezuele. A do toho Pentagon nepůjde, leda že by úplně generálové zešíleli. Existuje však ještě jedna varianta, brutální, špinavá, mezinárodně nelegální, ale v minulosti vyzkoušená. Je to použití tzv. Honduraského modelu. Během 80. let minulého století probíhala v Hondurasu občanská válka. A nejen tam, ale i v sousední Nikaragui.

Na stůl se dostává řeznická varianta CIA vyzkoušená v Hondurasu

Na jedné straně stála socialistická fronta, na straně druhé pro-americké guerilly napojené na americkou CIA. Americký kongres zamítl prezidentu Ronaldu Reaganovi vedení otevřené války v Hondurasu a v Nikaragui, a tak CIA přišla s plánem “privatizace vojenských operací”. Soukromé bezpečnostní agentury s pomocí žoldáků prováděly operace v Hondurasu namísto americké armády. V Hondurasu však americká armáda přesto operovala, a to na základě dekretu prezidenta Reagana, ale pouze v roli výcviku místní armády, ale rovněž žoldáků Contras pro boj v sousední Nikaragui. Honduras se stal modelem pro vedení žoldáckých válek, s vojenským vybavením, vojenským velením, ale bez oficiálního statusu americké armády.

A přesně tento model dnes oprášil Erik Prince, bývalý zakladatel nechvalně proslulé bezpečnostní a žoldácké agentury Blackwater Security, která pod šéfováním Dicka Cheyneyho operovala v Iráku jako elitní křídlo americké armády, i když pod armádu vůbec nespadala. Blackwater měl v Iráku stejný status jako elitní oddíly SS v německé armádě, které nespadaly pod velení Wehrmachtu během vojenských operací, ale bylo to elitní ozbrojené křídlo Hitlerovy strany NSDAP.

Po skandálech v Iráku se Blackwater raději přejmenoval na Academi a původní lidé z firmy odešli. Erik Prince však nedávno založil nový business, novou žoldáckou a bezpečnostní firmu, která se zaměřila zejména na čínský trh a jmenuje se Frontier Services Group (FSG). Firma operuje na východním pobřeží v Číně a nabízí bezpečnostní služby západním společnostem v Číně, které kvůli korupci v Číně a také jazykové bariéře nechtějí najímat čínské bezpečnostní služby.

Zakladatel Blackwater nabízí CIA a Trumpovi armádu žoldáků do Venezuely, aby tam nemuseli posílat americkou armádu

A právě Erik Prince v posledních dnech jedná ve Washingtonu, v Pentagonu a v Langley v CIA a nabízí politikům řešení jejich problému ve Venezuele. Nabízí jim, že jeho bezpečnostní agentura FSG dokáže poskytnout Juanu Guaidovi okolo 5,000 špičkově vycvičených žoldáků, kteří dokáží vést bojové operace ve Venezuele formou black-ops a odstranit Nicolase Madura z prezidentského paláce. Americká administrativa by dala od všeho ruce pryč, byla by to soukromá operace v rukách soukromé americké firmy v cizině a podle amerických zákonů by to bylo v pořádku. Jednalo by se tak o privatizaci vojenských operací americké armády ve Venezuele stejně, jako tomu bylo v Hondurasu v 80. letech.

Je vysoké riziko, že jestli se Donald Trump nechá dotlačit k nějakému kroku, bude to právě tento, posvěcení soukromé operace žoldácké firmy pod dozorem a řízením CIA. Tyto kroky musí očekávat i ruská armáda a Kreml, protože úplně stejně tomu bylo i v Sýrii, kde byli spatřeni žoldáci Princovy FSG v boji na straně povstalců proti Bašáru Assadovi. Pach venezuelské ropy je tak silný, že Washington se plánů na svržení Nicolase Madura jen tak snadno nevzdá. Venezuela i Moskva musí být odteď připravena i na guerillovou válku ve Venezuele.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/rusko-tajne-rozmistilo-ve-venezuele-jaderne-zbrane-tvrdi-republikansky-kongresman-z-floridy-usa-naridily-letat-americkym-aerolinkam-nad-venezuelou-ve-vysce-nad-8000-metru/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJediný pokyn Putina a kabaretní vojenský puč Trumpovy loutky Guida se sesypal…   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:42:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stydím se za politiku našich představitelů za posledních třicet let ve službách války jménem NATO.

Souhlasili jsme s humanitárním bombardováním Jugoslávie, byli jsme součástí koalice ochotných ve válce v Iráku, podíleli jsme se a podílíme na nelegitimní válce v Afganistánu bez mandátu RB, mlčeli jsme k rozbití Libye, mlčeli jsme k útokům proti Sýrii a nyní jsme se opět jako šťastné a bezelstné děti přidali k Trumpovu zvěrstvu a napomáháme svržení legitimního venezuelského prezidenta Madura…

Každý ví, že jinak podporuji Miloše Zemana a Andreje Babiše, a za tento idiotský krok je odsuzuji a v několikakerém přístupu.

