Pondělí 01 červenec 2019
Summit G20 v Ósace podporuje multilateralismus   
Pridal tk Pondělí 01 červenec 2019 - 04:53:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 29. června skončil summit G20 v Ósace. Tento summit schválil deklaraci a vyslovil se v tom smyslu, že se G20 snaží o vytvoření svobodného, spravedlivého, nediskriminačního, transparentního, předvídatelného a stabilního obchodního a investičního prostředí, podporuje nezbytné reformy WTO, vážně uskutečňuje Pařížskou dohodu o vyrovnání se s klimatickými změnami. Během tohoto summitu vedoucí představitelé členských států G20 vykonali různé bilaterální, multilaterální diplomatické aktivity. Summit G20 v Ósace se stal důležitou platformou ohledně podpory multilateralismu a řešení otázek.

Projev a série bilaterálních a multilaterálních diplomatických aktivit čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pchinga) měly vysokou pozornost mezinárodního společenství. V projevu prezident Xi prohlásil, že Čína dále otevře trh, pozitivně rozšíří dovoz, trvale zlepší obchodní prostředí, všestranně provádí rovné zacházení a usilovně podporuje ekonomické a obchodní jednání.

Na summitu prezident Xi Jinping a vedoucí představitelé různých států a mezinárodních organizací podrobně projednali budování nových mezinárodních styků, budování otevřeného světového hospodářství výhodného pro rozvoj nových tržních států a rozvojových států, projednali také politické řešení regionálních otázek a budování společenství lidského osudu.

Stojí za pozornost, že prezident Xi a jeho americký protějšek Donald Trump uskutečnili setkání. Obě strany souhlasily s tím, že obnoví ekonomické a obchodní jednání na základě rovnoprávnosti a vzájemného respektu. Americká strana již neuvalí na čínské výrobky nové tarify. Tyto pozitivní signály odpovídají přání lidu obou zemí a globálnímu očekávání, také to přispěje ke zmírnění nervózní situace na trhu.

Během summitu prezident Xi Jinping vykonal setkání s japonským premiérem Shinzo Abem. Obě strany dosáhly 10 shod například v partnerství mezi sebou a v žádném ohrožení navzájem, ve vhodném řešení citlivých otázek, v konstruktivní kontrole sporů a podobně.

Vedoucí představitelé různých států a mezinárodních organizací se v Ósace vyslovili v tom smyslu, že podporují multilateralismus. Generální tajemník OSN Antonio Guterres se domnívá, že čínské návrhy „Pásma a Stezky", čínsko-africká spolupráce „Osm akcí", „Program Africké unie do roku 2063" a „Plán OSN na udržitelný rozvoj 2030" vytvoří společnou sílu podporující africký rozvoj.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1693 sec,0.0627 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,329kB