Úterý 02 červenec 2019
Zdroj z Lidového domu: “Pokud Zeman v úterý neřekne, kdy odvolá Antonína Staňka a jmenuje Michala Šmardu, nemá cenu tuhle šaškárnu prodlužovat, ať jsou předčasné volby, Babiš už s nimi stejně počítá!”   
Pridal tk Úterý 02 červenec 2019 - 03:33:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdroj z Lidového domu: “Pokud Zeman v úterý neřekne, kdy odvolá Antonína Staňka a jmenuje Michala Šmardu, nemá cenu tuhle šaškárnu prodlužovat, ať jsou předčasné volby, Babiš už s nimi stejně počítá!” Česká republika se mílovými kroky blíží k předčasným volbám v říjnu tohoto roku, Hnutí ANO již začalo dokonce řešit lídry kandidátek, s prezidentem prý není rozumná řeč a “Honza Hamáček” už rozdal karty, nemůže je stáhnout zpátky!

Andrej Babiš už počítá s tím, že na podzim v říjnu budou předčasné volby. Tato informace dnes začala unikat z nejvyššího vedení Hnutí ANO více kanály a z více zdrojů, dorazila i k nám do redakce, což jednoznačně ukazuje na to, že situace je již tak daleko, že ji nelze zvrátit. Redakce Aeronetu dnes odpoledne dostala unikátní a exkluzivní informaci přímo z okolí nejvyššího předsednictva ČSSD, Lidový dům je opravdu připraven opustit vládu a podle všeho to vypadá, že ČSSD je už dopředu smířená s tím, co se odehraje v úterý.

Miloš Zeman se má totiž sejít v Lánech společně s Andrejem Babišem a Janem Hamáčkem. Mají společně prodiskutovat situaci a Andrej Babiš se prý pokusí prezidenta Miloše Zemana přesvědčit, aby ČSSD vyšel vstříc a ministra kultury Antonína Staňka odvolal a současně, aby místo něho jmenoval Michala Šmardu. Jenže podle našich informací z okolí pana prezidenta průběh schůzky poběží úplně jinak.

Podle informací naší redakce se bude prezident Miloš Zeman zejména zajímat o to, jak je možné, že ČSSD chce odvolat ministra, který by naopak zasloužil vyznamenání a pochvalu, když odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta, kterého kontrola z ministerstva načapala, že si podepisuje smlouvy sám se sebou a vyplatil si cca. 1,2 milionu korun.

Miloš Zeman podle našich informací bude chtít od ČSSD slyšet jiný důvod pro odvolání Antonína Staňka, protože odvolat ministra za to, že dělal poctivě svoji práci a nenechal státní peníze tunelovat v Národní galerii Praha, rozhodně prezident republiky nehodlá. A protože ČSSD nemá žádný další argument pro odvolání ministra Antonína Staňka, je už v Lidovém domě jasno, že prezident nejen, že neodvolá současného ministra, ale ani logicky nejmenuje Michala Šmardu novým ministrem.

ČSSD už dopředu počítá s tím, že Babišovi se nepodaří prezidenta přemluvit

Zdroj z Lidového domu nám situaci okomentoval takto doslovně: “Nemá cenu tuhle šaškárnu prodlužovat, ať jsou předčasné volby, Babiš už s nimi stejně počítá!” Takový názor začíná převládat už u velké části poslanců za ČSSD a u některých z nich probíhá i určitá kalkulace s tím, že odchod z vlády Andreje Babiše může ČSSD přihrát některé ztracené voliče, pro které bylo a je souručenství ve vládě s Andrejem Babišem naprosto nepřijatelné.

Všechno to přitom ukazuje na to, že už to zdaleka není jenom ČSSD, ale s předčasnými volbami už počítá i Hnutí ANO. Před jednáním s prezidentem ale nikdo nechce nic uspěchat, zatím se hovoří o předčasných volbách jako o poslední variantě, ovšem zdroj naší redakce z Hnutí ANO nám dnes ironicky k tomu napsal, že… sice je to poslední možnost, ale ta předposlední bude vyčerpána už v úterý po schůzce s prezidentem.

Varianta vládnutí s podporou SPD byla včera podle našich informací znovu a definitivně smetena ze stolu v Hnutí ANO, odpor proti spolupráci s SPD je uvnitř Babišova hnutí obrovský a soustředí se okolo cca. 26 poslanců, kteří několikrát už Babišovi pohrozili, že vypoví Babišovi poslušnost ve sněmovně, pokud by začal s SPD spolupracovat.

Z toho tak jasně vyplývá, že v případě, že Miloš Zeman neodvolá Antonína Staňka z funkce ministra kultury, ČSSD odchází z vlády, vláda podle koaliční smlouvy padá úplně celá a v takové situaci, kdy Hnutí ANO nemá ve sněmovně jinou alternativu a variantu pro důvěru a 101 hlasů, přichází na řadu návrh na přijetí ústavního zákona na zkrácení funkčního mandátu této sněmovny, ta se usnesením rozpustí a prezident vyhlásí předčasné volby.

