Středa 29 květen 2019
Srbsko uvedlo armádu do stavu bojové pohotovosti, v Kosovu se ozývá střelba a Priština zahájila provokační operaci proti srbskému obyvatelstvu!   
Pridal tk Středa 29 květen 2019 - 07:29:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Srbsko uvedlo armádu do stavu bojové pohotovosti, v Kosovu se ozývá střelba a Priština zahájila provokační operaci proti srbskému obyvatelstvu! Kosovská policie zatkla i několik Rusů, Kreml hovoří o americké provokaci po rozhodnutí Prištiny vybudovat vlastní etnickou armádu! NATO dává naoko od projektu kosovské armády ruce pryč, ale americký Pentagon již má v Prištině zástupce svých zbrojovek! Za plánem stojí Hashim Thaci a americký senátor Marco Rubio, který stejné procesy razí i ve Venezuele!

Balkán stojí znovu na pokraji válku. Dnes v ranních hodinách provedla kosovská policie v srbské části Kosova mohutné razie se záminkou, že jde o bezpečnostní operaci proti pašerákům . Srbsko v reakci uvedlo své jednotky do plné bojové pohotovosti poté, co těžce ozbrojená kosovská policie vstoupila do srbského severního Kosova, použila prý slzný plyn a zatkla kolem dvou desítek lidí. Jednalo se o poslední vzplanutí dlouhotrvajícího napětí mezi Srbskem a jeho bývalou provincií, která vyhlásila nezávislost na Bělehradu v roce 2008 po krvavé válce v letech 1998-99, která skončila po zásahu NATO.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/338949786

Až 90% populace v severním Kosovu jsou Srbové, kteří nechtějí být součástí nezávislého Kosova. Akce zvláštní kosovské policie je součástí operace na vyhnání Srbů z Kosova. Plán na provedení etnické čistky má mít podle dohod s americkou administrativou civilizovaný rámec, Srbové mají být vystrašeni, aby je to donutilo dobrovolně odejít. Američané nechtějí podpořit přímé etnické čištění v Kosovu, protože by to poškodilo americkou pověst v Evropě.

Srbský prezident Aleksandar Vucic řekl, že kosovská policie zatkla 23 lidí, včetně Srbů, Bosňanů a Rusů poté, co kosovské jednotky vtrhly s obrněnými vozidly do několika vesnic na sever od města Mitrovica. Vucic řekl, že viděl video policejní palby za použití ostré munice, kulky létaly nad hlavami neozbrojených Srbů a uvedl, že operace byla určena k zastrašení Srbů v Kosovu. Vucic dále oznámil, že nařídil vojákům přesun do blízkosti hranic, aby byli v bojové pohotovosti a připraveni na rozkaz ke vstupu srbské armády do Kosova a ochránili Srby, pokud se napětí bude zvyšovat. Severoatlantická aliance v Bruselu svolala krizové jednání za zavřenými dveřmi, situace je velice vážná, a to i s ohledem na to, že mezi zadrženými osobami, které kosovská polovojenská policie zajala, jsou i občané Ruské federace.

Ruský pozorovatel OSN byl zraněn a Rusko požaduje jeho okamžité propuštění, za operací prý stojí americký gangsterismus

Mise OSN v Kosovu uvedla, že mezi zadrženými byli dva její zaměstnanci, jeden z nich je ruský pozorovatel OSN. Oba zaměstnanci byli hospitalizováni kvůli zraněním a OSN vyzvala všechny strany, aby pomohly obnovit klid a bezpečnost. Rusko označilo akci Kosova za provokaci a požaduje okamžité propuštění ruského zaměstnance OSN.

Prezident Kosova Hashim Thaci již dříve řekl, že ruský zástupce OSN byl maskovaný špion pod diplomatickým krytím, aby bránil v provádění policejních operaci v severním Kosovu. Srbská státní televize oznámila pohyby srbských vojsk umístěných v blízkosti hranic. Jakýkoli srbský ozbrojený vpád do Kosova by znamenal přímý střet s příslušníky sil pod vedením NATO, reagovala na tyto vojenské pohyby kosovská vláda v Prištině. Předseda kosovského parlamentu Ramush Haradinaj na Twitteru potvrdil, že policie provedla operaci proti pašování a organizovanému zločinu.

Svědecké výpovědi z Mitrovice však hovoří o něčem jiném. Amatérská videa zachycují střelbu a exploze, rozhodně nejde o slzný plyn, ale o regulérní vojenskou operaci. Ozývá se střelba, příjezdové cesty do města jsou zatarasené, zevnitř města se ozývá sporadická střelba. Tato bezpečnostní eskalace přitom nevznikla jen tak samovolně a sama od sebe. Abychom pochopili, kdo tahá za nitky, musíme se vrátit do loňského listopadu. Kosovský prezident a albánský řezník Hashim Thaci totiž vloni 18. listopadu navštívil USA a setkal se s jedním senátorem, kterého v poslední době známe.. Tím senátorem je Marco Rubio, který se přímo podílí na organizování státního převratu ve Venezuele a úkoluje Juana Guaida, samozvaného prezidenta Venezuely.

Donald Trump kosovského řezníka s požadavkem na vlastní armádu v roce 2017 vyhodil, neoconi a Marco Rubio mu po roce a půl vyhověli

Právě během této návštěvy v USA loboval Hashim Thaci u Marco Rubia za jednu velmi důležitou věc, za podporu americké vlády pro myšlenku vzniku samostatné kosovské etnické armády. Vedení NATO v Bruselu tuto myšlenku nepodporuje, především jde o odpor evropských členských zemí NATO, ale neplatí to o USA a americké armádě. která má v Kosovu obrovskou vojenskou základnu Bondsteel.

