Pátek 05 duben 2019
Trump dal Mexiku ultimátum kvůli migrantům a obchodu s drogami, hodlá uzavřít hranice   
Pridal tk Pátek 05 duben 2019 - 04:23:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 62   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pohrozil, že pokud drogový tok nepřestane, nebo se významně nesníží během roku, Washington zavede cla na mexické zboží, zejména na auta.

Americký prezident to dnes oznámil novinářům v Bílém domě. A dodal, že v případě, že se obchod s drogami nezastaví, hranice budou uzavřeny.

„Pokud se nezastaví drogový tok, uzavřeme hranici,“ řekl Trump.

Americký lídr také zdůraznil, že Mexiko je schopné situaci napravit. Trump opakovaně slíbil, že na jižní hranici Spojených států vybuduje zeď nebo ji uzavře kvůli tisícům nelegálních migrantů, kteří překračují hranice USA ze sousední země.

Ve středu Trump zdvojnásobil své hrozby a řekl, že uzavře hranici s Mexikem, jestliže kongres nepřijme opatření k odstranění skulinek, které umožňují nelegální přistěhovalectví.

Ve stejný den mexický prezident Andrés Manuel López Obrador uvedl, že ani Ciudad de Méxiko ani Washington by z uzavření hranic nic neměli.

Tisíce migrantů každý měsíc překračují americké hranice s Mexikem. Podle mexického ministerstva vnitra bylo v únoru po pokusu o vstup do Spojených států zadrženo více než 76 000 migrantů. Očekává se, že v březnu se toto číslo zvýší na 100 000.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mfm7

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0682 sec,0.0267 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,039kB