Pátek 02 srpen 2019
Wang Yi se setkal s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem   
Pridal tk Pátek 02 srpen 2019 - 06:00:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Člen čínské Státní rady, čínský ministr zahraničí Wang Yi (Wang I) se v thajském hlavním městě Bangkoku setkal se svým americkým protějškem Mikem Pompeem.

Wang Yi se vyslovil v tom smyslu, že čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) a americký prezident Donald Trump v červnu v japonské Ósace dosáhli shody, která ukazuje směr čínsko-amerických vztahů. V současné době je nejdůležitější, aby americká strana usilovala společně s Čínou o uskutečnění této shody, řešila spory na základě vzájemného respektu, rozšiřovala spolupráci na základě vzájemných výhod a podporovala harmonické, spolupracovní a stabilní bilaterální vztahy.

Wang Yi řekl, že pan ministr zahraničí nedávno v projevu uvedl, že Čína a Spojené státy nemají stejné hodnoty, ale mají společné zájmy. Obě strany by měly provádět spolupráci v mnoha oblastech. Čínská strana se také domnívá, že obě strany by měly upevnit koordinaci, omezit chyby v úsudku a hledat způsob k dosažení společného vítězství, což odpovídá zájmům obou stran a všeobecnému přání mezinárodního společenství.

Wang Yi se vyslovil v tom smyslu, že Čína a Spojené státy by měly správně pohlížet na strategické záměry druhé strany. Pokusy bránit čínskému procesu rozvoje jsou nespravedlivé a nelze k nim přistupovat. Protože Čína má právo na rozvoj. Čínský rozvoj je mírový, má silnou vnitřní energii a je nezastavitelný. Obě strany by měly plně uplatňovat strategickou funkci diplomacie vedoucích představitelů při vedení čínsko-amerických vztahů, vést dialog na vysoké úrovni a upevňovat koordinaci v různých oblastech. Čínská strana naléhá na Spojené státy, aby dodržovaly princip Jedné Číny a tři čínsko-americká společná prohlášení a opatrně přistupovaly k záležitostem týkajícím se tchajwanské otázky. Obě strany by měly rozšířit spolupráci. Doufá, že americká strana usnadní bilaterální výměnu a nebude vytvářet překážky.

Mike Pompeo řekl, že setkání Donalda Trumpa s prezidentem Xi Jinpingem v Ósace ukazuje směr dalšího rozvoje bilaterálních vztahů. Je ochoten znovu zdůraznit, že prezident Trump a americká vláda nechtějí bránit čínskému rozvoji. Jsou ochotni provádět s Čínou širokou spolupráci. Americká strana bude nadále trvat na třech čínsko-amerických společných prohlášeních a na principu Jedné Číny a podporovat bilaterální kulturní výměnu.

Obě strany si také vyměnily názory na situaci na Korejském poloostrově.

Ministr Wang Yi současně objasnil čínské stanovisko v otázce Jihočínského moře, v otázkách týkajících se Xinjiangu (Sin-ťiang) a Hongkongu. Požádal americkou stranu, aby respektovala čínské jádrové zájmy a důležité obavy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0889 sec,0.0423 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,104kB