A během této návštěvy dostal Hashim Thaci tichý souhlas amerických neoconů k realizaci projektu vlastní kosovské armády. Ihned o měsíc později v prosinci 2018 totiž kosovský parlament v Prištině odhlasoval plán na vznik kosovské armády. Priština to udělala s tichým souhlasem amerických neoconů a americké armády. Nikdo tomu tehdy nevěnoval pozornost, bylo krátce před Vánoci, ale muslimové Vánoce neslaví, takže to má svoji logiku. Srbsko i NATO prudce zareagovalo a toto rozhodnutí odsoudilo, ale plán to nijak neohrozí, je garantovaný americkou zahraniční mocí a neocony.

Tady je potřeba si všimnout procesů, jak Donald Trump postupně ztrácel kontrolu nad americkou zahraniční politikou krátce po své inauguraci do úřadu v lednu 2017. Kosovo chtělo vlastní armádu už delší dobu, ale v dubnu 2017 se Trumpova nová administrativa postavila ostře na odpor a Donald Trump myšlenku zamítl a Priština musela svůj návrh stáhnout, podporu pro vlastní kosovskou armádu od Donalda Trumpa nezískala.

Jenže, uběhl rok a půl a najednou v listopadu 2018 se Marco Rubio, republikánský senátor, setkává ve Washingtonu s Hashimem Thacim a oznamuje mu, že USA podporují myšlenku na kosovskou armádu. Donald Trump prý do toho již mluvit nebude. Informaci přinesla americká vojenská média koncem minulého roku jako překvapivou změnu. Jenže nešlo o změnu postojů Donalda Trumpa, je to mnohem jednodušší. Donald Trump byl zbaven veškeré moci a rozhodování o amerických ozbrojených silách a o zahraniční politice.

Senátor Marco Rubio jako výkonný kůň amerických neoconů, dohaduje vojenské operace a nasunování zbraní ve Venezuele i v Kosovu

Hlavním koněm tohoto procesu v USA je právě senátor Marco Rubio. Právě na něho se obrátil Juan Guaido se žádostí o vojenskou pomoc americké armády ve Venezuele. To není náhoda, že loutka amerických neconů se obrací na Marco Rubia, protože na stejného senátora se obrátil i kosovský prezident Hashim Thaci se žádostí o podporu americké armády pro myšlenku vzniku vlastní kosovské armády. A znovu byl u toho Marco Rubio, když do Bílého domu přijela manželka venezuelského disidenta a agenta CIA Leopolda Lópeze Lilian Tintori a žádala o pomoc americké vlády pro venezuelskou opozici a pro svého manžela, který byl v té době ve Venezuele v domácím vězení. A právě Juan Guaido je učedníkem a elévem pod řízením Leopolda Lópeze.

Jak sami vidíte, senátor Marco Rubio se postupně profiluje ve vzdálené budoucnosti 15 nebo 20 let jako možný budoucí americký prezident, který jednoho dne převezme řídící procesy v USA. Zatím sbírá zkušenosti a buduje si podporu u amerických neoconů a rovněž u amerických generálů a vojensko-průmyslového komplexu. Jenže ve chvíli, kdy koncem minulého roku USA oznámily, že navzdory odporu vedení NATO v Bruselu podporují požadavek Kosova na vlastní armádu, je najednou zcela jasné, že současná provokace v severním Kosovu má destabilizovat region, aby americký vojensko-průmyslový komplex dostal požehnání a podpis pro dodávky zbraní nové kosovské armádě. Podpis musí poskytnout Donald Trump a ten poskytne podpis v případě, že mu generálové řeknou, že Srbové útočí na nebohé kosovské Albánce. Za celým procesem však stejný jeden a tentýž americký senátor.

Znovu a znovu vidíte a doufám chápete, co mnoho politiků v SPD stále není schopno pochopit, že primárním úkolem ochrany bezpečnosti pro ČR je vystoupení z NATO, to je ten hlavní primární úkol a všechno ostatní je druhořadé. Američtí neoconi naprosto ignorují bezpečnostní zájmy evropských zemí jako je ČR a klidně destabilizují Balkán a dovolí vybudování kosovské armády, která bude použita dříve či později k etnickému dočištění Kosova od Srbů. To není o tom jestli, ale kdy k tomu dojde. NATO protestuje, evropské země vědí, co bude znamenat kosovská armáda, ale americká zahraniční moc je neřízená střela, kterou Donald Trump už nekontroluje. Trump byl postupně zbaven svých poradců, kteří mu dobře radili, Michaela Flynna a dalších, a proto od roku 2018 již Donald Trump nekontroluje zahraniční procesy. Doufám, že chápete, proč je tak důležité vystoupit z NATO v situaci, kdy jedna z členských zemí NATO ignoruje bezpečnostní zájmy všech evropských členských zemí aliance.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/srbsko-uvedlo-armadu-do-stavu-bojove-pohotovosti-v-kosovu-se-ozyva-strelba-a-pristina-zahajila-provokacni-operaci-proti-srbskemu-obyvatelstvu-kosovska-policie-zatkla-i-nekolik-rusu/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1126 sec,0.0367 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,311kB