Neděle 21 červenec 2019
Jak mohou tito američtí politici, kteří mají sobecké a postranní motivy, spekulovat o čínské „náboženské svobodě"?   
Pridal tk Neděle 21 červenec 2019 - 04:16:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký viceprezident Mike Pence a ministr zahraničí Mike Pompeo 18. července ve svém projevu obvinili Čínu z omezování „náboženské svobody" a z porušování lidských práv. Jako vysoce postavení představitelé americké vlády ignorují ve svých tvrzeních fakta a převracejí černou a bílou, což je hrubé zasahování do vnitřních záležitostí Číny a snaha o vytvoření rozdělení a chaosu v Číně pod záminkou „náboženské svobody" a „lidských práv". To bude mít nepochybně vážný dopad na čínsko-americké vztahy.

Využívat Xinjiang (Sin-ťiang) a Tibet jako příklad pro hanobení čínských etnických a náboženských politik byl vždy „zájmem" některých lidí ve Spojených státech. Mike Pence a Mike Pompeo úmyslně ignorují fakta, která již získala uznání mezinárodního společenství:

V Xinjiangu je průměrně jedna mešita na každých 533 muslimů. Celkový počet místních mešit dosáhl 24,4 tisíce. Místní samospráva zřídila v souladu se zákonem střediska pro vzdělávání a odbornou přípravu v oblasti profesních dovedností, ve kterých se studenti učí společný jazyk země, právní znalosti, profesní dovednosti a znalosti pro de-extremizaci. V uplynulých téměř třech letech nedošlo v Xinjiangu k žádným násilným případům, což ukazuje, že preventivní opatření proti terorismu, jako je zřízení podobných středisek, dosáhla pozoruhodných výsledků a místní obyvatelé je vítají.

Mnoho zahraničních diplomatů, kteří v posledních letech provedli vlastní návštěvu Xinjiangu a Tibetu, se domnívají, že čínská vláda udělala mnoho účinné práce v zájmu ochrany lidských práv, zejména v oblasti ochrany lidských práv etnických menšin. Velvyslanci 37 zemí v OSN, včetně Ruska, Saúdské Arábie a Pákistánu, nedávno poslali společný dopis předsedovi Rady OSN pro lidská práva a Vysokému komisaři pro lidská práva, ve kterém vysoce ocenili Čínu za dosažení pozoruhodných úspěchů při podpoře rozvoje lidských práv a boji proti terorismu a extremismu v Xinjiangu.

Čínsko-americká spolupráce je v souladu s trendem doby a odpovídá vůli lidí obou zemí. Jako vysoce postavení úředníci americké vlády by měli Mike Pence a Mike Pompeo skutečnými kroky přispívat k rozvoji čínsko-amerických vztahů, nikoli dělat přesný opak. Pokud trvají na své vlastní cestě, zanechají pouze trvalé historické stigma.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1158 sec,0.0693 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,098kB