Sobota 19 říjen 2019
V Číně se konají 7. Světové vojenské hry   
Pridal tk Sobota 19 říjen 2019 - 07:14:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Již 7. Světové vojenské hry byly dnes večer zahájeny ve sportovním centru v čínském městě Wuhan (Wu-chan). Podle statistik se letošních her zúčastní sportovci z více než 100 zemí. Současný rozsah a úroveň soutěže obecně dosáhla „olympijské úrovně". Generální tajemník ÚV KS Číny, čínský prezident, předseda Ústředního vojenského výboru Xi Jinping (Si Ťin-pching) se slavnostního zahájení zúčastnil a tyto hry zahájil.

Soutěže potrvají deset dní. V rámci her bude připraveno 27 disciplín, jako jsou střelba, plavání, basketbal a další, celkem ve 329 kategoriích. Z nich jsou pětiboj letectva, vojenský pětiboj, pětiboj námořnictva, orientační běh a seskoky charakteristickými vojenskými projekty.

Světové vojenské hry nejen odráží „vyšší, rychlejší a silnější" sportovní duch, ale jsou také důležitou platformou pro armády během mírového období, aby ukázaly skutečnou sílu, posílily přátelské výměny a rozšířily mezinárodní vliv.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0717 sec,0.0285 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,086kB