Pondělí 18 listopad 2013
Tisíce lidí protestovaly v Americe a Británii proti mainstreamovým médiím   
Pridal tk Pondělí 18 listopad 2013 - 06:35:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tisíce lidí při protestech odmítly mainstreamová média.

Tisíce lidí se po celých Spojených státech a Velké Británii spojily a hromadně protestovaly proti mainstreamovým médiím. Protestující se zaměřili na ředitelství mediálních gigantů, jako je Fox News, BBC a NBS, odsoudili jejich omezené pokrytí světových událostí a problémů.

March Against Mainstream Media (MAMM) organizoval protesty mezinárodně přes sociální média.

V prohlášení na webu MAMM organizace uvedla, že velká média měla dvě možnosti: “podávat zprávy o tisících lidech, které protestují před jejich vlastními budovami, protože neuveřejňují důležité zprávy,” nebo je ignorovat.

Napříč Amerikou mávali protestující transparenty a odsuzovali současné zpravodajské kanály.

“Bojkotujte média!” píše se na jednom transparentu ve městě High Point v Kalifornii, zatímco ve městě Kansas příznivci hnutí nosili masky Anonymous se zprávou “Amerika si zaslouží pravdu!”

Opakující se téma, které se při tšchto protestech objevilo, je pokrytí médií ohledně jaderné katastrofy ve Fukušimě v Japonsku, kterou v roce 2010 zasáhlo zemětřesení a vlna tsunami.

“Radiace z této elektrárny dorazila až k nám a ovlivňuje nás, ne jen Kalifornii, ale celý svět. Jak nás ovlivní, jak ovlivní naši vodu, naše potraviny, náš život?” řekl jeden z demonstrantů pro KMPH Fox 24.

Mezitím v Londýně protestovali před kancelářemi BBC.

Jet Barnett, jeden z organizátorů MAMM řekl pro RT, že protest byl známkou toho, že lidé začínají hledat zprávy v alternativních médiích.

“Chceme, aby mainstreamová média slyšela, že lidé konečně přichází společně a donutí je ke změně,” řekl Barnett pro RT s tím, že organizace bojuje za obnovení novinářské integrity.

Důvěra v americká mainstreamová média posledních několik let prudce klesá, pouze 44% Američanů důvěřuje hromadným sdělovacím prostředkům, uvedl v září průzkum institutu Gallup.

Nicméně velké množství Američanů (46%) věří, že jsou média příliš liberální ve srovnání s 13%, kteří považují mainstreamová média za příliš konzervativní.

Institut Gallup ukazuje trvalý pokles důvěry v média v USA po roce 2005, demokraté mají údajně největší důvěru v americké zpravodajské agentury.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1320 sec,0.0747 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,227kB