Čtvrtek 10 říjen 2019
Ve Španělsku byl zadržen majitel firmy, která v Londýně špehovala Assange   
Pridal tk Čtvrtek 10 říjen 2019 - 07:48:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Majitel soukromé strážní firmy Undercover Global S. L., která ve dne v noci špehovala zakladatele WikiLeaks Juliana Assange v době jeho pobytu na velvyslanectví Ekvádoru v Londýně, byl zadržen ve Španělsku, píše list El País s odvoláním na soudní zdroje.

El País dříve oznámil, že pracovníci španělské firmy Undercover Global S. L., která střežila ekvádorské velvyslanectví v letech 2012 až 2018, sbírala „všemožné informace“ o Assange, zejména o jeho advokátech a pomocnících. Později list s odvoláním na soudní materiály oznámil, že firma poskytovala získané údaje CIA. Včera se objevily informace o tom, že zvláštní prioritou byli pro pracovníky firmy občané RF a USA, kteří Assange navštěvovali.

Podle informací listu byl majitel Undercover Global S. L. David Morales zadržen 17. září v obci Jerez de la Frontera ve španělské provincii Cádiz, kde se nachází hlavní sídlo společnosti. Informace o tom však nebyla zveřejněna kvůli probíhajícímu vyšetřování.

Jak oznámil El País, příslušníci policie vykonali prohlídky v kancelářích společnosti a zabavili pevné disky a dokumenty, které v současné době zkoumá soudce José de la Mata. V Moralesově domě byly také zabaveny dvě pistole a 20 tisíc eur.

Podle informací listu byl Morales po zadržení odvezen do Madridu, kde byl postaven před Národní soud Španělska a dočasně propuštěn. Jak bylo oznámeno, majiteli strážní firmy byl odebrán pas a jeho konta byla obstavena. Kromě toho se má dostavovat k soudu každých 15 dní.

Vyšetřování v Národním soudu Španělska začalo v srpnu, několik týdnů poté, co byl v El País uveřejněn článek o špehování Assange pracovníky této firmy, podotýká list.

Zdroj: El País


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.9208 sec,0.0530 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,088kB