Je úplně jedno, zda padesát vůči USA servilních zemí uzná samozvaného tzv. prozatímního prezidenta Guida. Pro OSN to nemá žádný význam a faktický význam, zejména po včerejším fiasku je směšný. Členem OSN je a zůstává Venezuela vedená prezidentem Madurem.

Guido jistě bude mít na své straně Reuters, CNN atd., má za sebou část svých příznivců, ale to je všechno. Kdyby to nebylo tragické, pak je včerejší pokus o vojenský převrat s cílem svrhnout Maduru doslova taškařice. Chtít svrhnout režim opírající se o jednu z nejlepších armád v Latinské Americe, disponující výcvikem i zbraněmi z Ruska s pomocí sedmdesáti vojáků nemá chybu. Dnes už se vzbouřenci rozutekli po ambasádách Chile či Brazílie s žádostí o azyl.

A teď k tomu Putinovi. No on klidně může snižovat výdaje na svou armádu a s úsměvem na rtech ji nechat vypadnout z první pětice, když hysterie z toho, co činí a dokonce ani nečiní mu dává rovnocennou sílu s USA.

Pompeo fňukal na CNN, že už Maduro měl připraveno letadlo na opuštění země, ale stačilo, když mu to Putin přátelsky zatrhl, a ten bídák zůstal v zemi a tak nadějný puč zase ztroskotal.

Možná to je pravda, možná ne. Ať tak či onak, Putin bez jediného výstřelu a hnutím malíčkem opět Venezuelu ovládl.

Jo, že je tam zle, to samozřejmě víme. Podle odhadů odborníků sankce USA a Západu od roku 2014 přinesly Venezuele ztrátu několika set miliard dolarů. To aby bylo jasno. Takže zle tam být skutečně musí.

Věci jsou už dnes přehledné a nové síly poráží staré….

Proto musel být drtivě poražen Porošenko, a proto zřejmě bude i stíhán, proto zvítězil v Sýrii Asad, proto zřejmě v Libyi zvítězí Haftar, a proto drtivě budou poraženi Američané v Afganistánu a nás ať tam ponechají, když se nám tam tak líbí. A proto celá dobrodružná akce se samozvaný prezidentem Guidem skončí s fiaskem. Prostě Purin pokračuje po svém vítězném tažení světem. Mimochodem, kdyby alespoň Babiš se Zemanem četli zprávy, pak by se dozvěděli, že na návrh Španělska už například Německo neuznává Guida jako prozatímního prezidenta a jen jakousi sice významnější, ale přece jenom soukromou osobu. Nesplnil totiž podmínku vyhlásit do třiceti dní volby podle vnitřních venezuelských předpisů a tak státu prozatímního prezidenta ztratil. A stejně tak Španělsko včerejší puč onoho diletanta Guida otevřeně odmítlo.

Teď už jde fakt jen o to, abychom se přestali chovat jako baby i my.

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanislav Novotný : Politické neziskovky přetvářejí svět   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:25:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mgr. Stanislav Novotný – předseda Asociace nezávislých médií

Politické neziskovky přetvářejí svět Mají k tomu mandát?

27.diskusní večer s názvem „Hovory na pravici“.

Pořádá : Akce D.O.S.T.

Proběhlo: 29.4.2019 Budova ČSVTS, Novotného lávka 5, Praha 1Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTheresa Mayová propustila ministra obrany kvůli skandálu s Huawei a sdělila jméno jeho nástupkyně   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:15:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská premiérka Theresa Mayová propustila z funkce ministra obrany Spojeného království Gavina Williamsona. Novou ministryní obrany Velké Británie byla jmenována ministryně pro mezinárodní rozvoj Penny Mordontová, uvedla kancelář premiérky.

„Královna ráda schválí jmenování Penny Mordontové ministryní obrany. Ta bude i nadále zastávat funkci ministryně pro záležitosti žen a rovnost,“ píše se ve zprávě úřadu.

Gavin Williamson byl propuštěn z důvodu úniku oficiálních informací ze zasedání Rady národní bezpečnosti, která projednávala možnosti spolupráce s čínskou společností Huawei při vytváření sítí 5G.

Williamson zastával funkci ministra obrany od listopadu 2017. Je známý ostrými prohlášeními proti Rusku. V Rusku se „proslavil” tím, když v březnu loňského roku poradil Rusku v souvislosti s vyhoštěním 23 ruských diplomatů z Velké Británie „ustoupit stranou a držet hubu“. V Moskvě odsoudili použití takového slovníku a uvedli, že Londýn má co skrývat.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mtHg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 3 ... 29 [30] 31 32
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1826 sec,0.0479 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,624kB