Čtvrtek 04 červenec 2019
EU dosáhla shody v řadě kandidátů do funkcí na vysoké úrovni, očekává se, že bude první ženskou premiérkou EU v historii   
Pridal tk Čtvrtek 04 červenec 2019 - 03:49:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po několika kolech zdlouhavých konzultací dosáhli vedoucí představitelé EU dne 2. července místního času konsensu ohledně výběru kandidátů do funkcí na vysoké úrovni. Funkci předsedy Evropské komise, která se považuje za premiérskou funkci a která nejvíc poutá pozornost světa, zřejmě obsadí žena.

Rok 2019 je přechodným volebním rokem Evropské unie, týká se obměny vedoucích funkcí ve více institucích. Večer dne 2. června místního času oznámil předseda Evropské rady Donald Tusk poslední rozhodnutí EU na zvláštní tiskové konferenci. Navrhli, aby se Ursula von der Leyenová stala příští předsedkyní Evropské komise, jmenovali Christine Lagardeovou prezidentkou Evropské centrální banky a zvolili Charlese Michela za příštího prezidenta Evropské rady. Dalším krokem je, že Evropský parlament udělá rozhodnutí ohledně návrhu, který se týká Ursuly von der Leyenové, pokud bude zvolena do funkce, bude první ženskou vůdčí osobností v historii Evropské komise.

Paní Ursula von der Leyenová je v současné době německou ministryní obrany. Podle nařízení EU bude Evropský parlament ještě hlasovat o nominaci Leyenové, která byla téměř nečekaná. Předtím první místopředseda Evropské komise Holanďan Frans Timmermans obdržel podporu z mnoha zemí Evropské unie, včetně Francie a Německa, tím byl považován vnějším světem za nejsilnějšího kandidáta na příštího předsedu Evropské komise. Neuspěl však kvůli silnému odporu východoevrospkých zemí včetně Polska a Maďarska.

Kromě pozice předsedy Evropské komise jsou v hledáčku i politici, kteří obsadí funkce předsedy Evropské rady a prezidenta Evropské centrální banky. Kandidáty na tyto dvě důležité pozice Tusk pochválil, řekl, že Charles Michel má zkušenosti s funkcí belgického premiéra, je ideálním kandidátem na pomoc členským státům při dosažení konsensu a sjednocení různých stran, Christina Lagardeová má mezinárodní zázemí a je prezidentkou Mezinárodního měnového fondu (MMF), je ideální kandidátkou na prezidentku Evropské centrální banky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1036 sec,0.0294 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,330kB