Pátek 18 leden 2013
Zeman na Hrad. Je to nadstranický státník zasluhující respekt   
Pridal tk Pátek 18 leden 2013 - 07:44:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V prezidentské volbě budu volit Miloše Zemana, ačkoli jsem pravičák. I když nemusím v řadě věcí s Milošem Zemanem souhlasit, tak ho respektuji a vážím si ho jako autentické osobnosti s jasnými, pevnými, čitelnými i předvídatelnými názory. Z prezidentských kandidátů je on jediným státníkem.

Je to vzdělaný, sečtělý politik, hovořící světovými jazyky, zkušený v politice. Víme, co od něj můžeme čekat a neslibuje žádné vzdušné zámky. Na rozdíl od většiny ostatních kandidátů není také navázán na nadnárodní struktury, které vidí v ČR vhodnou polokolonii a možnost k vysání posledních financí, které zde jsou.

Není "politicky korektní"
Ačkoli je kandidátem levicovým, nebojí se mnohdy jít proti proudu politické korektnosti a nahlas se vymezit proti hlavnímu mediálnímu proudu. Nebojí se kritizovat multikulturalismus a islám, nemiluje sudetské Němce ani „Palestince“, kterých se štítí i Arabové. Není zastáncem eurokvót pro ženy a zákon zakazující kouření v hospodách by nepodepsal. Je proti pozitivní diskriminaci a jednou prohlásil, že i když je pachatelem Rom, měli by ho podobně jako bílého Čecha zavřít, až zčerná.

Nefandí zeleným šílencům a ekoteroristy srovnává s předlistopadovými komunisty. Nepropadl šílenství o globálním oteplování a podporuje jadernou energii. Propaguje vstřícné vztahy i se státy mimo Evropu, i když zároveň nepopírá naše západní vazby. Nebude poklonkovat Američanům a Němcům a nebude zbytečně provokovat Rusy, když by zde mohl být dobrý byznys pro české firmy a práce pro české dělníky.

Nebude poklonkovat Bruselu ani Berlínu
Je sice eurofederalista, což ale neznamená, že ve všem bude poklonkovat Bruselu a Berlínu. Není eurohujerem. Je snad jediným skutečným eurofederalistou v ČR, možná i v Evropě. Míní totiž, že by jednotlivým státům kromě obrany a zahraniční politiky měla zůstat většina kompetencí a nemělo by se centralizovat kde co. Ostatní obhájci EU jsou většinou eurohujeři a eurocentralisté.

Vadilo mu, že k Lisabonské smlouvě nebylo vypsáno referendum a kritizuje řadu nesmyslných nařízení Bruselu. Euroskeptiky nepovažuje za podlidi a uznává, že mají v lecčem pravdu. I já Zemana respektuji, ačkoli s jeho eurofederalismem nesouhlasím. Zeman je aspoň poctivý a pokud se mu na Bruselu něco nelíbí, nebojí se to říct. Národní zájem pro něj není sprosté slovo.

Není to havlista
Zeman není havlista a nemá rád samozvané elitáře, které nikdy nikdo nezvolil, osobující si právo hovořit za národ. S Klausem na sobě navzájem oceňovali, že ač jako soupeři, dokázali oba držet slovo. Opoziční smlouva zabránila tomu, aby republiku řídila zpovzdálí klika Václava Havla a diktovaly si malé strany s malou politickou podporou a vydíraly ostatní.

Ačkoli lze Miloše Zemana považovat za levicového kandidáta, je svým způsobem nadstranický. Dokáže klidně komunikovat a diskutovat s pravicovými politiky a nedělá kvůli pravicovým názorům ze člověka zrůdu. Na druhou stranu ani neujíždí na zastydlém antikomunismu některých falešných pravičáků a KSČM uznává jako relevantní politickou sílu. Ostatně tak rozhodli voliči a on je nehodlá elitářsky havlisticky peskovat.

Nadstranický státník
Karel Schwarzenberg je kandidát, který odkývá Bruselu a Berlínu cokoli – to zrovna neusne – a z Česka by nejraději udělal Protektorát Čechy a Morava poklonkující sudetským Němcům. Ačkoli si hraje na poctivého, sám ve své bohorovnosti jednou přiznal, že korumpoval. Je blízkým přítelem Miroslava Kalouska a jeho vítězstvím by se Kalousek stal nejmocnějším mužem v zemi. Schwarzenberg bude podporovat katastrofální ekonomickou politiku vlády a zvyšování daní. Dále placení peněz českých poplatníků do Bruselu a faktické vytunelování úspor českých střadatelů z českých bank přes banovní unii.

Čili když to tedy shrnu: Miloš Zeman je sice politikem levicovým, ale dokáže nadhlédnout nad úzké ideologické levicové vidění světa a komunikovat spravedlivě i s lidmi jiného názoru, dokáže sjednocovat lidi, a proto si ho váží řada lidí jak na pravici tak i na levici. Díky svým státnickým schopnostem by byl do značné míry nadstranickým kandidátem.
Autor: LP

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2127 sec,0.1452 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,327kB