Předčasné volby v říjnu, Hnutí ANO by lehce oslabilo, ale některé strany by vypadly. Pokud ne, Babiš by se stal smutným vítězem na provázku dalších stran a Pražského hradu

Otázkou samozřejmě je, jak by dopadly nové volby. Pokud by se do sněmovny nedostala TOP 09 a Hnutí STAN, potom vítěz voleb by si těmito propadlými mandáty přilepšil, ale vzhledem k rozložení sil by se nic nezměnilo, protože Hnutí ANO by opět mohlo sestavit vládu jen ve 3-koalici, tedy Hnutí ANO + KSČM a ještě někdo třetí. A zkuste hádat, kdo ten třetí by mohl být.

Opět by to byla ČSSD nebo SPD. Změna by nastala pouze tehdy, pokud by se TOP 09 a Hnutí STAN podařilo zůstat ve sněmovně. Pokud Hnutí ANO by ve volbách oslabilo na 25% a potvrdilo by se posílení Pirátů až na 18%, potom by to znamenalo za určité konstelace, že Hnutí ANO by s KSČM a ČSSD stojedničku neudělalo, nestačilo by to. Paradoxně tak může dojít k tomu, že takový výsledek voleb by vyhovoval SPD, protože rozložení sil ve sněmovně by dotlačilo Hnutí ANO ke spolupráci právě s SPD namísto s ČSSD. To by ale vedlo k obrovskému odporu uvnitř Hnutí ANO. Babiš by musel vlastní poslance zkrotit, v zájmu partaje.

Poslední průzkumy , kterým ale nelze moc věřit, a mají navíc i velkou odchylku až 3 procentních bodů, ukazují postupné posilování Pirátů a ODS, protože do těchto stran se přesunují voliči Hnutí ANO. To pouze dokazuje a vysvětluje důvod, proč Hnutí ANO nechce spolupracovat s SPD, protože v Babišově hnutí jsou právě voliči s myšlenkovým naladěním ODS a Pirátů.

Hnutí Trikolora Václava Klause ml. má podle posledního průzkumu podporu 3% voličů, což není špatné na to, že se jedná o hnutí založené před pár týdny. Trikolora však stáhne některé voliče ODS a také některé voliče SPD. Jakkoliv se však na to podíváme, předčasné volby žádnou změnu sil nepřinesou. Je však třeba si říct, kde tohle všechno začalo.

Zemanův pokus o tah Hamáčkem k šach-matu Babišovi?

Miloš Zeman je politik, který nezapomíná. Nikdy nezapomene na to, jak Andrej Babiš minulý rok na jaře vydal do USA Jevgenije Nikulina, a to přesto, že prezident Andreje Babiše urgoval, aby to nedělal a vydal Jevgenije Nikulina raději do Ruské federace. Miloš Zeman nezapomíná ani na to, jak se Andrej Babiš v kauze Novičok postavil na stranu Londýna a USA, přestože prezident Miloš Zeman od začátku varoval, že v tom je mnoho nesrovnalostí a podivností. Všechny tyto události už zdánlivě odezněly a vyšuměly, ale Miloš Zeman na ně nezapomněl. Andrej Babiš prostě Miloše Zemana neposlouchal tak, jak si prezident představoval a současná krize směruje Andreje Babiše přesně tam, kde ho Miloš Zeman chce mít a chtěl mít již od voleb v roce 2017.

Prezidentovi musí být jasné, že ČSSD musí z vlády odejít, pokud si strana neprosadí výměnu vlastního ministra, o to více ale Miloš Zeman tlačí na pilu. A jistě si vzpomínáte, jak Miloš Zeman byl dlouho odpůrcem předčasných voleb, ale současné tlaky proti ČSSD nic jiného než předčasné volby nenabízí. Prezident ví, že z předčasných voleb vzejde Andrej Babiš znovu jako vítěz, ale tentokrát slabší a snadněji ovladatelný z Pražského hradu. A velkou roli v tomto plánu sehraje i SPD, která se stane nástrojem Miloše Zemana po předčasných volbách.

Do tohoto plánu může vhodit vidle jenom jedna jediná osoba, Jan Hamáček. Pokud ustoupí ze svého požadavku na výměnu Antonína Staňka, vezme tím prezidentovi veškeré trumfy z rukou. Vláda bude pokračovat, jako kdyby se nic nestalo. Jenže, jak nám uvedl náš zdroj z Lidového domu: “Honza už rozdal karty, zpátky je vzít nemůže.”

Nevíme přesně, o co by se mělo jednat, ale lehce si domyslíme, že těmi kartami je politický kapitál a vliv, který by Jan Hamáček ztratil, pokud by odvolání Antonína Staňka stáhl, anebo pokud by ČSSD zůstala ve vládě i poté, co by se jí nepodařilo vyměnit vlastního ministra. ČSSD tak chce v úterý od prezidenta slyšet, kdy odvolá Antonína Staňka z funkce ministra. Pokud se Lidový dům nedozví datum odvolání ze strany prezidenta, ČSSD opouští vládu Andreje Babiše.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/zdroj-z-lidoveho-domu-pokud-zeman-v-utery-nerekne-kdy-odvola-antonina-stanka-a-jmenuje-michala-smardu-nema-cenu-tuhle-saskarnu-prodluzovat-at-jsou-predcasne-volby-babis-uz-s-nimi-stejne-pocita/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1248 sec,0.0431 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,367kB