Sobota 12 říjen 2019
Novinky v kauze zavražděného Kuciaka: Jeden z obviněných požaduje dohodu o vině a trestu   
Pridal tk Sobota 12 říjen 2019 - 07:19:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 18   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slovenská média informovala o tom, že Zoltán Andruskó, který je obviněn ze zprostředkování vraždy mladého novináře Jána Kuciaka, požádal prokuraturu o dohodu o vině a trestu. Takové informace se objevily v televizi Joj.

Uvádí se, že Andruskó měl podat prostřednictvím své advokátky Lívie Kňažikové podnět k řízení o dohodě o vině a trestu. Údajně se tak mělo stát ve čtvrtek 10. října.

Tuto informaci potvrdila advokátka obviněného a televizi prozradila, že její klient se v případě vraždy novináře ke skutku sám dobrovolně přiznal. S policií prý spolupracuje.

„Andruskó byl vyčleněn k samostatnému jednání, protože se ke skutku přiznal a od svého zatčení spolupracuje s policií,“ dodala.

V současné době hrozí obviněnému až 25 let za mřížemi nebo dokonce doživotí.

Jaká je role Andruska v této kauze?

Andruskó měl v dané kauze figurovat tak, že převzal objednávku vraždy od Aleny Zsuzsové. Tu měl poté nastínit bývalému policistovi Tomášovi Szabóovi a jeho bratranci, kterým je bývalý voják z povolání – Miroslav Marček. Právě Marček a Szabó měli vraždu vykonat.

Sám Marček se během vyšetřování k vraždě doznal. Tím poměrně překvapil policisty, kteří se původně domnívali, že byl střelcem Szabó.

Vražda novináře Jána Kuciaka a vyšetřování

Ján Kuciak pracoval jako reportér zpravodajského webu Aktuality.sk. Věnoval se vyšetřování daňových podvodů několika podnikatelů s napojením na špičkové slovenské politiky. Slovenský novinář a jeho snoubenka Martina Kušnírová byli zastřeleni v únoru 2018 v jejich domě v obci Veľká Mača nedaleko Trnavy. Policie za hlavní motiv vraždy označila novinářovu práci.

Ján Kuciak je prvním zavražděným novinářem na Slovensku. Z objednání této vraždy byl obviněn slovenský podnikatel Marián Kočner. Obviněni jsou kromě něj ale také bývalý policista Tomáš Szabó, bývalý profesionální voják Miroslav Marček, podnikatel Zoltán Andruskó a překladatelka Alena Zsuzsová.

Vražda vyvolala masové protesty veřejnosti a politickou krizi s vládou premiéra Roberta Fica na jedné straně a prezidentem Andrejem Kiskou a opozičními stranami na straně druhé. Krize vyvrcholila 15. března odchodem předsedy vlády. Fico později prohlásil, že na hrobě Kuciáka tancovali mnozí politici, herci i třetí sektor, jejichž jediným cílem byl pád vlády. Také dodal, že mezi organizátory těchto demonstrací lze najít propojení s Georgem Sorosem.

Zdroj: TV JOJ, Sputniknews
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0963 sec,0.0434 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,105kB